Lemania mekanik saat tamir/restorasyon hakkında soru

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Lemania mekanik saat tamir/restorasyon hakkında soru

Mesaj Elaphus » 13 Haz 2020, 18:31

Herkese merhabalar,
Foruma yeni üye oldum bu postunda ilk postum olması dolayısıyla şuan doğru yeremi yazmaktayım bilemedim, yanlış yere yazıyor isem kusura bakmayınız.Sizlere danışmak istediğim konu ise, şuan elimde restore ettirmek istediğim dedemden kalmış olan bir Lemania chronograph saatim var. Yüksek manevi değeri dolayısı ile herhangibir saatçiye/saat ustasına gitmeden önce biraz daha bilgi sahibi olmak amacıyla bu postu yazıyorum. Aklımda olan saatin çalışır hale gelmesi ve korozyona uğramış parçaların/kadranın eğer düzeltilebilir durumda ise restore edilmesi yönünde. İlgili saatın resimlerini aşağıya ekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Resim
Kullanıcı avatarı
Elaphus

Re: Lemania mekanik saat tamir/restorasyon hakkında soru

Mesaj hknmtn » 14 Haz 2020, 15:07

Elaphus yazdı:Herkese merhabalar,
Foruma yeni üye oldum bu postunda ilk postum olması dolayısıyla şuan doğru yeremi yazmaktayım bilemedim, yanlış yere yazıyor isem kusura bakmayınız.Sizlere danışmak istediğim konu ise, şuan elimde restore ettirmek istediğim dedemden kalmış olan bir Lemania chronograph saatim var. Yüksek manevi değeri dolayısı ile herhangibir saatçiye/saat ustasına gitmeden önce biraz daha bilgi sahibi olmak amacıyla bu postu yazıyorum. Aklımda olan saatin çalışır hale gelmesi ve korozyona uğramış parçaların/kadranın eğer düzeltilebilir durumda ise restore edilmesi yönünde. İlgili saatın resimlerini aşağıya ekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.https://hizliresim.com/6CYdPS

Çok güzel bir saat. Umarım iyi bir saatçi bulunur. Öyle herkese emanet edilecek bir şey değil.
Kullanıcı avatarı
hknmtn

Mesaj Ufkynl » 14 Haz 2020, 21:09

Elaphus yazdı:Herkese merhabalar,
Foruma yeni üye oldum bu postunda ilk postum olması dolayısıyla şuan doğru yeremi yazmaktayım bilemedim, yanlış yere yazıyor isem kusura bakmayınız.Sizlere danışmak istediğim konu ise, şuan elimde restore ettirmek istediğim dedemden kalmış olan bir Lemania chronograph saatim var. Yüksek manevi değeri dolayısı ile herhangibir saatçiye/saat ustasına gitmeden önce biraz daha bilgi sahibi olmak amacıyla bu postu yazıyorum. Aklımda olan saatin çalışır hale gelmesi ve korozyona uğramış parçaların/kadranın eğer düzeltilebilir durumda ise restore edilmesi yönünde. İlgili saatın resimlerini aşağıya ekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Resim
Dededen babadan kalma saatlere çok özeniyorum doğrusu.. malesef ben böyle bir imkan bulamadım fakat hem kızıma hem oğluma miras saatler bırakacağım ısallah..
Aradığınız usta bengi saat cengiz dede'dir. Google dan telefonuna ulaşabilirsiniz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Elaphus » 15 Haz 2020, 16:48

Bende bu surede forumdaki postlarda en cok gordugum isim oldu bengi saat. Mutlaka arayacagim. Tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Elaphus

Mesaj Altar » 17 Haz 2020, 09:06

Bengi Saat Cengiz Usta başkasına gitmeye gerek yok.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj ermansire » 17 Haz 2020, 16:45

Çok şık saat, Cengiz Usta ayağa kaldırır saati direk Sirkeci'ye götürün.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 121 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners