Elgin Kurmalı Kol Saati 17J Swiss

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: Elgin Kurmalı Kol Saati 17J Swiss

Mesaj trenton » 10 Kas 2011, 11:49

internette şirketin geçmişini araştırırken farklı bir kaynakta şunu buldum; "The company was sold and in 1964 production was transferred to Switzerland. Today, the company is owned by MZ Berger and Company"... bu da demek ki, bu gördüğümüz elgin saati fabrika 1964 de isviçreye transfer edildikten sonra üretilen bir saat ve anladığım kadarıyla sonra yeniden bir satış gerçekleşiyor ve bu defa amerika da faaliyet gösteren ve çinde üretim yapan MZ Berger and company satın alıyor... biraz karmaşık bir durum ama görünen saat işviçre üretimi ve MZ Berger and com. ile bir bağlantısı olmayan bir saat :) toparlarmak gerekirse 1964 te elgin saat şirketi kapandıktan sonra isviçreye satılıyor ve orada üretim yapıyor ki buradaki saatte orada aynı isimle üretilmiş bir saat ve tarihini bulamamakla birlikte daha sonra isim haklarını BZ berger and com. satın alıyor ki elgin ismiyle çinde düşük kalite saatler üretiyor... ilk bulduğum kaynakta eksik varmış şimdi tamamlamış oldum...
İrkilmez Ata çocuğu irkilmez:
Zapt edilmez, Atam, zapt edilmez
Biz varken senin hisarının burçları:
Bakışlarımız kılıç uçları,
Bekliyoruz devrimini biz.
Çökmeyeceğiz diz...
Kullanıcı avatarı
trenton

Re: Elgin Kurmalı Kol Saati 17J Swiss

Mesaj Earlgrey » 10 Kas 2011, 23:27

Halen birçok saati takip ettiğim satış sitelerinde trenton'un da son olarak özetlediği Elgin'in firmalar arası geçişleri net bir şekilde ayırt edilebiliyor.

1) Elgin'in ilk üretildiği, anavatanı olan Amerika malı Elgin saatler. Bunlardan çok sayıda görüyorum.
2) trenton'un ve bengisaatin iki mesajını toplu olarak aldığımızda, Elgin'in 1964 sonrası İsviçre'ye satılmasıyla İsviçre malı seri üretilen makineler kullanılan üstteki saat. Bunlardan da çok sayıda görüyorum. Kaliteli görünüyorlar, hatta benzer bir modelini daha aldım yolda gelecek:)
3) Bu da sanırım calcal'ın bahsettiği BZ Berger'in Elgin saatleri. Bunlardan da görüyorum ama diğerleriyle aralarında gerçekten dağlar kadar fark var. Yüzlerine bakılmıyor.

Nereden nereye..

Hiç bir şey bilmediğim bir markayı sizlerin sayesinde ve internetteki gözlemlerimle tam olarak anlayabilmiş öğrenebilmiş oldum, teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Earlgrey

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners