Bambino, Symphony, Helios?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bambino, Symphony, Helios?

Mesaj fbC » 10 Oca 2021, 22:31

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.

Koleksiyonumda güncel olarak diver (san martin sub homage, heimdallr monster homage), iskelet (ciga design z), military (snzg13), dijital (çelik bezel ve bilezikli dw5600), krono (pagani design daytona) bulunuyor. Dress watch eklemek istiyorum. Forumdan da gördüğüm kadarıyla giriş seviyesi için genelde presage ve bambino tavsiye ediliyor. Koleksiyonda seiko saatim bulunduğu için orient tercih etmek istiyorum fakat burada da 3 farklı model çıkıyor karşıma. Bambino, symphony ve helios.

Üç serinin de en beğendiğim ve almak istediğim modelleri şu şekilde:

Bambino

Resim

Symphony
Resim

Helios
Resim

Bambino herkes tarafından bilinen ve sevilen bir model fakat symphony ve helios hakkında çok bilgiye ulaşamadım. Bu modeller arasındaki farklar nelerdir ve varsa bu modelleri kullanan arkadaşların görüşleri nedir?
Kullanıcı avatarı
fbC

Re: Bambino, Symphony, Helios?

Mesaj kbtrgt » 11 Oca 2021, 12:48

Diğer saatlerini de göz önün bulundurulduğunda bence deri kayışlı bir model daha uygun size, kendim open heart bambino kullanıyorum çok memnunum size de bu üç saat arasından bambinoyu öneririm şahsen
Kullanıcı avatarı
kbtrgt

Mesaj BatuhanKLC » 11 Oca 2021, 13:07

Helios kullanmadım fakat Orient FAG00004D0 kullandım sanırım mekanizma aynı, o da open heart , zaman tutması gayet iyiydi. Bambino giriş seviyesi dress watch da tercihim olurdu. Sade ve şık . Deri kalitesi de fiyatının oldukça üzerinde diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Mesaj MrPandül » 11 Oca 2021, 13:41

altta ki open heart ı ben çok beğendim . zaten o seriyi seviyorum kapalı olsa da hoşuma gidiyor hem de çelik bilezik var o da ilerisi için avantaj
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj ibrahim223 » 11 Oca 2021, 14:18

Hepsi olur.. Ama sanki bambino 1 adım önde..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj fbC » 11 Oca 2021, 15:30

kbtrgt yazdı:Diğer saatlerini de göz önün bulundurulduğunda bence deri kayışlı bir model daha uygun size, kendim open heart bambino kullanıyorum çok memnunum size de bu üç saat arasından bambinoyu öneririm şahsen

kordonun kayış veya bilezik olması çok önemli değil aslında benim için, bilezikli model olsa bile deri kayış sonradan alınabilir. Bu modeller arasında en yüksek fiyatlı olan helios modelleri. O fark da çelik bileziğinden mi yoksa farklı bir mekanizma mı mevcut bilemedim.

Bir de Caballero modelleri var.

Resim
Kullanıcı avatarı
fbC

Mesaj cengonur » 11 Oca 2021, 15:38

Orient Bambino v3 modelinin mavi kadranlı olanını kullandım, hatta hala koleksiyonumda. Bence fiyatına göre çok iyi bir saat... Genel olarak Orient güzel bir başlangıç olabilir bambino dışında mako serisinden bir saatim daha var ondan da memnunum, tavsiye edeceğim bir marka... Bu arada düşündüğünüz 3 modelden bambinoyu önerirdim [emoji1303]

Mantık sizi A’dan B’ye götürür Hayal gücü ise heryere [emoji1909]
Kullanıcı avatarı
cengonur

Mesaj Ufkynl » 11 Oca 2021, 21:37

Burun farkı ile semphony diyorum.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners