Ankara'dan Tüm TSF Üyelerine Selamlar

Yeni Üyelerin Kendilerini Tanıtabilecekleri Bölüm
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Lütfen Forum Kurallarımıza Özen Gösterelim. Tüm Kurallar Sizin Daha Rahat ve Seviyeli Bir Ortamda Paylaşım Yapabilmeniz İçindir.

Forumlarımıza Kayıt Olduktan Sonra Kendinizi Tanıtmanız Tüm Üyelerimizi Memnun Edecektir.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Ankara'dan Tüm TSF Üyelerine Selamlar

Mesaj Alan06 » 07 Oca 2021, 19:45

Ankara'dan tüm Saygıdeğer Forum Üyelerine Selamlarımı Sunarım.

Aranıza Ankara' dan katılmış bulunuyorum. İsmim Yasin doğma büyüme Ankara' lı olmakla birlikte esnafım. Yaş 36. Aslında forumun varlığından yeni haberim olmadı fakat pandemi vs. derken boş vakit çok olduğundan üye olmak bu zamana kısmet oldu. Forum sayfalarında hoşça vakit geçirdim bu süreçte. Emeği geçen, katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Adettendir kısaca saat geçmişimden bahsetmem gerekirse, otomatik saatlere merakım, 1997 senesinde rahmetli dedemin bana, hac vazifesi sonrası Mekke' den hediye olarak getirdiği aşağıdaki Seiko 5 ile başladı.

Resim

Resim

Bu saat o zamanlar öyle hayret vericiydi ki, pili hiç bitmiyordu ve saniyesi kayarak ilerliyordu. Bilfiil 10 sene kullandıktan sonra kasadaki yerini aldı. Halen hiç bakımsız çalışmakta, sapması ideal oranlarda ve 30 saatlik güç rezervi var.

İkinci otomatik saatim de yine bir Seiko 5. Bu saati babama 1983 senesinde evlilik hediyesi olarak annemin babası hediye etmiş. Babam 18 sene aralıksız kullandıktan sonra mekanik saatlere olan merakımı bildiği için bana hediye etti. Saat geçtiğimiz haftaya kadar hiç bakım görmemişti. Bakıma ihtiyacı olduğunu biliyordum ama manevi değeri yüksek olduğu için ve Ankara' da bulunduğum çevrede güvenebileceğim bir saat ustası bulamadığım için kimseye emanet edememiştim. Geçtiğimiz hafta Çelik Saat Tuncer Ustaya İstanbul' a gönderdim saati. Sağolsun gerekli tüm işlemleri yaparak sağ salim teslim etti saatimi. Şu an kullandığım (4r36) turtle kasa Seiko' dan daha az sapması (günlük 15 sn) olan, 43 saat rezervi bulunan bir saat. Ustamızın söylediğine göre halen taş gibiymiş.

Resim
upload file to hosting server

Resim

3. Saatim Hamilton. Bu saati evlendiğim sene (2008) birkaç tane çeyreği bozdurarak satın almıştım. O zaman ki fiyatı benim maaşımdan biraz daha fazlaydı. Bazılarına göre o kadar paranın bir saate verilmesi çok yanlıştı ama keşke bir kaç çeyrek bozdurup bir tane daha alsaymışım diyorum. O zaman ki yabancı forumlardan araştırdığım kadarı ile kendisi meşhur Eta 2824-2 mekanizmayı kullanan, benim de bu mekanizmaya ulaşabileceğim en ucuz saat idi. Tercihimde ki en etkili sebep buydu. 40 küsür saat rezervi olan ve sapma oranına hayran olduğum (günlük +1) bir saat. Hiç bakım görmedi. Devekuşu derisinden imal kordonu ile envanterdeki en sevdiğim elbise saatim olur kendileri.

Resim

Resim

Resim

4. Saatim Jacques Lemans marka yine otomatik bir saat. 2012 senesinde sahibi olduğum bu saati babamın beğenmesi sonucu kendisine hediye etmiştim.

5. Ve son saatim herkesin tanıdığı Seiko Turtle Batman (4r36). Geçen sene aldığım saatimin sapması -25 saniye civarlarında. İlk aldığım gün 10 dk ileri gidip beni çok korkutmuştu. Sonra herhangi bir problem çıkmadı.

Resim

Resim

Artık orta ileri bir saat alma vaktim gelmiş mi ne dersiniz forum dostları? Oris' ler extra forum indirimi ile daha can alıcı duruyorlar vitrinde. Nasip kısmet diyelim. Bu vesile ile ilk mesajı mı da iletmiş bulunuyorum. Umarım lafı uzatıp sıkmış olmadım.

Sağlıcakla.
Kullanıcı avatarı
Alan06

Re: Ankara'dan Tüm TSF Üyelerine Selamlar

Mesaj argentum » 08 Oca 2021, 00:37

Hoşgeldiniz, saat fotoğrafları çok güzel. İnşallah çok daha iyilerini kullanırsınız. Özellikle Hamilton dikkat çekici.
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj westernboy » 08 Oca 2021, 01:28

hoşgeldiniz,iyi forumlar :thumbup: :champ:
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Bir daha dene, bir daha yenil, daha iyi yenil.
Kullanıcı avatarı
westernboy

Mesaj azizkaya » 08 Oca 2021, 03:27

Keyifli forumlar.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj mturann » 08 Oca 2021, 09:52

Hoşgeldiniz
Saatleriniz güzel zamanlarınızı göstersin
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj eyimen » 08 Oca 2021, 09:57

Hoşgeldiniz, hobiye girişi yapalı epey olmuş. Güzel de bir kolleksiyon oluşturmuşsunuz :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj mlm » 08 Oca 2021, 10:03

Hoş geldin dostum :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj watchour » 08 Oca 2021, 10:52

Hoşgeldiniz iyi forumlar :champ:
Kullanıcı avatarı
watchour

Sonraki

Dön TSF Üyelerimiz & Tanışma - Member Introductions

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners