Omega Speedmaster Auto Michael Schumacher Series 1997

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Speedmaster Auto Michael Schumacher Series 1997

Mesaj Black08 » 18 Eyl 2011, 13:44

Herkeze merhaba;

Bulabildiğim en iyi görsel Speedmaster aile soyağacı aşağıdaki linkte var,

http://www.lesmala.net/jean-michel/speedmaster/history.htm

Çok ciddi bir teknik bilgi sahibi değilim,bu sebebten tam manasıyla bir incele diyemeyeceğim..
Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim :super:

Ne biliyorum derseniz,1997'de ilk üretildiğini,modified Valjoux 7751(omega 1151) makinesi olduğunu, AM/PM saati ve olduğunu ve benimde en sevdiğim yanı ve almamda da en büyük etken olan seride ki en renkli ve spor kadrana sahip oldunu söyleyebilirim.

Orjinal lansman fotoğrafı;

Resim

Biraz acele oldu, birde resize sebepli kalite kaybı da oluyor,ekipman olarak canon 40d ve 50mm f2.8 MF (manuel fokus) Volna-9 1/2 makro lens kullandım,benim 2000 yılından beri kullandığım saatimin fotoğrafları ;

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Omega Speedmaster Auto Chronograph AM/PM Triple Calendar (MICHAEL SCHUMACHER series 1997)
Kullanıcı avatarı
Black08

Re: Omega Speedmaster Auto Michael Schumacher Series 1997

Mesaj Frax » 18 Eyl 2011, 20:43

İnceleme için teşekkürler, iyi günlerde kullanın saatinizi :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj drk » 18 Eyl 2011, 20:46

Güle güle kullanın :champ: Bu arada bence kayış daha çok yakışıyor bu saate ;)
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Clk » 18 Eyl 2011, 20:57

Inceleme icin tesekkürler Black08. Saat speedy'nin en renkli kadranlarindan bir tanesine sahip.

Yalniz saat indexleri üzerinde ki tritium güzel patina almasina karsin akrep ve yelkovan üzerinde ki tritium sanki küflenmis gibi duruyor. Saat daha önce hic acildi mi? Herhangi bir nem problemi yasadin mi saat ile?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj msturan » 18 Eyl 2011, 22:18

Güle güle kullanın schumi'nizi Black08, inceleme için teşekkürler :champ:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj Black08 » 18 Eyl 2011, 22:28

Drk yazdı:Güle güle kullanın :champ: Bu arada bence kayış daha çok yakışıyor bu saate ;)

Teşekkür ederim,
Aslında orj.hali kayışlıydı,eskiyince ben metal kordonla değiştirdim,aslında orj. tokası duruyor, fakat yetkili satıcılar fiyat konusa biraz insafsız oldukları için (gene deri almak istediğimde olmayacak bir para demişlerdi) bende yurt dışından bir arkadaşım vasıtasıyla şu an üstünde ki kordonu aldırdım,

Ama orj.toka daha sonradan aldığım ama orj.olmayan deri kayış duruyor..

Frax yazdı:İnceleme için teşekkürler, iyi günlerde kullanın saatinizi :champ:

Rica ederim,tam inceleme denmez ama bildiklerimi yazdım,daha fazla bilgi konunum ehli olan arkadaşlardan bekliyorum..

Günlük kullanımdan kaynaklı bir iki ufak tefek çizikleri oldu ama,hala sorunsuz kullanıyorum,sadece periyodik bakım maksatlı servis gördü..

Clk yazdı:Inceleme icin tesekkürler Black08. Saat speedy'nin en renkli kadranlarindan bir tanesine sahip.

Yalniz saat indexleri üzerinde ki tritium güzel patina almasina karsin akrep ve yelkovan üzerinde ki tritium sanki küflenmis gibi duruyor. Saat daha önce hic acildi mi? Herhangi bir nem problemi yasadin mi saat ile?

Rica ederim,sizin incelemeler yanında lafı bile olmaz :super:

Dediğiniz gibi benimde en beğendiğim ve özellikle aradığım bir modeldi,biraz zor buldum diyebilirim :D

Evet,bu tarz bir sorun var.Aslında benim danışmak istediğim noktalardan biri buydu,sormanıza sevindim.

Saat servis gördü,fakat su veya nem maksatlı bir sorundan kaynaklı değildi,çok fazla olmamakla bereber geri kalma sorunu vardı,bende bunu ayarla çözüyordum..

Bu maksatla uzun zaman önce bakım gördü,fakat zaman içinde akrep yelkovan üstünde (önceden daha belirsizdi,üç-dört aydır daha belirgin oldu)sizinde bahsettiğiniz lekeler ve AM/PM saat kadranının siyah bölümünde sanki toz gibi bir durum oluştu,biraz can sıkıcı bir durum :(

Saat şu an sorunsuz çalışıyor,ama bu tarz bir görsel sorun var,komple içinin temizlenmesi(mekanik değil) ve tritium yenilemesi mümkünmüdür,veya komple kadran takımını mı (akrep yelkovan AM/PM kolları v.s) değiştirmem lazım?

Komple değişim için biraz araştırdım, komle set satan bir yer buldum,aslında fiyatta çok uçuk değil yurt dışı kaynaklı ama alabilirim,komple yenilesek bu konuda ki fikriniz ne olur,eğer kadran takımını alsam bu değişim için ve temizlik için önereceğiniz ehil bir usta varmıdır?

Bulduğum link;
http://www.ofrei.com/page765.html

Sizce bu set orjinal mi?
Omega Speedmaster Auto Chronograph AM/PM Triple Calendar (MICHAEL SCHUMACHER series 1997)
Kullanıcı avatarı
Black08

Mesaj Black08 » 18 Eyl 2011, 22:32

msturan yazdı:Güle güle kullanın schumi'nizi Black08, inceleme için teşekkürler :champ:

Teşekkür ederim :champ:

Tam inceleme diyemem ama bildiğim kadarıyla yazdım,bir iki fotoğraf ekledim,beğenmenize sevindim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Black08

Mesaj Clk » 18 Eyl 2011, 22:35

Aslinda durum benim icin biraz karisik. Kadran indexleri patina almis Tritium ama kollara aynen ilk günki renginde duruyor. Kollarin luminova olma ihtimali var mi? Bir saatte kadran da tritium kollarda luminova kullanilmis olabilir mi? Bu sorularin cevaplarini bulmak lazim.

Benim sahsi fikrim saatin orijinalligini bozmadan ücreti neyse ödenip Omega orijinal parcalari ve servisi ile calisilmasi. Saati Omega'ya verdiginiz zaman cikacak ücret tabii ki yüksek olacaktir ama bunun karsiliginda 100% orijinal parcalar kullanilarak saatiniz mükemmel bir duruma getirilecektir.

Not: Sahsi kanim bu problemin saatin yanlis sekilde islem görmesinden kaynaklandigi yönünde... Nemli ortam, kirli eller ve kirli calisma ortami bu sonucu dogurabilir!!!
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 124 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners