2000 TL Bütçeli 43 MM ve Üzeri Dress Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

2000 TL Bütçeli 43 MM ve Üzeri Dress Saat Önerisi

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 21:41

Değerli forumdaşlar uzun zamandır bir kıyafet saati aramaktayım. Seiko presage ve Orient bambino saatleri çok beğeniyor olmakla birlikte her ikisinin de kasa çapı bana uymuyor. Presage Sakura Fubuki denedim. Kalasa kelebek konmuş gibi durdu :lol: .Daha büyük kasa ve kadran şekli özellikle presage modellerine benzeyen bir saat aramaktayım. 2000 TL bütçe biraz daha arttırılabilir belki. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Re: 2000 TL BÜTÇELİ 43 MM VE ÜZERİ DRESS SAAT ÖNERİSİ

Mesaj raven » 10 Oca 2021, 21:44

Bilek ölçünüz kaç cm?
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 21:54

20 cm.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj ephesus » 10 Oca 2021, 22:09

Merhabalar,
Kalın bilek için saat seçiminde yaşadıklarınızı anlıyorum biraz aslında. Ben de 22cm bilek ile oldukça kararsız kalıyorum bu konuda. Dress saat olarak Orient Bambino ve Tissot Petite Seconde kullanıyorum. Ancak ebatı kaynaklı petite seconde'de dress watch hissini kesinlikle yaşamıyorum. Kendi yorumum bu tabi ki. Fakat Orient Bambino takarken aldığım yorumları düşündüğümde kibar saatlerin bizim aynada gördüğümüzden daha güzel durduğunu düşünüyorum :D Bu yüzden Bambino'yu aklınızın bir köşesinde tutun bence.

Bütçeye yakın ve iri ebat olarak da aklıma gelen ise Tissot Gent XL.
Kullanıcı avatarı
ephesus

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 22:20

ephesus yazdı:Merhabalar,
Kalın bilek için saat seçiminde yaşadıklarınızı anlıyorum biraz aslında. Ben de 22cm bilek ile oldukça kararsız kalıyorum bu konuda. Dress saat olarak Orient Bambino ve Tissot Petite Seconde kullanıyorum. Ancak ebatı kaynaklı petite seconde'de dress watch hissini kesinlikle yaşamıyorum. Kendi yorumum bu tabi ki. Fakat Orient Bambino takarken aldığım yorumları düşündüğümde kibar saatlerin bizim aynada gördüğümüzden daha güzel durduğunu düşünüyorum :D Bu yüzden Bambino'yu aklınızın bir köşesinde tutun bence.

Bütçeye yakın ve iri ebat olarak da aklıma gelen ise Tissot Gent XL.

Aynadan bakınca bize daha mı küçük görünüyor diye bende bazen düşünüyorum. Hep büyük kasa saatler tercih etmek zorunda kaldığımız için göz aşinalığı o yönde gelişiyor sanırım. Önerinizi dikkate alacağım.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj vysaknc » 10 Oca 2021, 23:00

Hocam tissot visodate denediniz mi..
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj SelAc » 10 Oca 2021, 23:14

Bilekte hiç denemedim. Kasa çapını baz alırsak rakamsız bir Tissot mantıklı gibi. Acele etmek istemiyorum. Genelde saat konusunda çok aceleci ve duygusalım.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj raven » 10 Oca 2021, 23:59

SelAc yazdı:20 cm.

Dress Watch ölçülerinin ideali 38 dur ve incelik önemlidir. Büyük saat modasının etkisiyle 40 - 42 ölçülerde üretilmiştir. Lakin Dress Watch ölçüsünün mantığı gömlek mansetinin içinde kalması ve bileğe rahatsızlık vermesidir. Yani bir saat gömlek mansetinin içinde bileğe rahatsızlık verecek şekilde büyük ve kalınsa ve de bu sebeple gömlek manseti saatten dolayı yukarıda duruyorsa o saat uygun ölçüde değildir.
Bence sizi en iyi hissettirecek saat visodate olur ki o bile safkan bir Dress Watch değildir.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners