40 Yıl Sonra İlk Saatim, Fikirlerinize İhtiyacım Var

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 40 Yıl Sonra İlk Saatim, Fikirlerinize İhtiyacım Var

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 13:20

anladım. teşekkür ederim.
peki Orient Mako ya baktım güzel saat evet olabilir. hatta xl olanı da var hemde uygun, peki seiko skx007 için ne düşünüyorsunuz, forumda çeşitli kombinasyonlar ile kullananlar gördüm, yine fazla mı spor görüntüsü var sizce?
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj CptOz » 30 Haz 2020, 13:27

3000 TL ye kadar tek saat olacak ise Hamilton Khaki düşünürdüm. Fakat 42 mm çaplı 2 adet saat de olabilir. Orient Ray2 ve yanına da bir Bambino version 4 (42 mm) yakışır derim. Böylece bir dalış saatiniz ve bir de elbise saatiniz olur ve bütçenizi aşmaz. Bunların yanına ayrıca uygun fiyatlı bir Casio G-Shock bile sıkıştırılabilir... [emoji48]ResimResim
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj SelAc » 30 Haz 2020, 13:33

bigbooss yazdı:bu arada benim bileğim 20 cm, böyel olunca 42 mm küçük gelir mi bilemedim ?
Orient Mako ya da mako modellerine bakayım , seiko turtle kulübüne göz attım gayet güzel saatler.

quartz ın dez avantajı var mı acaba?

20 cm bilekte 42 mm saat fındık gibi durur. Tecrübemle sabittir :D Sizi Orient Mako XL kurtarır. Ben öyle yaptım.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj vysaknc » 30 Haz 2020, 14:26

İşte alabileceğiniz en güzel saat seçeneklerinden biri forumda aktif bir üyemiz tarafından satılıyor.kaçırmayın derim.. :thumbup:
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=202&t=29915#axzz6QjiNov8h
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj syndrome23 » 30 Haz 2020, 14:36

vysaknc yazdı:İşte alabileceğiniz en güzel saat seçeneklerinden biri forumda aktif bir üyemiz tarafından satılıyor.kaçırmayın derim.. :thumbup:

Ben de bunu yazmaya gelmiştim :D

Bana göre uygun fiyata güzel model. Sizin tanımıza da çok uygun. Ben her ne kadar çelik kayışlı halini beğeniyor olsam da bir düşünebilirsiniz bu saati bence.
Kullanıcı avatarı
syndrome23

Mesaj Umutunal » 30 Haz 2020, 15:17

vysaknc yazdı:İşte alabileceğiniz en güzel saat seçeneklerinden biri forumda aktif bir üyemiz tarafından satılıyor.kaçırmayın derim.. :thumbup:

Ben de bu linki verecektim. Bu saatin lug to lug aralığı 50mm nin üzeinde olduğu için bileginizde sırıtmayacaktır.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj bigbooss » 30 Haz 2020, 19:20

Arkadaşlar sağolun gördüm saati güzel
Arkadaşla iletişime geçeceğim. Teşekkürler.
Türkiyede bir saatçi de bu modelden satılıyor webde gördüm öncelik olarak buradaki üyemiz ile görusecegim
Kullanıcı avatarı
bigbooss

Mesaj bigbooss » 02 Tem 2020, 08:46

arkadaşlar yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. sizin sayenizde ne alacağım hakkında bir fikir edindim ve sonuç olarak ilk saatim olması nedeniyle sıfır Hamilton Khaki Field almaya karar verdim.
yine foruma ara ara bakacağım, saatler hakkında bilgi edinmeye çalışacağım , saygılarımla :thumbup:
Kullanıcı avatarı
bigbooss

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners