Oris Diver Date Kutu A癟覺l覺 ve Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Diver Date Kutu A癟覺l覺 ve Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj cenk » 29 Haz 2011, 11:40

Merhabalar...

Bug羹n size d羹n ald覺覺m oris diver saatimin incelemesini yazmaya 癟al覺覺cam.Resimler en altta :thumbup:

Kutu
Saatin kutusu tam dalg覺癟 saati oldugunu g繹steriyor.Kutu eski dalg覺癟lar覺n kasklar覺ndan esinlenilerek yap覺lm覺.Kutusunda bir tane kullanma k覺lavuzu(t羹rk癟e dil var.)garanti kartlar覺 ve tabiki saatimiz var. :lol:

Kalibre
Saattimizin i癟inde sw200 tabanl覺 bir makine bulunuyor.Ne kadar deiiklie urad覺g覺n覺 bilmesemde(k覺rm覺z覺 rotor hari癟 :D ) saatin makinas覺 son deiikliklerle oris733 ad覺n覺 alm覺.Makinan覺n titreim deeri 28'800 g羹癟 rezervi ise 38 saat olarak ge癟iyor.Saatin hen羹z sapmas覺n覺 繹l癟meye zaman覺m olmad覺 onuda en k覺sa s羹rede eklerim.

Kasa
Saatimizin kasa 繹l癟羹leri 44mm 1.732in癟.44 mm b羹y羹k zannederdim fakat saatin bilei sarmas覺ndan m覺 yoksa bombeli yap覺s覺ndan m覺 bilemedim bana biraz daha k羹癟羹k geldi.Benim gibi ince bilekliler i癟in olduk癟a ideal.Kasam覺z覺n yan taraf覺ndan bahsedicek olursam yukar覺da da yazd覺g覺m gibi bombeli bir yap覺ya sahip bir art覺s覺 oldugunu d羹羹nm羹yorum fakat g繹r羹nt羹 olarak 繹zg羹n ve 覺k bence. :thumbup:

Bezel
Bezelden bahsedicek olursam.Bezelde bir nane yok valla bildiimiz 覺k bir bezel ite :lol: Fakat bezelin d繹nd羹rmesi biraz zor ele 癟ok iyi oturmuyo.Dalm覺yacag覺m i癟in 癟ok 繹nemli bir 繹zellik olmasada benden bir eksi puan ald覺.

Cam
Saatte 繹n tarafta safir cam kullan覺l覺rken arka camda mineral cam tercih etmi oris.

Kadran
Bu saatin kadran覺na vuruldum desem yalan olmaz asl覺nda kadrandaki dalga havas覺 saate olduk癟a 覺kl覺k katm覺 ve dalg覺癟 konseptini 繹ne 癟覺karm覺.Saatin fosforu ise olduk癟a yeterli lum覺nova olarak Superluminova BG W9 kullan覺lm覺.

Klips ve Bilezik
Klipsin a癟ma kapamas覺 seikodan sonra m羹kemmel geldi.S覺rf burdan bile fark覺 anlamak m羹mk羹n.Ayr覺ca klipsinde g羹zel bir 繹zellik daha var.Klipste ayr覺ca bakla a癟madan bir par癟ay覺 a癟abiliyorsunuz(tam tarif edemedim ama siz anlad覺n覺z. :D )Buda yakla覺k saati bir bakla geniletiyor heralde dal覺 s覺ras覺nda k覺yafetin 羹zerine tak覺labilmesi i癟in.Bilezik i癟in diyecek bieyim yok yine seikodan sonra bana 癟ok iyi geldi. :D Ama yine k繹t羹 bir eksi nokta var buda lug aral覺g覺 saat standart lug aral覺g覺nda deil ne yaz覺kk覺(benim i癟in 癟ok problem deil fakat baz覺lar覺 i癟in ciddi problem)Saatin lug aral覺覺 10 mm buda her kordonu takma ans覺n覺 al覺yor.Fakat saolsun custom kordoncular bu g羹zel saatide unutmam覺 4-5 tane custom kordon yapm覺lar.Bu sayedede bu eksi bir nebze ortadan kalk覺yor. :thumbup:

Genel G繹r羹
Birazda saatin komforundan bahsedicek olursak.襤nan覺lmaz rahat bilei 癟ok iyi sar覺yor.elik bilezikle kullanmama ragmen ag覺rl覺g覺 hi癟te rahats覺z edicek seviyede deil.Ama ben birde kau癟uk kordon sipariini verdim.Geldiinde onunlada bir ka癟 fotoraf eklerim.Oris f/p olarak gayet baar覺l覺 bir firma oris kolay kolay b覺rakaca覺m覺 zannetmiyorum. :thumbup: Eski incelmelerden de biraz esinlendiimi yazmam gerek :lol:

襤mdi de s覺ra resimlerde :D
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Re: Oris Diver Date

Mesaj herofb » 29 Haz 2011, 11:48

tekrar hay覺rl覺 olsun , saatin ger癟ekten 癟ok 覺k inceleme de gayet baar覺l覺 olmu

bu arada u custom kordon i癟in bildiin yer veya site falan varsa payla覺rsan bizler de faydalanal覺m :)
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj drk » 29 Haz 2011, 11:55

Fotoraflar 癟ok g羹zel, eline sal覺k :thumbup: 襤nceleme i癟in teekk羹rler :)
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj cenk » 29 Haz 2011, 11:59

http://www.combat-straps.com/Straps-for-Oris-TT1.html buyrun hocam. :thumbup: birde bu var fakat nerde sat覺ld覺覺n覺 bilmiyorum bunun :D

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Mesaj herofb » 29 Haz 2011, 12:03

癟ok teekk羹rler ,

bu arada 癟elik kay覺 tahminimden 癟ok daha g羹zel duruyormu
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj cenk » 29 Haz 2011, 12:13

drk,herojd 癟ok teekk羹rler
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Mesaj nickynick » 29 Haz 2011, 13:04

Cvssvc, 癟ok baar覺l覺 bir se癟im olmu, ayr覺ca fotoraflar da s羹per :thumbup:

San覺r覺m Oris grubuna ben de dahil olaca覺m yak覺nda :roll:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj cenk » 29 Haz 2011, 13:15

teekk羹rler nicky.
bir sorum olucak oris makkinalar覺nda ne kadar bir deiiklik yap覺yor ki mekanizmaya kendi ad覺n覺 veriyor.(ad覺n覺 verdiini g繹re deiiklikler yapmas覺 laz覺m demi?)
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners