İlk saatimi alacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.30.000 TL

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk saatimi alacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.30.000 TL

Mesaj abdemiras » 28 Kas 2019, 14:36

Merhaba arkadaşlar,

İsmim Emir. Ankara'da yaşıyorum. İnşaat Mühendisiyim.

Öncelikle forum kullanmayı bilmediğimden dolayı yakın tarihte böyle bir konunun açılıp açılmadığından emin olamadım. Açıldıysa kusura bakmayın.

İlk saatimi almak istiyorum ve bu konuda sizlerin tavsiyeleri benim için gerçekten önemli olacaktır. Çevremde saat meraklısı veya saatten anlayan kimse yok.

Bütçem 30.000 TL civarı , Çelik kordon seviyorum. Gündelik ve özel günlerde de kullanabileceğim bir saat istiyorum.

Aslında hep bi Rolex DJ istiyordum onun için bütçe ayırmaya başlamıştım ama şu sıralar biraz içim kıpırdandı ve kendimi bu forumda buldum. Belki Rolex'i alana kadar beklemeye ikna edersiniz belki de Rolex yerine alternatifler önerebilirsiniz.

Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
abdemiras

Re: İlk saatimi alacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.30.000

Mesaj kiwi21 » 28 Kas 2019, 16:33

Merhaba,

Kafanızda Rolex varsa ve böyle bir bütçe ayırdıysanız bence bütçenizi bölmeyin. Kafanızdaki DJ'i bekleyin derim ben.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj eyimen » 28 Kas 2019, 16:40

Aklınızda olan saati alın :champ: DJ'in modeline göre 10-15K daha ekleyin, olsun bitsin. Boşuna al-sat ile zarar etmeyin :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Mrgncn » 28 Kas 2019, 16:59

eyimen yazdı:Aklınızda olan saati alın :champ: DJ'in modeline göre 10-15K daha ekleyin, olsun bitsin. Boşuna al-sat ile zarar etmeyin :thumbup:

Aynen katılıyorum [emoji1303]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mrgncn

Mesaj Xhantos » 28 Kas 2019, 17:10

İlk saat derken, ilk otomatik mi, ilk pahalı lüks mü?

Ben de verilen cevaplara katılıyorum, aklınızdaki Rolex'i bekleyin, o arada 30k bütçeyle alacağınız saatler sizi tatmin etmez.

Ama eğer bekleme uzun sürecek diyorsanız, 3k civarı, çerez niyetine görünüşünü beğendiğiniz, kendinize yakıştırdığınız hesaplı bir saat alabilirsiniz. Tabi bu saat 30k'lık saatin yanında bazı yönlerden hiç tatmin edici olmaz ama birşeyleri de tatmin edebilr.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj cagatay1903 » 28 Kas 2019, 17:14

Valla bu benim düştüğüm bir hatadır.
Hedef bir saat varsa hele ki bu saat Rolex ise arada başka macera yaşamayın derim.
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj timeluxury » 28 Kas 2019, 17:24

Benim tercihim Omega Planet Ocean olurdu...
Kullanıcı avatarı
timeluxury

Mesaj moy » 28 Kas 2019, 17:30

Merhaba aramıza hoşgeldiniz size en büyük tavsiyem paranız hazırsa ve TL ise mutlaka mümkün olduğunca düşük kurdan Euro ya dönün.
Burası Türkiye her an herseye olur paranız yabancı para karşısında pul olabilir. Parayı güvenceye aldığımıza göre devam edebiliriz.
Hedefteki saate giderken alınan her saat bütçeye zarar.Hedefte bir saat varsa ona yönelin yoksa aklınız hep onda kalacak aldığınız saat mutlu etmeyecek, hedef uzaklaşacak, alınan saat elden çıkarken zarar edecek o yüzden Euroya döndüğünüz tutarın üzerine Euro olarak ekeme yaparsanız günden güne hedefe yaklaşırsınız.Bütçeyi tamamladığınız anda tetik çekilir
forumda takıldıkça ''tetik çekmenin ne olduğunu daha iyi anlıyacaksınız :lol:

2.yöntem euro yaptığımız paranın üzerine TL ihtiyaç kredisi çekmek.Saati çoçuklarınıza saklayacaksanız ödeyeceğiniz 5-6 bin kredinin pek bir önemi kalmaz aylık sizi yormayacak taksit tutarı belirleyin mevcut birikimin üzerine koyup tetiği çekin

3.yönetem eldeki para ile sıkı bir pazarlık ile evrakları tam temiz kullanılmış 2.el OP 39 mm alınır hem gazınızı alır, hem 2.el satarken değer kaybı çok olmaz kenarda Euro biriktirmeye devam edilir op39 yolcu edilir tetik çekilir
Benden bu kadar hakkınızda hayırlısı olur umarım
sevgiler
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners