Casio Retro Saatimin Cam覺n覺 Nas覺l Temizleyebilirim?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Casio retro saatimin cam覺n覺 nas覺l temizleyebilirim?

Mesaj fsenturk » 11 May 2020, 16:50

mrtkrks yazd覺:
fsenturk yazd覺:Bu saat i癟in forumda kimse ilgilenmez diye d羹羹n羹yorum. Muhtemelen "Yauww garda覺m bu saat 100-200 lira zaten ne ura覺yon 癟izik giderecem diye, at gitsin yenisini al覺rs覺n" diye cevap vereceklerdir.

Forumdaki arkadalar 10bin lira ve 羹st羹 saatler i癟in ilgi g繹steriyor genelde. Hele hele 90-100bin liral覺k Rolex marka saatler hakk覺nda bal覺k a癟覺yorsan覺z a癟t覺覺n覺z bal覺a mesaj ya覺yor. Ama b繹yle 100-200 liral覺k bir Casio F91 i癟in bal覺k a癟覺yorsan覺z bal覺覺n覺z覺n 羹zerinde akbabalar u癟uuyor ki o bal覺k alt s覺ralara d羹羹p 繹l羹nce yesinler diye.
ok komplo teorisi okumuumdur ama bu baya fantastikmi. Alt s覺ralara d羹en iletileri avlayan akbabalar fln :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi

Bir de 繹yle bir fantastik bir komplo teorisi, biraz korku filimi, biraz da dramay覺 and覺ran irrasyonel bir 繹tekiletirme var forum 羹yeleri aras覺nda. Bunu da bahsetmek isterim ki gece r羹yan覺za girsin bu durum.

Mesela ben bir bal覺k a癟覺yorum ve diyorum ki "Arkadalar 1000 ile 1500 aras覺nda bir b羹t癟em var. Hangi Casio G-Shock'u 繹nerirsiniz" diyorum bir anda hurrraa bal覺a 繹neri ya覺yor.
1-)"Ben olsam o paraya Orient otomatik saat al覺rd覺m. i癟inde falanca mekanizma var"
2-) Yok ben orient almazd覺m 2nci el Seiko SKX al覺rd覺m. Ger癟i 羹retimi durdu ama internet 羹zerinden bulabilirsin.
3-) Ben yurt d覺覺ndan Tissel al覺rd覺m. AliExpressten u fiyata veriyorlar.
Yok ben Steinhart al覺rd覺m, ben Longiness al覺rdim, yok i癟inde SDW-2213 mekanizmas覺 var falan. Ben 羹st羹ne u kadar daha katard覺m bunu al覺rd覺m...

Yani arkada覺n 1000 lira paras覺 var pilli Casio GShock saat alacak ama 繹nerilerin tamam覺 otomatik saat 羹zerine 羹stelik de hepsinin fiyat覺 belirtilen b羹t癟eden daha y羹ksek. Yani ac覺ya merhem olmak yerine tuz bas覺l覺yor bir yerde.
Kullan覺c覺 avatar覺
fsenturk

Kay覺t: 23 Ara 2015, 14:36

Mesaj danGerfuLL » 11 May 2020, 17:44

@fsenturk e tamamen katilmasam da otomatik konusunda fazlaca bir agirlik var forumda. Bir de farkli saatlere ilgi pek yok. Otomatik de olsa quartz da olsa ayni durum gecerli. Sanirim kullanildiktan bir sure sonra tekrar satilma surecinde hizli gitmesinden kaynaklaniyor. 2.el arac isine dondu saat meselesi de galiba. Yazdiklarimla kimseyi yargilamiyorum, haddim de degil. Genel gordugumu soyluyorum.

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
danGerfuLL

Ya: 39
Kay覺t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj CptOz » 12 May 2020, 14:32

1500 TL b羹t癟eye G-Shock tavsiyesi istenebilir. Tavsiyeler otomatik veya baka bir marka 羹zerine de olabilir. Sonu癟ta buras覺 farkl覺 zevk ve tercihlere sahip saat severlerin olduu bir forum. Kimine g繹re 1500 TL G-Shock i癟in fazlad覺r onun yerine Orient Mako al覺n denebilir. Eer insanlara soruluyorsa farkl覺 tavsiyeler olmas覺 normal. Yoksa internetten G-Shock 繹zelliklerine ve resimlerine ula覺larak karar verilmeli. Burada hi癟 bir bilin癟li saat severin fiyat覺na gore bir modeli veya markay覺 da k羹癟羹msediini sanm覺yorum. Kimi i癟in basit bir Casio F91w Rolex'ten bile daha deerli olabilir.
Ben 1000 TL si olan ve ilk saat tavsiyesi isteyen birine yine de kuvars veya dijital bir saat tavsiye etmem... Tavsiyeler dorudur deildir veya dikkate al覺n覺r al覺nmaz 癟ok da 繹nemli deil...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj g繹rkemk » 12 May 2020, 14:53

Bir de 繹yle bir fantastik bir komplo teorisi, biraz korku filimi, biraz da dramay覺 and覺ran irrasyonel bir 繹tekiletirme var forum 羹yeleri aras覺nda. Bunu da bahsetmek isterim ki gece r羹yan覺za girsin bu durum.

Mesela ben bir bal覺k a癟覺yorum ve diyorum ki "Arkadalar 1000 ile 1500 aras覺nda bir b羹t癟em var. Hangi Casio G-Shock'u 繹nerirsiniz" diyorum bir anda hurrraa bal覺a 繹neri ya覺yor.
1-)"Ben olsam o paraya Orient otomatik saat al覺rd覺m. i癟inde falanca mekanizma var"
2-) Yok ben orient almazd覺m 2nci el Seiko SKX al覺rd覺m. Ger癟i 羹retimi durdu ama internet 羹zerinden bulabilirsin.
3-) Ben yurt d覺覺ndan Tissel al覺rd覺m. AliExpressten u fiyata veriyorlar.
Yok ben Steinhart al覺rd覺m, ben Longiness al覺rdim, yok i癟inde SDW-2213 mekanizmas覺 var falan. Ben 羹st羹ne u kadar daha katard覺m bunu al覺rd覺m...

Yani arkada覺n 1000 lira paras覺 var pilli Casio GShock saat alacak ama 繹nerilerin tamam覺 otomatik saat 羹zerine 羹stelik de hepsinin fiyat覺 belirtilen b羹t癟eden daha y羹ksek. Yani ac覺ya merhem olmak yerine tuz bas覺l覺yor bir yerde.

Read more: viewtopic.php?f=12&t=33455#ixzz6MEBiHUfw

bata s繹ylediin k覺s覺mda bir ger癟eklik pay覺 bulamasam da ikinci s繹ylediin k覺s覺mda hakl覺s覺n her soru soran覺 ayn覺 2 - 3 se癟enee y繹nlendirme durumu zaman zaman oluyor
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj hdtoro44 » 14 May 2020, 01:13

SelAc yazd覺:Resim g繹r羹nm羹yor

stad foruma giri yapmadan kontrol ettim. fotoraf g繹z羹k羹yor. bi ara ben de g繹remiyorum baz覺 fotoraflar覺. mac kullan覺yorum ben ondan olabilir san覺r覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
hdtoro44

Kay覺t: 12 Nis 2020, 16:54

Mesaj hdtoro44 » 14 May 2020, 01:14

Ankthas yazd覺:Kirin d覺覺nda 癟izik var gibi g繹z羹k羹yor. Casio eski saatlerinde mika kullan覺yordur muhtemelen eer 繹yleyse di macunuyla ovalay覺p daha sonra bir bezle silerek 癟iziklerin bir k覺sm覺n覺 giderebilirsiniz.

Cevab覺n覺z i癟in teekk羹r ederim :)
Kullan覺c覺 avatar覺
hdtoro44

Mesaj hdtoro44 » 14 May 2020, 01:15

canzdmr yazd覺:Cizik icin polywatch oneririm. Mucizevi bir urun bence.
Denizin dedigi gibi dis macunu da is gorur tabi ancak polywatch gercekten cizikleri yok ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi

Teekk羹rler cevap i癟in. Ben de polywatch'覺 duydum. San覺r覺m ondan alaca覺m. Bunu kullan覺rken 繹ncesinde cam覺 z覺mparalamak gerekiyor mu acaba? Mineral camlar i癟in de ie yarar m覺 merak ettim. Seiko krono saatimde de 癟izikler var tabi y羹zeysel.
Kullan覺c覺 avatar覺
hdtoro44

Mesaj hdtoro44 » 14 May 2020, 01:19

fsenturk yazd覺:Bu saat i癟in forumda kimse ilgilenmez diye d羹羹n羹yorum. Muhtemelen "Yauww garda覺m bu saat 100-200 lira zaten ne ura覺yon 癟izik giderecem diye, at gitsin yenisini al覺rs覺n" diye cevap vereceklerdir.

Forumdaki arkadalar 10bin lira ve 羹st羹 saatler i癟in ilgi g繹steriyor genelde. Hele hele 90-100bin liral覺k Rolex marka saatler hakk覺nda bal覺k a癟覺yorsan覺z a癟t覺覺n覺z bal覺a mesaj ya覺yor. Ama b繹yle 100-200 liral覺k bir Casio F91 i癟in bal覺k a癟覺yorsan覺z bal覺覺n覺z覺n 羹zerinde akbabalar u癟uuyor ki o bal覺k alt s覺ralara d羹羹p 繹l羹nce yesinler diye. :(

Bunun d覺覺nda sorunuzun cevab覺na gelecek olursak : ocukluumdan beri kulland覺覺m ve hala koleksiyonumda olan efsane Casio F91 saatinin 羹st y羹zeyindeki 癟izikleri gidermenin kesin bir yolu yoktur. st y羹zey plastik zaten. izik gidericiler o plastii a覺nd覺rarak 癟iziin yar覺k seviyesine indirerek 癟izii gidermi gibi g繹stermektedir. Di macunu ise ge癟ici bir 癟繹z羹md羹r.

En garanti ve ucuz 癟繹z羹m saat癟iye gidip yeni bir d覺 y羹zey takt覺rman olacakt覺r. Yanl覺z bunu yaparken iyi bir saat癟iye gittiine emin ol 癟羹nk羹 ilem tamamland覺ktan sonra saatin su almaya veya buhar yapmaya balayabilir.

A癟覺k癟as覺 ben de kimse cevap yazmaz diye d羹羹nd羹m ama siz iyi ki vars覺n覺z dostlar.. :)
Benim daha pahal覺 ve kaliteli saatlerim de var hani :) ama ben saatlerin de yaanm覺l覺覺 olduunu d羹羹n羹yorum. D羹羹nsenize 癟ocuunuzun ya da torununuzun o saati takt覺覺n覺. A癟覺k癟as覺 ben de dedemden yadigar bi saat takmak isterdim. Hatta imdi akl覺ma geldi. Rahmetli dedemin saati vard覺 san覺r覺m en k覺sa s羹rede onu bulmam laz覺m.

Cevab覺n覺za gelecek olursak d覺 y羹zey derken yeni bi cam takt覺rmaktan m覺 bahsediyosunuz?
Kullan覺c覺 avatar覺
hdtoro44

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Majestic-12 [Bot] ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners