Hamilton Khaki Field Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki Field Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Eterna » 29 Eyl 2011, 16:34

Merhaba Arkadalar,

Yak覺n zamanda Victorinox marka bir saat alm覺t覺m ve sizler ile paylam覺t覺m. O saatim den sonra Field modellere daha fazla ilgi duymaya balad覺m. Tasar覺mlar覺 癟ok g羹zel bence, kuma pantolon ve g繹mlek 羹zerine de takabiliyorsunuz kot pantolon ti繹rt 羹zerine de. Hal b繹yle olunca bakt覺m ettim d繹n羹羹ml羹 takabileceim bir saat almaya karar verdim. En sonunda karar覺m覺 verdim ve ald覺m.

Saat Hamilton Khaki Field. Asl覺nda Victorinox saatime benziyor hatta nerede ise ayn覺 :) Ne yapay覺m bende b繹yleyim. Kimi arkada覺m farkl覺 modeller olsun deiik deiik takay覺m der. Bende eer 癟ok beendiysem ayn覺 tarz saatleri al覺r覺m.

Saatlerin i癟ine konulduu orijinal kutular覺na 繹nem verdiimi daha 繹nce s繹ylemitim. Baz覺 markalar bu konuda asla yan覺ltm覺yorlar beni. Bu sefer de d羹羹nd羹羹m gibi 覺k ve salam iki kutuyu a癟t覺ktan sonra saatimize ve evraklar覺na ula覺yoruz.

Resim

Resim

Resim

% 97 Victorinox ile ayn覺 繹zellikler ve g繹r羹n羹me sahip.

Mekanizma 25 tal覺 ETA 2824-2, kasa 癟elik, arka kapak vidal覺 ve effaf, kadran siyah, kollar ve imle癟ler beyaz, cam safir kristal, WR 100 metre. Victorinox da kadran da ki tek canl覺 renk k覺rm覺z覺 logo idi. Hamilton da ise saniyenin ucundaki k覺rm覺z覺 renk dikkat 癟ekiyor. Ayr覺ca kadran tek renk olmas覺na ramen taranm覺 zeminle daire i癟inde daire olarak s覺n覺rland覺r覺lm覺. B繹ylece 1-12 ve 13-24 dizileri birbirinden ayr覺 tutulmu.

Resim

Resim

Resim

En bariz farklardan biri kasa 癟ap覺. Hamilton da 42 mm Victorinox da 38 mm idi. Ayr覺ca camda yakla覺k 1 mm kal覺nl覺覺nda bombe var. Normalde pek sevmem ama bombenin 癟ok hafif tutulmas覺 g羹zel durmu. Lug aral覺覺 22 mm. Kasan覺n kal覺nl覺覺 da 10 mm. 42 mm bir saate g繹re g繹ze 癟ok ince geliyor.

Resim

Deri kay覺lar覺n terden, sudan etkilenmesi ve 繹m羹rlerinin 癟ok uzun olmamas覺 gibi bir durum var. Ama bunun yan覺nda kolda 癟ok rahat, 癟ok konforlu olmas覺 ve 癟ok 覺k durmas覺 benim i癟in a覺r bast覺 dorusunu s繹ylemek gerekirse.

Resim

Resim

Hamilton da yine a癟覺k kahve 羹zeri beyaz dikili, kal覺n deri kay覺 kullan覺lm覺. Kurma kolunun 羹zerinde ki H harfi ve klips 羹zerinde ki zarif Hamilton yaz覺s覺 g繹ze ho geliyor.

Resim

Resim

T羹m dostlara keyifli forumlar dilerim.

Resim

Resim
En son Eterna taraf覺ndan 29 Eyl 2011, 21:44 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Re: Hamilton Khaki Field

Mesaj cenk » 29 Eyl 2011, 16:37

g羹le g羹le kullan覺n hay覺rl覺 olsun :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Re: Hamilton Khaki Field Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj msturan » 29 Eyl 2011, 18:11

Hay覺rl覺 olsun Eterna, ger癟ekten Victorinox ile 癟ok benzer. Bence ikisi de 癟ok karakterli saatler :champ:
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 31
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj Emre » 29 Eyl 2011, 18:34

Hayirli olsun Eterna :) Saatlerimiz oldukca benzer. Ben oldukca memnunum, insallah sen de memnun kalirsin. Ozellikle kayis cok cok kaliteli.

viewtopic.php?f=13&t=4325
T S F = P A Y L A I M
Kullan覺c覺 avatar覺
Emre
Editor

Kay覺t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj Frax » 29 Eyl 2011, 19:13

Hay覺rl覺 olsun, g羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj Thevenin » 29 Eyl 2011, 19:26

Hayirli olsun :champ:
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj mlm » 29 Eyl 2011, 20:29

Eterna iyi g羹nlerde kullan, g羹zel saat.. :thumbup: :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj avsu07 » 29 Eyl 2011, 21:12

Hay覺rl覺 olsun Sinan, umar覺m hep g羹zel g羹nlerde, keyifle kullan覺rs覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
avsu07

Ya: 54
Kay覺t: 25 Mar 2011, 15:02

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners