İzmir'de Saat Bakılacak Yerler

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İzmir'de Saat Bakılacak Yerler

Mesaj sedir » 08 Haz 2011, 09:35

Forum İzmir, tam benim gideceğim yerin -yani Ege Üniversitesi'nin- bitişiği imiş. O cepte. Tamam.
Konak Pier denilen yer de bir alışveriş merkezi galiba. O da tam deniz kenarında olduğu için gel bana gel bana diyor. Bu ikisini ziyaret edelim bakalım.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Frax » 08 Haz 2011, 11:10

Forum Bornova'da birçok seviyeden saat bulmak mümkün hem bakmak hem almak için uygun olabilir :thumbup:

Konak Pier avm ancak pek kalabalık olmayan, sakin bir yer genelde. Ben 2 senedir uğramadım ancak bildiğim kadarıyla böyleydi. Saatçileri gezip sonra deniz kenarında kahvenizi içersiniz hocam gayet güzel olur :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj sedir » 08 Haz 2011, 12:59

Eskiden bir şehre gittiğimde ayrıntılı haritası olsun ister bulamazdım. Büyük şehirlerimizin de turistlere yönelik, ayrıntısı pek olmayan, büyük caddeler dışında isimlerin olmadığı, saf ticari amaçlı katlanır haritaları olurdu. Şimdi google sağ olsun. Şehir ne demek, yollar, binalar, AVM'ler, taksiler, otobüsler... hatta insanlar herşeyi gösteriyor :thumbup: .
Biraz da fazla gösteriyor, zaman zaman itiraz sesleri yükselse de ben bu hizmetten -hem de ücretsiz- çok memnunum.
Daha şimdiden Konak Pier'in manzarası hakkında, Forum İzmir ile Ege Üniversitesi'nin yerleşimi hakkında daha önce gitmişçesine bilgi sahibiyim. Yolda birilerini çevirip adres sormaktan hiç hoşlanmam.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj asymptote » 08 Haz 2011, 16:44

Karayolu ile gelecekseniz Manisa'dan Bornova'ya girişte hemen Osman Kibar kavşağını geçince karşınıza çıkıyor Ege Üniversitesi. Google Earth den baktıysanız pek kibar bir kavşaktır kendileri :) Ben Google Earth yada Google Maps in yanında arkadaş olarak wikimapia.org u da kullanıyorum. Bazen yol bağlantıları daha net olabiliyor ve aradağınız yeri daha hızlı bulabiliyorsunuz.
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj sosyalcan » 08 Haz 2011, 17:22

Sedir arkadaşım eğer geleceğin tarihre İzmirde olursam teklifim de ciddiyim. Ben seni alışveriş merkezleri yerine ikinci el satan yerlere vintage saatleri göstermeye götürürüm.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj merttt35 » 08 Haz 2011, 18:00

sedir yazdı:Hepinize teşekkür ederim.
Adreslere bakıyorum da Rolex, Tag Heuer, Frank Müller, Vacheron Constantin, Omega, Ulysse Nardin, Corum, Chopard...
Düşündüm de nasıl bir intiba oluşturmuşum arkadaşların üzerinde diye kendime bir sordum.
Aslında zor beğenirim ama iş harcamaya gelince, sizlerin de farkettiği gibi biraz fazla tutumluyum (bunu başka şekilde tercüme edenler olabilir itiraz etmem) :lol:
Sosyalcan'ın teklifi de güzel. Neden olmasın?
Anladığım kadarıyla alışveriş merkezleri ve Konak bu iş için ayırabileceğim zamanı fazlasıyla dolduracak.
Teşekkürler hepinize.

Mesajı gönder dedim ki bak bakalım şu ileti ışığında yeni birşeyler yazar mısın dedi bilgisayar. Güldüm. merttt35 de benzer şeyler yazmış. Forum adına bakınca merttt35'in de İzmir'de olduğunu düşündüm nedense?

Sedir üstad aynen öyle İzmirliyim..Madem geliyorsun bende diğer tavsiyelere ek olarak Balçovada bulunan Agora AVM yi tavsiye edeyim.İçinde 2adet üst sınıf(chopard-Cartier..vs)saatler satan saatçi 3adette populer saat markaları(welder,diesel,DG..vs)satan dükkan var.

Bu arada dediğim gibi Swatch alacaksanda biri corner olmak üzere 2 noktada satış yapılıyor. :lol:
Kullanıcı avatarı
merttt35

Mesaj sedir » 08 Haz 2011, 20:54

İlgilerinize tekrar teşekkürler.
Sosyalcan İzmir'de serbest dolaşacağım gün 20 Haziran öğleden sonra, ancak ikinci el konusunda biraz çekingenimdir her zaman. Otomobilde bile.
Öncelikle hava yolu ile geliyorum. Kayseri-Ankara-İzmir şeklinde bir yol izleyeceğiz. Bu güzergah yeni icat oldu. Kayseri-İzmir doğrudan uçak haftada iki gün var ve o da bana uymuyor.
THY rötar yapmazsa bir gün öğleden sonra serbest olacağım. Dolayısıyla çok fazla plan yapmaya gerek olmasa gerek. Zaten mutlaka birşey almayı planlamıyorum. Ancak beğendiğim bir ürün olur da iyi bir fiyat alabilirsem Kayseri'ye yeni bir saatle dönerim belki.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj sosyalcan » 08 Haz 2011, 22:02

Okey o zamam 20 Haziran gibi il dışında seminerde olma ihtimalim var. Kesin belli değil, özelden mesajlaşırız...
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 164 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners