Gök mavisi saat (veya nadir bulunan renkte saat)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Gök mavisi saat (veya nadir bulunan renkte saat)

Mesaj sedir » 07 Oca 2020, 14:01

Zaten bağlantıyı gönderdikten sonra çapın 43,5 mm gibi benim açımdan kabul edilemez ölçüde olduğunu farkettim ama saat güzel olduğundan gönderiyi silmedim. Kasa ve kayış arasındaki boşluk orijinal çelik bileziklerde son bağlantının kavisiyle çözülüyor. Yani çelik bilezikli saat aldığınızda çoğu saatte bu sorun olmayacaktır. Deri kayışlarda da kavisli bitenler var ama sonradan alınan bir kayışta uyum için denemek gerekir. Ayrıca kavisli biten kayışları bulmak biraz daha çaba harcama gerektiriyor, düz kayışlara göre de daha yüksek fiyatlı olurlar.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj sedir » 07 Oca 2020, 14:04

Sizin istediğiniz şöyle bir durum ve bu fotoğrafı incelemişsiniz sanıyorum.
Resim
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 15:04

Ankthas yazdı:Bu arada scuba dude mavisi de çok hoştur, arşivden:

Resim

bu arkadaş da netteki diğer fotoğraflarında daha yeşilimsi/deniz mavisi-yeşili gibi duruyor, burda daha mavi çıkmış, mavinin hemen her tonunun çıplak gözle bir şekilde güzel görülebileceğini düşünenlerdenim, fotoğraflarda bizi çok cezbetsin ya da cezbetmesin muhtemelen koldaki duruşu daha şıktır.
ben normalde dönüp dolaşıp lacivert saatlere takılsam da bu sıralar daha çok -İtalyan milli takımının ya da Lazio'nun forma rengi gibi- açık mavi bir saat istiyorum
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 15:09

sedir yazdı:Sizin istediğiniz şöyle bir durum ve bu fotoğrafı incelemişsiniz sanıyorum.
Resim

Aynen, hatta bu arkadaş watchuseek'te de konu açıp bileziği aldığı linki de paylaşmıştı, bilezik 35 $, Türkiye2ye kargoyla beraber 50 $ civarına geliyordu, bir an aklımdan geçmedi değil, ama gök mavisi için ilk sayfada gönderdiğim Hislon'un 3640 modelini (renk kodu 12355) arıyorum şu sıralar özellikle, ama eski bir model olduğu için bulamıyorum... (Horolojik olarak pek tasvip edilmeyebilir, ancak ben gerçekten hem ebatları hem safir camlı olması sebebiyle çok beğendim, keşke aynı modelin daha kaliteli kasa-bileziği olanı ve otomatik olanı olabilseydi)
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 15:14

sedir yazdı:Zaten bağlantıyı gönderdikten sonra çapın 43,5 mm gibi benim açımdan kabul edilemez ölçüde olduğunu farkettim ama saat güzel olduğundan gönderiyi silmedim. Kasa ve kayış arasındaki boşluk orijinal çelik bileziklerde son bağlantının kavisiyle çözülüyor. Yani çelik bilezikli saat aldığınızda çoğu saatte bu sorun olmayacaktır. Deri kayışlarda da kavisli bitenler var ama sonradan alınan bir kayışta uyum için denemek gerekir. Ayrıca kavisli biten kayışları bulmak biraz daha çaba harcama gerektiriyor, düz kayışlara göre de daha yüksek fiyatlı olurlar.

aslında saat alırken en çok engel çıkaran konulardan biri de bu, saatin kadranını çok beğeniyorsunuz, almak istiyorsunuz, ama deri-bez-silikon-metal farketmez ayrık bir kayışla/bilezikle satılıyor, herkesin beğenisi-estetik algısı ya da kriterleri elbette farklı, ama saatin kordonu orijinal kavisliyse isteyen çıkarıp istediği şekilde düz bir kordon takabilecekken o kavisli kordon yoksa onu sonradan aynı genişlikte-aynı kavise oturacak şekilde bulabilmek çok çok çok zor
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj barkodd » 07 Oca 2020, 18:29

Resim

bu saati de görüyorum bir müddettir, yalnız global.shop.guessconnect.com diye bir site üzerinden buldum, ama siteyi henüz inceleyemedim, gerçekten Guess'in sitesi mi, güvenilir midir, bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj onur226 » 07 Oca 2020, 21:14

Bende yeşil bir tane istiyorum. Rolex perpetual 34mm olive green diye geçiyor. Çok hoş bir renk ama çapı biraz ufak. Orisin rengi aklıma kütüphanelerdeki ışıkları getiriyor. Deri olması avantaj. ResimResim

ELE-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
onur226

Mesaj sedir » 07 Oca 2020, 21:28

Mavi tonu koyu olsa da bileziğin takıldığı yer noktasından size böyle bir saat gerekli:
viewtopic.php?f=197&t=10276&p=600944#p600944
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 76 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners