Aile ve Homage Saat Gorusleri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Aile ve Homage Saat Gorusleri

Mesaj hlkshnr » 16 Eki 2019, 20:02

Alın gitsin eğer mutsuz hissederseniz kolay elden çıkar.Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj Ankthas » 16 Eki 2019, 20:26

Kıvanç çok renkli güzel bir aile olmuş ama hiç bileğinde görmediğim saatler de var mesela Tissot, yeşil kadranlı Seiko, Edox. Maranez'i de bu aralar pek takmıyorsun. İlk 4 sanki ana unsurlar, sık kullandığın saatler gerisi hatırası olan saatler gibi olmuş. Ben saat sayısını baya bir azalttım ve oldukça mutluyum, daha da azaltabilirim. Ön beşli sık kullandığım saatler: Carrera ve SKX'i günlük kullanıyorum giyimime göre, EMG haftada bir maks bilek görüyor, casio spor mpor yaparken dağa daşa çıkarken anca, raketa kopernik de çok çok nadir. Üstteki saatler ise miras, anısı olan vs saatler neredeyse hiç takmıyorum ama hiçbir zaman da satılmayacak:

Resim

Koleksiyona baktığımda military/field ve pilot saati eksikliği görüyorum ama tabi bu kişiye kalmış illa olacak diye bir kaide yok. Bende de yok mesela. Ozgtekin beyin tavsiyesi de mantıklı bir rus ya da sovyet saati güzel olabilir şöyle hikayeli, konu açacak sembol bir saat. Ben koperniki biraz da o yüzden tutuyorum mesela, kopernik gibi, big zero gibi 34-36mm kurmalı bir saat sana çok yakışacaktır:

Resim

Son olarak ben de dümdüz homage sevmediğimi ekliyim. İlla diver ihtiyacı hasıl olduysa güzel bir vostok da ihtiyacı karşılar, hem de belki modlama işlerine girersin o da oldukça keyifli:

Şundan şöyle bir şey yapmak zevkli olurdu:

https://meranom.com/amphibian-classic/120/vostok-watch-amphibian-classic-120512.html

Resim

Pilot olarak benim de tavsiye edebileceğim Alpina tavsiyesi gelmiş, diğer pilot saatlerine göre daha özgün ve fiyat olarak da makul IWC ya da Zenith olmayacaksa Alpina olsun :) Field olarak da Hamilton - Khaki Mechanical 38mm tavsiye ederim:

Resim

Ne gelecekse gelsin şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan, ben kesin beğeneceğim :lol:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Umutt » 16 Eki 2019, 20:57

Kıvanççım, nacizhane düşüncem ; Rolex, Nomos ve Skx harici (Hamilton çok iyi görünüyor ama çok güçlü rakipleri var, hatta sen bence direk bana gönder onu [emoji6]) kalanları gönderip yerine güçlü bir spor saat almak. . Diver da olur Pilot da. Bence biraz tümlemek lazım bu koleksiyonu.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj gkhnbaggio » 16 Eki 2019, 22:22

Kıvancım, bence de önce biraz azaltma yapmak, ki bu sana bütçe de oluşturur hem viski hem de daha özgün bir saat için, daha doğru karar olacak sanki naçizane. Ondan sonra da küçük çaplı bir pilot senin kolunda görmek isterim.

Slainte...pardon yanlış oldu! Selamlar dostum :)
Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj kiwi21 » 16 Eki 2019, 22:33

Öncelikle yorumlarını ileten herkese teşekkür ederim :champ:

Aslında başlığı açmadan önce "saat adedi" ile ilgili bi yorum geleceğini düşünüyordum. Ancak şöyle ki;

Rolex, Nomos, Hamilton ve Seiko 5 demirbaşlar.

Edox, yeşil Seiko ve G-Shock hatırası olan, hediye edilen saatler.

Skx sevenin çok sevdiği, sevmeyenin de bir türlü ısınamadığı bi saat saatseverler arasında. Ben seven taraftayım. Ancak içime sinen bi alım olursa bütçe yaratabilmek için Maranez ile ikisini paket halinde göndermekten çekinmem. (Ki Maranez'le boyutundan dolayı vedalaşmak istiyorum ve ilana koydum ancak talep olmadığından şimdilik duruyor)

Geriye kalan Tissot, Swatch ve Timex de toplasan güzel bi otomatik Seiko parası etmeyeceğinden ailede yeşillik olarak duruyorlar. Tissot'yu çok kullanmasam da Swatch ve Timex maddi değerleri yüksek olmasa da eğlenceli kadranlarıyla bilek zamanı buluyor.

Kıssadan hisse saat sayısını azaltmayı zaman zaman ben de düşünsem de dokunulmazlıkları olanları çıkardığımızda elde kalan bozuklukları tümleyip bir yere varamayacağımdan tutuyorum.

Genel bir yorum yaptıktan sonra önerilere gelelim;

Pilot saatleriyle ilgili bayıldığım bi model var ancak zaman ne gösterir bilmiyorum ama şu an pek imkanlı gözükmüyor; IW324010 kodlu 36mm'lik IWC pilot.

Rus için de ilk çıktığı zamanlar Meranom'dan "poor man sixties" Vostok Classica baktım ama epey bi zamandır stoklarda yok. Onun dışında Ruslar boyutlarından kaynaklı hep kriter olarak sınıfta kalıyor.

Miltary/field watch olarak da Hamilton'ın belirtilen modelini çok beğeniyorum. Bir de aklımda Smiths PRS-29 modeli var ama o da maliyet nedeniyle şimdilik radara yakalanamıyor. Maranez'i elden çıkarırsam belki buna yönelebilirim.

Saate karar verdikten sonra saatle kombinlenecek çorap da bulmak gerekiyor :P

Şimdilik genel hatlarıyla durum bu şekilde.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj copycat » 16 Eki 2019, 23:09

Küçük saat seviyorsanız aşağıdaki glycine'in 36mm ve diğer ölçülerdeki versiyonlari sık sık drop sitesinde uygun fiyata satışa çıkıyor. Hem kendi markası olan, güvenilir makineli de bir seçenek Resim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj raven » 16 Eki 2019, 23:42

Koleksiyon bir "pilot" ile uçuşa geçer :thumbup:
https://www.edipsaat.com/hamilton-h64605531
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj moy » 17 Eki 2019, 09:26

Sayın Kıvanç,
Aile 12 tane saat içeriyor, gelen 13.cü olacak her gün farklı takılsa nerdeyse 2 haftada 1 kez sıra gelecek bir saat oda homage.
böyle bir aileye sahip olduğunuz için size homoge saat tavsiye etmiyorum .Homage a vereceğiniz 200-300 dolarla Ankara'ya Sarı Tutku çıkartması yapmanızı tavsiye ederim (Ankara'lı arkadaşlar şu an bıyık altından gülüyor :lol: :lol: ) yada 200-300 dolarlık çorap alıp kıyafetlerinizle kombinleyerek foruma bol bol resim atmanızı da önerebilirim.Böylelikle madem 200-300 dolar yanacak bu harcama şekli ile emin olun daha mutlu olursunuz :lol:

Şaka bir yana ben sizin yerinizde olsam rolexi tutar bütün saatleri satar üzerine homage için ayırdığınız bütçenin 2 katını ekler cillop bir chrono yada cillop bir pilot alır keyfime bakardım.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners