Omega Cep Saati Üretim Yılı Öğrenmek ve Saat Hakkında Bilgi

Antika Saatler ve Cep Saatleri Üzerine Paylaşımlar

Re: Omega Cep Saati Üretim Yılı Öğrenmek ve Saat Hakkında Bi

Mesaj rolexcollector » 10 Oca 2021, 15:49

biroltuncel yazdı:Arkadaşlar kimsenin mi ilgisini çekmez bu saat ya da kimsenin mi bilgisi yoktur acaba?

STK-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim çok ilgimi çekiyor bu saat.
Satılık mı?

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj biroltuncel » 10 Oca 2021, 17:07

rolexcollector yazdı:
biroltuncel yazdı:Arkadaşlar kimsenin mi ilgisini çekmez bu saat ya da kimsenin mi bilgisi yoktur acaba?

Benim çok ilgimi çekiyor bu saat.
Satılık mı?

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayır satılık değil. Ben sadece saatin geçmişi ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorum. Ama ederini de bilmek isterim tabiiki...

Kullanıcı avatarı
biroltuncel

Mesaj westernboy » 10 Oca 2021, 17:16

saatinizin aynısını sadece daha yüksek kondüsyonda olanını 400 pound'a satıyorlar onun dışında sizdeki modele başka bi yerde görmedim ama benzer olanları 300 600 dolar arası satılıyor.
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj biroltuncel » 10 Oca 2021, 21:24

westernboy yazdı:saatinizin aynısını sadece daha yüksek kondüsyonda olanını 400 pound'a satıyorlar onun dışında sizdeki modele başka bi yerde görmedim ama benzer olanları 300 600 dolar arası satılıyor.
Birebir aynından nerde görebilirim bu saatin?

Kullanıcı avatarı
biroltuncel

Mesaj ankerhemmung » 12 Oca 2021, 19:20

Merhaba, saatiniz güzel ve eski bir demiryolları saati. Arka kapakta oymanın altındaki S.C.P harfleri ise demiryolunu işleten şirketin adı. Yani "Chemin de fer de Smyrne-Cassaba et Prolongements". Daha da bilinen adıyla "İzmir-Kasaba Demiryolu". Buradaki kasaba da Aydın şehri yerine kullanılmış. Demiryolunu inşa eden ve 1863 - 1934 yılları arasında işleten şirket bir fransız şirketi. Aynı Devlet Demir Yolları'nda olduğu gibi demiryolu çalışanlarına verilen bir saat. Şirketin boyutu düşünüldüğünde SCP oymalı bu saatten şimdilerde pek bulunmaz sanırım. Ancak elbette aynı Omega saatten bulunur. Güle güle kullanın. Kapaklardaki değil de saatin mekanizmasındaki seri numarasını okursanız hemen hemen tam üretim yılı bulunacaktır. Ben geçenlerde Gittigidiyor'da aynı satin bozuk ve parçaları eksik olan bir kardeşini gördüm, ancak parçaları zor bulunacağı için almadım. Selamlar.
"İNSANA SIR OLANI GÖRDÜĞÜM DEMLER OLDU"
Kullanıcı avatarı
ankerhemmung

Mesaj biroltuncel » 12 Oca 2021, 20:09

ankerhemmung yazdı:Merhaba, saatiniz güzel ve eski bir demiryolları saati. Arka kapakta oymanın altındaki S.C.P harfleri ise demiryolunu işleten şirketin adı. Yani "Chemin de fer de Smyrne-Cassaba et Prolongements". Daha da bilinen adıyla "İzmir-Kasaba Demiryolu". Buradaki kasaba da Aydın şehri yerine kullanılmış. Demiryolunu inşa eden ve 1863 - 1934 yılları arasında işleten şirket bir fransız şirketi. Aynı Devlet Demir Yolları'nda olduğu gibi demiryolu çalışanlarına verilen bir saat. Şirketin boyutu düşünüldüğünde SCP oymalı bu saatten şimdilerde pek bulunmaz sanırım. Ancak elbette aynı Omega saatten bulunur. Güle güle kullanın. Kapaklardaki değil de saatin mekanizmasındaki seri numarasını okursanız hemen hemen tam üretim yılı bulunacaktır. Ben geçenlerde Gittigidiyor'da aynı satin bozuk ve parçaları eksik olan bir kardeşini gördüm, ancak parçaları zor bulunacağı için almadım. Selamlar.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Mekanizmada 6228978 nosu bulunuyor. Asıl seri numarası bu mu oluyor o zaman? Çünkü bildiğim kadarıyla üretim tarihi yaklaşık olarak bu seri numarasından tespit ediliyor

Kullanıcı avatarı
biroltuncel

Mesaj ankerhemmung » 13 Oca 2021, 11:44

Merhaba. Evet üretim yılı kasadaki değil mekanizmadaki seri numarasından belirleniyor. Bu durumda sizin saatinizin üretim tarihi 1923-1929 yılları arasında oluyor. Almancanız varsa veya bilen bir yakınınız varsa siz de "mikrolisk.de" adresinden kontrol edebilirsiniz. Saatin değerine gelince : Geçen sefer yazdığım gibi, gittigidiyor'da güvenilir bir satıcı bu saatin bozuk ve parçaları eksik olanını önce 450 ve sonra 750 liraya satışa koymuştu. Ben çok düşündüm ama almadım. Sizin saatinizin sanıyorum bütün aksamı orijinal ve sadece kasası yıpranmış. buradan bir hesap yapabilirsiniz. Antika saatlerin değerini elbette ne kadar orijinal ve yıpranmamış olduğu ve ne kadar nadir olduğunun yanında; o saati almak isteyenin ne kadar vereceği de belirler. Sizin saatinizin esas değeri de, sağlam ve orijinal kalabilmiş bir omega olmasından ziyade, örneğin demiryolu saatlerini toplayan bir kolleksiyoncu için bir SCP saati olmasından kaynaklanıyor. Selamlar.
"İNSANA SIR OLANI GÖRDÜĞÜM DEMLER OLDU"
Kullanıcı avatarı
ankerhemmung

Mesaj biroltuncel » 13 Oca 2021, 16:20

ankerhemmung yazdı:Merhaba. Evet üretim yılı kasadaki değil mekanizmadaki seri numarasından belirleniyor. Bu durumda sizin saatinizin üretim tarihi 1923-1929 yılları arasında oluyor. Almancanız varsa veya bilen bir yakınınız varsa siz de "mikrolisk.de" adresinden kontrol edebilirsiniz. Saatin değerine gelince : Geçen sefer yazdığım gibi, gittigidiyor'da güvenilir bir satıcı bu saatin bozuk ve parçaları eksik olanını önce 450 ve sonra 750 liraya satışa koymuştu. Ben çok düşündüm ama almadım. Sizin saatinizin sanıyorum bütün aksamı orijinal ve sadece kasası yıpranmış. buradan bir hesap yapabilirsiniz. Antika saatlerin değerini elbette ne kadar orijinal ve yıpranmamış olduğu ve ne kadar nadir olduğunun yanında; o saati almak isteyenin ne kadar vereceği de belirler. Sizin saatinizin esas değeri de, sağlam ve orijinal kalabilmiş bir omega olmasından ziyade, örneğin demiryolu saatlerini toplayan bir kolleksiyoncu için bir SCP saati olmasından kaynaklanıyor. Selamlar.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Açıkcası saatin maddi değeriyle pek fazla ilgilenmiyorum ama bilmekte isterim tabiiki. Ben isterim ki dedemden babama babamdan da bana kaldıysa benden de oğluma kalsın. Evet kasa biraz yıpranmış. Ama hiç işlem görmemiş saat tamamiyle orjinal. En azından nadir bir aile yadigarımız olsun. Omega ya mail attım umarım oradan da daha net bir bilgi alabilirim. Tekrar teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
biroltuncel

ÖncekiSonraki

Dön TSF Antika Saatler & Cep Saatleri - Vintage & Pocket Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners