Corona virüs ve Saat kayışları-Saat Hijyeni

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Corona virüs ve Saat kayışları-Saat Hijyeni

Mesaj Shonage » 13 Kas 2020, 22:39

Çok güzel bir deri kayışı mahvettikten sonra Nato kayışlara geçtim. 10 çeşit farklı renklerde aldım, saat ve kayışları değiştirerek kullanıyorum.
Kullanıcı avatarı
Shonage

Mesaj syndrome23 » 13 Kas 2020, 22:57

Ben ellerimi yıkarken saati çıkarıyorum genelde, bilekleri de yıkayabilmek için, normalden farklı tek yaptığım bu diyebilirim. Bunun dışında saati normalden daha farklı temizlemiyorum. Dışarıdayken zaten çok az bir yere dokunuyorum, dokunsam bile saat bu yüzeylere temas etmiyor. Ben de açıkçası çok dikkat ettiğimi söyleyemem. Ancak yukarıda söylendiği gibi özellikle hastane vb. gibi riskli bir yere gideceksem gshock ya da vostok (kesinlikle deri olmayan bir kordonla) tercih ediyorum ki şüphe olursa kafayı yormadan temizleme şansım olsun.

Bir de ofiste ya da dışarıda olmmuyor ama eğer dışarıdan eve geldiysem saati çıkarmadan önce kolonya ya dezenfektan ile ellerimi temizliyorum ve saati öyle çıkarıyorum.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj BatuhanKLC » 14 Kas 2020, 00:53

azizkaya yazdı:
BatuhanKLC yazdı:Yüksek alkol oranlı ürünlerle dezenfekte etmek silikon ve deri kayışlarda renk solması/atması yapabilir. Belki deri kordonlarda soyulma bile yapabilir diye düşünüyorum. Nato kayışlar pandemi sürecinde hijyen açısından güzel alternatif olabilir. Ben dezenfektan vb işlemi uygulamıyorum kullandığım saatlere.
Sabun yeterli bence. Erken dönemlerde çamaşır suyu da kullandım, silikon kordonda bir sorun yaşamadım.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Silikon kordonunuz kaliteliymiş hocam riskli bir işlem olmuş , maşallah diyelim nazar değmesin .
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Mesaj rekliox » 14 Kas 2020, 13:57

Arkadaşlar saate temasla coronavirus bulaşma ihtimali yok denecek kadar az,
Bazılarımız tabii ki temizlik konusunda çok hassas olabiliyor; bu konuyu kafanıza çok takıyorsanız,
sabunla yıkamaya uygun materyali sabunlayarak coronovirusu temizlemiş olursunuz
Sabundan zarar gorecek deri kayışları vs 1 gün takıp, 2 gün takmazsaniz o 2 gün içerisinde virüs cansız ortamda yaşayamayacağı için ölecektir 3. Gün rahatlıkla saatinizi kullanabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
rekliox

Mesaj stovetopEMU5 » 16 Kas 2020, 18:15

Ben de hiç dikkat etmedim açıkçası dışarı çıktığımda saatim genelde sweatshirt veya montumun altında oluyor zaten. rekliox'un dediği gibi ben saatten herhangi bir şekilde bulaşacağını hiç sanmıyorum, kıyafetten bulaşma riski ile benzer geliyor bana çok düşük.
Kullanıcı avatarı
stovetopEMU5

Mesaj syndrome23 » 17 Kas 2020, 17:18

Ağzımıza giren gıdadan dolayı bile bulaşma ihtimali yok deniyor. Saat bence daha güvenilirdir.

Zaten artık olay biraz paranoyaya döndü, insanlar her şeyi siliyor ediyor. Temastan kaçınmak lazım önemli olan temas benim okuduğumdan izlediğimden anladığım bu. Çevremde hasta olanların da istisnasız hepsi temasla kaptı hastalığı, çok büyük bir kısmı da aileden kalanı da iş arkadaşından.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj payday3d » 18 Kas 2020, 13:44

Ufak takıntılara yol açıyor hayatımızda bu virüs durumu biraz. Çoğu zaman saat takan ve saatleri algıda seçici gören insanlar olarak bu konuda ona da bir parantez açayım dedim. Kimimiz önlem alıyor kimimiz pek dikkat etmiyor anlaşılan ama çok da paranoyaya vurmamak lazım sanırım son üç yoruma baktığımda hak verdim.
Kullanıcı avatarı
payday3d

Mesaj Skywalker34tr » 06 Eyl 2021, 14:24

Yüzük, bileklik, kolye maalesef herseyi bıraktık.
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 183 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners