Garip Saat İlanları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Garip Saat İlanları

Mesaj Maradona » 17 Kas 2019, 00:09

cagatay1903 yazdı:
Umutt yazdı:
argentum yazdı:Bir ilan var malum sitede, çoğu kişi de görmüştür. 3200 TL Oris 65, ben sorduğumda 2800 TL idi. Neden bu fiyat dedim; orijinal değil dedi. Ancak bu saatin aynısını orijinal diye daha fazla fiyata sattılar dedi.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam size verilen bilgi doğrudur, piyasaya maalesef böyle bir parti replika Oris 65 geldi, o fiyat aralığında beklenmeyecek kalitede bir replika olduğu için de maalesef bir çok saatsever, orijinal diye satın aldı ve magdur oldu.

Bu vesile ile buradan tüm forumdaşları da uyarmış olalım, bilhassa bu model özelinde sertifikasız olanları tercih etmesinler.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alakası var mı bilmiyorum ama facebook da takip ettiğim bir iki saat grubu var. Şimdi gördüm de birkaç kişi hep Oris kutusu arıyor.
Arama niyeti belli... Ama bulma umudu tuhaf... Kim saatinin kutusunu elden çıkarır ki? İlginç bir arayış...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj argentum » 17 Kas 2019, 00:19

Maradona yazdı:
cagatay1903 yazdı:
Umutt yazdı:
argentum yazdı:Bir ilan var malum sitede, çoğu kişi de görmüştür. 3200 TL Oris 65, ben sorduğumda 2800 TL idi. Neden bu fiyat dedim; orijinal değil dedi. Ancak bu saatin aynısını orijinal diye daha fazla fiyata sattılar dedi.

Hocam size verilen bilgi doğrudur, piyasaya maalesef böyle bir parti replika Oris 65 geldi, o fiyat aralığında beklenmeyecek kalitede bir replika olduğu için de maalesef bir çok saatsever, orijinal diye satın aldı ve magdur oldu.

Bu vesile ile buradan tüm forumdaşları da uyarmış olalım, bilhassa bu model özelinde sertifikasız olanları tercih etmesinler.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alakası var mı bilmiyorum ama facebook da takip ettiğim bir iki saat grubu var. Şimdi gördüm de birkaç kişi hep Oris kutusu arıyor.
Arama niyeti belli... Ama bulma umudu tuhaf... Kim saatinin kutusunu elden çıkarır ki? İlginç bir arayış...
Oris için demiyorum ama sadece kutu satılan ilanlar gördüm. Bu arada bir ilan daha gördüm dün Hamilton Khaki Automatic 850 TL yazıyordu sanırım. Genelde o saatlerde rakam olarak 12 yazıyor ama bunda ters üçgen vardı, bir de arka kapakta hiç bir bilgi yoktu güvenemedim. Saat şu an ilandan kalkmış.

Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj cagatay1903 » 17 Kas 2019, 01:25

Kutuları bulmuşlar bile. Grubun adı ‘Türkiye saat çarşısı’
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj Mandos » 17 Kas 2019, 10:22

Bu ülkede kutusuz sertifikasız saat alınmaz. Creationwatches gibi kutusuz gönderen yerlerden aldığını kanıtlıyorsa tamam ama aksi halde ben şahsen tanıdıklarım dışında almam. Sabah erken uyanan hemen diğerini dolandırmaya çalışıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj MrPandül » 17 Kas 2019, 11:19

cagatay1903 yazdı:Kutuları bulmuşlar bile. Grubun adı ‘Türkiye saat çarşısı’
Bende o grupraları takip ediyorum ama kutular ellerinde bulunan 2.el saatlerin değerini de arttırıyor ve kutuyu ayrı saati ayrı satan esnaf ve Saat severler de var çünkü daha karlı. Bende o şekilde hamilton kutu aldım mesela eski saatimin kutusu yoktu şimdi takım oldu, bu kutu satışları normal, bu şekilde insanları zan altında bırakmamak lazım tabi kı içlerinde art niyetli olanlar olabilir maalesef. O gruplardan alışveriş yapan birisi olarak hiç mağdur olmadım

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj cagatay1903 » 17 Kas 2019, 15:05

srknsntrk85 yazdı:
cagatay1903 yazdı:Kutuları bulmuşlar bile. Grubun adı ‘Türkiye saat çarşısı’
Bende o grupraları takip ediyorum ama kutular ellerinde bulunan 2.el saatlerin değerini de arttırıyor ve kutuyu ayrı saati ayrı satan esnaf ve Saat severler de var çünkü daha karlı. Bende o şekilde hamilton kutu aldım mesela eski saatimin kutusu yoktu şimdi takım oldu, bu kutu satışları normal, bu şekilde insanları zan altında bırakmamak lazım tabi kı içlerinde art niyetli olanlar olabilir maalesef. O gruplardan alışveriş yapan birisi olarak hiç mağdur olmadım

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok ben de zan altında bırakmak istemem tabi zaten benim de takip ettiğim gruplar ama konu özelinde sahte orislerin piyasaya girmesi konusuyla grupta kutu talep eden başlık açılmış olması dikkat çekici geldi ve belirtmek istedim
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj copycat » 02 Ara 2019, 22:49

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 3180/detay

Çok dandik durmuyor mu, orijinal olabilir mi sizce? Bir de açıklamada sadece arabayla takas olabilir yazmış. Bu sınıfta bir saatin hiçbir açıklama olmadan bu fotolarla bu fiyata satılması?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Maradona » 02 Ara 2019, 23:05

copycat yazdı:https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 3180/detay

Çok dandik durmuyor mu, orijinal olabilir mi sizce? Bir de açıklamada sadece arabayla takas olabilir yazmış. Bu sınıfta bir saatin hiçbir açıklama olmadan bu fotolarla bu fiyata satılması?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Değil arabayı, araba kokusunu bile takas etmem bununla... [emoji16]
Kullanıcı avatarı
Maradona

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners