Pilli saatleriniz geri kalıyor mu?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Pilli saatleriniz geri kalıyor mu?

Mesaj farmer » 11 Eyl 2019, 13:30

Merhaba,

Otomatik ve quartz saatlerim, var. Hepsini seviyor ve kullanıyorum.

Bir pilli saatim uzun süre problemsiz çalışmışken geri kalmaya başlamıştı, saatçiye götürdüm, "pili zayıflamış, o yüzden geri kalıyor" dedi, çok normal karşıladı. Pilini değiştirdi, aslında üst düzey olmasa da bilinen bir markaydı, çok ucuz saatlerden değildi. Mekanizmasını bilmiyorum, ancak İsviçre olmadığı kesin. İnternette bir kaç yerde de pili zayıflamış saatlerin geri kalabileceğini okudum.

Diğer pilli saatlerimde buna rastlamadım. Zaten yeni oldukları için henüz pilleri azalmamıştır.

Merak ettiğim, Miyota, Eta, Ronda gibi kendini kanıtlamış quartz mekanizma kullanan saatlerde de böyle bir probleme rastladınız mı? Yani mesela, Tissot, Swiss Military, Hamilton, Swatch, Seiko, Orient, Casio, Calvin Klein (bu aslında moda markası ama swiss made olduğu ve Swatch Group bünyesinde bulunduğu için örnek verdim) ve benzeri quartz saatlerin pilinin bitmesine yakın geri kalmaları oldu mu, yoksa pilini son ana kadar muntazam kullanıp pil bitince tık diye durdular mı?
Kullanıcı avatarı
farmer

Re: Pilli saatleriniz geri kalıyor mu?

Mesaj mturann » 11 Eyl 2019, 15:32

Dijital pilli masa saati var ayda 3-5 dakika ileri gidiyor.
Enteresan bir durum.
Ben de şaşırıyorum. :)
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Maradona » 11 Eyl 2019, 23:17

Casio duvar saatimiz, pilinin tazelik/bayatlık durumundan bağımsız düzenli olarak geri kalıyor 8 yıldır...
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj görkemk » 12 Eyl 2019, 13:10

kaliteli quartz mekanizmalarda saniye kolu pil azaldığında iki saniyede bir atlayarak uyarı verir ve bu durumu önler , pil değişimi yap yada güneş enerjiliyse güneşe koy beni diye kullanıcıyı yönlendirir

https://www.youtube.com/watch?v=riYWublZdFg&pbjreload=10
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj zgrzr » 14 Eyl 2019, 17:37

Casio saatim ayda birkaç dakika geri kalıyor. Swatch'lar hiç sapma yapmıyor. saint-Honore ise sıfır sapma.
Kullanıcı avatarı
zgrzr

Mesaj SelAc » 14 Eyl 2019, 19:02

Zamanı doğru bölme açısından sıralama 1. Atom saati (3 milyon yılda %22 oranında 1saniye hata payı) 2. Quartz saatler (Yılda +-10 saniye) 3. Dijital saatler (Ayda +-10 saniye) 4. Mekanik saatler (günde +-2 saniye (üst düzey saatler için)). Bu sapma oranları mekanizmanın kalitesi, hava sıcaklığı, nem, manyetik alanlar, kullanıcı davranışları gibi etkenlerden etkilenir. Forumdaki üstadlar daha iyisini bilir. Saatim mükemmel olsun diyorsanız atom saati öneririm :lol:
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Maradona » 14 Eyl 2019, 19:51

SelAc yazdı:Zamanı doğru bölme açısından sıralama 1. Atom saati (3 milyon yılda %22 oranında 1saniye hata payı) 2. Quartz saatler (Yılda +-10 saniye) 3. Dijital saatler (Ayda +-10 saniye) 4. Mekanik saatler (günde +-2 saniye (üst düzey saatler için)). Bu sapma oranları mekanizmanın kalitesi, hava sıcaklığı, nem, manyetik alanlar, kullanıcı davranışları gibi etkenlerden etkilenir. Forumdaki üstadlar daha iyisini bilir. Saatim mükemmel olsun diyorsanız atom saati öneririm [emoji38]
Bu sefer de hangi atom problemi var... Ben azot derim, bir başkası klor, bir başkası iyot... [emoji16]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj SelAc » 14 Eyl 2019, 19:56

Maradona yazdı:
SelAc yazdı:Zamanı doğru bölme açısından sıralama 1. Atom saati (3 milyon yılda %22 oranında 1saniye hata payı) 2. Quartz saatler (Yılda +-10 saniye) 3. Dijital saatler (Ayda +-10 saniye) 4. Mekanik saatler (günde +-2 saniye (üst düzey saatler için)). Bu sapma oranları mekanizmanın kalitesi, hava sıcaklığı, nem, manyetik alanlar, kullanıcı davranışları gibi etkenlerden etkilenir. Forumdaki üstadlar daha iyisini bilir. Saatim mükemmel olsun diyorsanız atom saati öneririm [emoji38]
Bu sefer de hangi atom problemi var... Ben azot derim, bir başkası klor, bir başkası iyot... [emoji16]
Adrenalin sevenler uranyum, plütonyum. :D
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners