Yeni Saat Almak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Saat Almak

Mesaj eyimen » 13 Ağu 2019, 10:51

Üçü arasında sıralamam:
1.Dj
2.Explorer 2
3.Milgauss olurdu.
Ama Explorer ve Sub da ciddi bir alternatif.. Tabi dikkat çeksin diyorsanız, kesinlikle dj :D

CPH1893 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj ÜmitYüksel » 13 Ağu 2019, 11:25

Dj [emoji4]

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Xhantos » 13 Ağu 2019, 11:28

Bu saatlerden herhangi birisine 'kötü seçim' denemez, marka zaten aynı, belli derecede üst seviye saatler, bu noktadan sonra bu iş kendi zevkinize, ilginize kalıyor. Ben kendime göre bir yorum yaparım ama size uyar uymaz... Eğer bu ilk saatiniz olmayacaksa ki hiç sanmıyorum, şu anki saatlerinizi, bugüne kadar kullandıklarınızı, onlarla ilgili tecrübenizi, genel olarak hoşunuza gidenleri, saati almaktaki temel amacınızı (ilgi çekmek, ilgi çekmeden Rolex seviyesi saat kullanmak, yatırım, ileriki yıllara hatıra, saat sevgisi, koleksiyon, günlük kullanım vs.) yazarsanız, ona göre belki size daha isabetli yardımcı olma şansı olur diye düşünüyorum. Bakın yaşınız bilindiği için ona göre uygun güzel tavsiyeler yorumlar geldi.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj onuratamer » 13 Ağu 2019, 11:46

Bahsi gecen saatlerin hepsini kullanma imkanim oldu, bu saydiklariniz icinde bence yasiniza en uygun saat Exp 2. Bir tek kolda cidden buyuk duruyor, denemeden almamanizi oneririm. Ikinci siraya Milgauss'u, son siraya da DJ'i (yeni, 72 saat rezervli olan versiyon) koyuyorum.

Neden exp II derseniz, kolda ben Rolex'im diye bagirmiyor, tamamen brushed oldugu icin cizikleri daha az gosteriyor, bir de uzerine tarih + gmt fonksiyonu mevcut. Ikinci saat olarak da 35'ten sonra DJ alir defteri kapatirsiniz :D
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Mesaj MehmetKaratürk » 13 Ağu 2019, 11:48

Ankthas yazdı:Yanlış anlamayın ama bence bu yaş için(22) yivli bezelli bir dj de biraz "yaşlı işi" kalabilir. İlla Rolex olacaksa ben sizin yerinizde olsam daha spor ve sade bir modele yönelirdim. Milgauss'u canlı görüp inceleme şansım oldu ve diyebileceğim tek şey o bütçede o kadar güzel saatler var ki o saati almak çok yazık olur, çok çok beğeniyorsanız içinizde kalmaması için 2. el alıp sıkıldıktan sonra çok zarar etmeden elden çıkartabilirsiniz. Benim tavsiyem Explorer 1 ya da Oyster Perpetual 39mm:

Resim

Resim

Yalnız Oyster Perpetual beyazın çok tatlı bir duruşu var ve üstelik explorer dan sa bezelinin düz keskin hat değilde çok yumuşak ve güzel bir hattı var
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

Yeni Saat Almak

Mesaj gokhangirgin » 13 Ağu 2019, 11:59

Eger dj yasa uygun degil diye dusunuyorsaniz ki 20li yaslar icin biraz olgun kacabilir. o zaman kesinlikle ve de kesinlike 39mm explorer 1 tavsiye ederim. 20den sonra 30dan sonra 40dan sonra da her zaman kullanabilirsiniz. Sadelik sikliktir. Herkesin hosuna gider.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj copycat » 13 Ağu 2019, 12:35

Planet ocean da guzel bir alternatif olabilir aslında. İlla üç modelden biri olacaksa Explorer gayet güzel olur.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Serkanasn » 13 Ağu 2019, 13:11

Rolex haricinde saat düşünürseniz şöyle birşey de önerebilirim.

Resim
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: LynXMaSTeR ve 369 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners