Zeppelin markası

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Zeppelin markası

Mesaj azizkaya » 11 Eyl 2019, 15:22

Merhabalar,
Genelde Zeppelin markası ve özelde aynı markanın valjoux 7750 chronographları hakkında fikirlerinizi merak etmekteyim. Alınır mı, mutlu eder mi, denemiş veya kullanmış olan var mı?
Demirbaş olarak 7750 bir chrono düşünüyorum da...

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Re: Zeppelin markası

Mesaj jstein » 11 Eyl 2019, 15:38

Zaman içinde görsel olarak beğendiğim modelleri oldu, kullanmadım, incelemedim ama demirbaş olacaksa tercihim zeppelin markası olmazdı.
One Timex digital watch, broken.
Kullanıcı avatarı
jstein

Mesaj mbs1905 » 11 Eyl 2019, 22:07

Bende 7750 bir chrono arayışındayım ama benimde tercihim Zeppelin olmazdı.
Burak
Kullanıcı avatarı
mbs1905

Mesaj tfırtına » 12 Eyl 2019, 13:27

Ben de böyle bir arayış içine girip , arayışımı Hamilton x mach ile noktaladım. Parasını son kuruşuna kadar hak eden bir saat. 7750 oldukça sık görülen bir mekanizma olduğundan biraz araştırma yapın derim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tfırtına

Mesaj azizkaya » 12 Eyl 2019, 14:12

Araştırma yapıyorum, aynı mekanizma için en uygun fiyatı tissot ve hamilton veriyor. Zaten Swatch grubunun kendi üretimi olduğu için doğal ama tissot'unkiler ya çok kaba ya da beni tatmin etmiyor. Hamilton'da yine uygun bir model göremedim. Tabi bu didiklerim 2. el için geçerli.

Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj Ankthas » 12 Eyl 2019, 14:36

azizkaya yazdı:Araştırma yapıyorum, aynı mekanizma için en uygun fiyatı tissot ve hamilton veriyor. Zaten Swatch grubunun kendi üretimi olduğu için doğal ama tissot'unkiler ya çok kaba ya da beni tatmin etmiyor. Hamilton'da yine uygun bir model göremedim. Tabi bu didiklerim 2. el için geçerli.

Aziz Hocam bulabilirseniz Junghans - Chronoscope'u tavsiye ederim çok beğeniyorum:

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj MrPandül » 12 Eyl 2019, 16:07

Ankthas yazdı:
azizkaya yazdı:Araştırma yapıyorum, aynı mekanizma için en uygun fiyatı tissot ve hamilton veriyor. Zaten Swatch grubunun kendi üretimi olduğu için doğal ama tissot'unkiler ya çok kaba ya da beni tatmin etmiyor. Hamilton'da yine uygun bir model göremedim. Tabi bu didiklerim 2. el için geçerli.

Aziz Hocam bulabilirseniz Junghans - Chronoscope'u tavsiye ederim çok beğeniyorum:

Resim

bu saat süperde azcık pahalı ama tasarım, estetik 10 numara :)
Kullanıcı avatarı
MrPandül

Mesaj dkmbismarck » 12 Eyl 2019, 17:51

Ben tissot'un prs 516 serisine ait bir 7750 yi 3 yıl kullanma şansım oldu.Söylediğiniz gibi çok iri saatler 45 mm.Le locle serisinden de bir 7750 kullandım 42 mm'di ancak biraz orta yaşa hitap eden bir modeldi.1 ay kadar kullanabildim.

ML aikon serisinin 7750 si şu an favorim.Bu saate sahip olsam heralde hiç sıkılmadan uzun yıllar kullanırdım.

Zeppelin markasina ait 7750 lere bir göz attım.Malum sitede ilanda olan aşağıda resmini paylaştığım modeli çok beğendim.ResimResimResimResim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
dkmbismarck

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 115 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners