Saat zevkinde değişim

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat zevkinde değişim

Mesaj bumega » 15 Oca 2020, 01:36

Bende bu degisimin etkisinde kaldim. 45 mm saatleri gonderip 41 e gectim ve cok rahat ettim. Tabi bahsedildigi gibi cap kadar etkili birde saatin kalinligi var. Saat inceldikcede konforu artiyor. Sanirim bu ara trend yine 36-41 mm arasina kaydi. Yakinda 38 mm ve 39 mm leri deneyimleyecegim. Bakalim onlarla ilgili gorusum ne olacak.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj Boagrius » 15 Oca 2020, 18:24

Ben de 40 mm altı saatlere burun kıvırıyordum, hatta 46 mm bile kullanmıştım. Şimdi 36 mm ile çok mutlu mesudum :)
Kullanıcı avatarı
Boagrius

Mesaj Cruciatus » 15 Oca 2020, 18:52

Konu biraz “ideal saat ölçüsü ne olmalı”ya evrilmiş gibi.. o da konuşulabilir elbette. Ancak benim merak ettiğim şey, ben mi maymun iştahlılık yapıyorum yoksa bilekte rahat saate alışınca, aslında çok severek aldığınız saatlerden sizin soğuduğunuz oldu mu?

Öte yandan yukarıda söylendiği üzere, moda farkında olmadan bilinçaltımıza kodlanıyor. Şuan 40mm ve altı boyuttaki saatlere dönüş var. Bu dönüş, farkında olmadan zevklerimizi etkileyip sahte bir beğenmeme durumu mu yaratıyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj eyimen » 15 Oca 2020, 19:43

Evet, rahata alışınca ben büyük saatlerden soğudum. Ama hem rahatlık hem de görüntü açısından. Bilek çapım 17 cm ve Sub bile gözüme büyük geliyor artık. Hele onun üzeri, duvar saati :lol:
Bileğimin çapını da dikkate alarak bana göre ideal aralık 36-39 mm :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Cruciatus » 15 Oca 2020, 20:05

eyimen yazdı:Evet, rahata alışınca ben büyük saatlerden soğudum. Ama hem rahatlık hem de görüntü açısından. Bilek çapım 17 cm ve Sub bile gözüme büyük geliyor artık. Hele onun üzeri, duvar saati :lol:

Çap değil de çevredir o.. çap olsa duramazsınız :)

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj eyimen » 15 Oca 2020, 20:41

Cruciatus yazdı:
eyimen yazdı:Evet, rahata alışınca ben büyük saatlerden soğudum. Ama hem rahatlık hem de görüntü açısından. Bilek çapım 17 cm ve Sub bile gözüme büyük geliyor artık. Hele onun üzeri, duvar saati :lol:

Evet, yanlış yazmışım. Çevresi olacak doğrusu :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Boagrius » 15 Oca 2020, 20:55

Cruciatus yazdı:

Öyle bileğim olsa koluna bilezik dizen teyzeler gibi en büyük g-shockları arka arkaya sıralardım :lol:
Kullanıcı avatarı
Boagrius

Mesaj samuray » 16 Oca 2020, 15:49

moda dönüyor diyorsunuz ama aslında moda dönmek zorunda kalıyor, biz insan oğlunun bilekleri belli bir kalınlıkta. E göz ve estetikte var dimi.

Şimdi kocaman 50mm saati taktığınızda incecik bileğe nasıl durur kötü durur. Bu akım nasıl başladı rapçiler futbolcularla başladı. koca koca saatleri taktılar (üretmek daha rahat büyük saati) fotograflarda güzel gözüküyordu namussuzlar ama gel gelelim gerçek hayatta estetiği hiç yok.

Ben misal bedave verseler 40 mm üzeri saat takmam. Ne Arnold gibi badiciyim nede Siyahi rapçiyim.

G shockda takmam sadece ve sadece Garmin Fenix 3 hr ım var onuda koşarken takıyorum ki izah edilebilir. hızlıca bakınca saati görmek önemli ufak olsa bir işe yaramaz.

Kadın içinde ideali 28mm bence.
Kullanıcı avatarı
samuray

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 16 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners