Yurtd覺覺 Al覺verite Vergi ve G羹mr羹k Hakk覺nda Bilgi Talebi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yurtd覺覺 Al覺verite Vergi ve G羹mr羹k Hakk覺nda Bilgi Tale

Mesaj invicta » 20 Au 2011, 12:08

150 EUR ya kadar olan limit 75 EUR ya 癟ekilmi, yurt d覺覺ndan saat alacak olanlar dikkat etsin, bu gidile kitap ve dvd de alamay覺z yak覺n zamanda.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... -1-3-1.pdf
Kullan覺c覺 avatar覺
invicta

Kay覺t: 30 Nis 2011, 13:44

Mesaj asymptote » 20 Au 2011, 13:44

Evet muafiyet s覺n覺r覺 75 Euro' ya 癟ekilmi, konuyla ilgili haber i癟in :arrow: http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/661065-yurt-disindan-kargo-bekleyenler-dikkat
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Eterna » 20 Au 2011, 22:29

Asl覺nda 癟ok a覺r konumak geliyor i癟imden. Hakaret etmek hatta s繹vmek geliyor i癟imden...

Ama ne terbiyem ne de 羹yesi olduum bu nezih ortam buna uygun deil. Nalet olsun hereyimizi yasaklayan zihniyete diyorum sadece... Nalet olsun...
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj asymptote » 20 Au 2011, 23:08

G羹mr羹k ve Ticaret Bakanl覺覺 yetkilileri, PTT ve kargo iletmeleri nezdinde yapt覺klar覺 bir arat覺rmaya g繹re, yurt d覺覺ndan posta ya da h覺zl覺 kargo yoluyla gelen eyan覺n y羹zde 95'inin 75 Euro'nun alt覺nda olduunun belirlendiini bildirdi.

O halde neden aa覺 癟ekiyorsunuz muafiyet limitini be adam? Buna h覺zl覺 kargo 羹cretini de dahil ederlerse d覺ar覺dan ancak incik boncuk sipari edebileceiz.. :evil:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Mesaj Frax » 21 Au 2011, 01:09

Ben yurtd覺覺ndan gelen, getirilen her eyden vergi al覺nmas覺 taraftar覺y覺m. 75Euro s覺n覺r覺 bile bence gereksiz. Yurti癟inde ald覺klar覺m覺za 繹d羹yoruz da d覺ar覺dan keyfi olarak getirilen bir癟ok ey i癟in vergi 繹dememeyi mi normal g繹r羹yoruz? stelik d覺ar覺 para ak覺覺 var bunu engellemek i癟in mutlaka bir 繹nlem olmas覺 gerekir. Bu konuda yukar覺daki yorumlara kat覺lm覺yorum. Ne al覺yorsak vergisini vereceiz bu iin az覺 癟ou olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj asymptote » 21 Au 2011, 01:27

Frax doru diyorsun da 繹rnein Avrupadan yapt覺覺n al覺verilerin 繹nemli k覺sm覺nda al覺veri tutar覺 1500 Euro' nun alt覺nda olunca VAT 繹demek zorunda kal覺yorsun, hem oraya vergi hem buraya.. Bu pek adil olmuyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Mesaj Thevenin » 21 Au 2011, 01:32

Frax yazd覺:Ben yurtd覺覺ndan gelen, getirilen her eyden vergi al覺nmas覺 taraftar覺y覺m. 75Euro s覺n覺r覺 bile bence gereksiz. Yurti癟inde ald覺klar覺m覺za 繹d羹yoruz da d覺ar覺dan keyfi olarak getirilen bir癟ok ey i癟in vergi 繹dememeyi mi normal g繹r羹yoruz? stelik d覺ar覺 para ak覺覺 var bunu engellemek i癟in mutlaka bir 繹nlem olmas覺 gerekir. Bu konuda yukar覺daki yorumlara kat覺lm覺yorum. Ne al覺yorsak vergisini vereceiz bu iin az覺 癟ou olmaz.

x2.
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj Archezia » 21 Au 2011, 02:03

Thevenin yazd覺:
Frax yazd覺:Ben yurtd覺覺ndan gelen, getirilen her eyden vergi al覺nmas覺 taraftar覺y覺m. 75Euro s覺n覺r覺 bile bence gereksiz. Yurti癟inde ald覺klar覺m覺za 繹d羹yoruz da d覺ar覺dan keyfi olarak getirilen bir癟ok ey i癟in vergi 繹dememeyi mi normal g繹r羹yoruz? stelik d覺ar覺 para ak覺覺 var bunu engellemek i癟in mutlaka bir 繹nlem olmas覺 gerekir. Bu konuda yukar覺daki yorumlara kat覺lm覺yorum. Ne al覺yorsak vergisini vereceiz bu iin az覺 癟ou olmaz.

x2.

x3 = x6
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullan覺c覺 avatar覺
Archezia

Kay覺t: 20 Haz 2010, 22:41

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 104 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners