Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Saat Kayışları Hakkında Konuların Bulunduğu Bölüm

Re: Kayış - Bilezik Danışma Konusu

Mesaj Clk » 17 Nis 2011, 18:30

Olur olmasina da o kayisi bu saate monte edemezsin.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Kaans » 17 Nis 2011, 18:46

Evet Swatch saatimin luguna bakmadan yüklemişim, haklısın. Peki bir soru ? Carbon fiber kayışlar suya dayanıklı mıdır ?

Açıkçası Vostok saatimin metal kayışı pek içime sinmedi. Lug aralığı 18 mm. ve yine aynı sitede gördüğüm bu kayış güzel bir hava verebilir saatime...

ResimResim
Hayata nicelik değil, pozitif nitelik kattığımızda yaşadığımız zaman değerlenir...
Kullanıcı avatarı
Kaans

Mesaj drk » 17 Nis 2011, 19:02

Adı böyle geçen kayışlar aslında karbon fiber görünümlü deridir yani sudan olumsuz etkilenirler. Sudan zarar görmemesi için tek çare kauçuk veya naylon kayışlar.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Tolgi06 » 18 Nis 2011, 02:58

Karbon fiber görünümlü kayışlardan en çok gelen şikayet çatlama yüzünden.Uygulanan işlemler kayışı ister istemez sertleştiriyor ve buda çatlama yaratıyor.Benim size tavsiyemde kauçuk/silikon nato/naylon tarzı olur.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj mengele71 » 02 May 2011, 23:03

arkadaşlar.öncelikle herkese merhaba.ismim ahmet.
uzunca bir süredir sitenizi takip etmekteyim. aklıma takılan her konuya arama motorunu kullanarak cevap bulabiliyordum. o nedenle ilk mesajımı atmak bugüne kısmet oldu.
merak ettiğim şu ki strapcode com sitesinden forumda alışveriş yapan arkadaş oldu mu hiç? çalışma sistemleri nasıl? kredi kartı ile alışveriş yapabiliyor muyuz? ve ürünün ulaşması ne kadar sürüyor.

elimde bir süre önce aldığım ve kordonunun metal olması nedeni ile kullanamadığım seiko 5 sport ve yine silikon kordonuna alışamadığım seiko velatura model saatlerim var. bunlara uygun nato kayış almak istiyorum. ancak tokatta ikamet ediyorum ve temmuza kadar şehir dışına çıkma şansım da pek yok. bu nedenle internetten araştırma yaptım ancak hiçbir yerde nato kayış bulamadım. acaba kredi kartı ile alışveriş yapabileceğim güvenilir bir site de önerebilir misiniz?
herkese şimdiden teşekkür ederim.
saygılar.
Kullanıcı avatarı
mengele71

Mesaj winterdrops » 03 May 2011, 15:01

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım saatimin kauçuk kayışının yanına çelik veya deri kayış almak istiyorum. Bu günlük kullandığım bir saat olduğu için çelikten yanayım ama deride alabilirim. Bu saate uygun kaliteli bilezikleri nerden bulabilirim acaba? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

ölçülerini resme eklemeye çalıştım.

Resim
Kullanıcı avatarı
winterdrops

Mesaj winterdrops » 03 May 2011, 15:08

Birde şu soruyu sormak istiyorum kayışın boyutunu benim belirttiğim dış ölçü (pembe renkli)mü belirler yoksa iç ölçü (sarı renkli) mü belirler? Eğer dıştaki değer belirliyorsa ve yukardaki sitede gördüğüm kadarıyla 23 mm'lik bilezik boyutu yok. yoksa bu 24 de benmi yanlış ölçüyorum. Matrix gibi oldu ama kusura bakmayın :D
Kullanıcı avatarı
winterdrops

Mesaj Frax » 03 May 2011, 15:53

Winterdrops,

Bu saatin boynuzları standart değil, orjinal bileziğini aldığınız yere sorun. Deri kayış olacağını da sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Kayışları - Watch Straps

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners