Erkek Cilt Bak覺m覺 Hakk覺nda Bilgi Payla覺m覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Re: Erkek Cilt Bak覺m覺 Hakk覺nda Bilgi Payla覺m覺

Mesaj dogodenizli » 16 Tem 2019, 15:00

Benim kafama tak覺lan bir ey var. Bunu tamamen cahilliimden soruyorum konuyla ilgili hicbir bilgim olmad覺覺n覺 batan belirteyim sonra lin癟 yemeyeyim :D sorum u, madem cildi nemli tutmak yalanmay覺 geciktiriyor yani yal覺 ve nemli ciltler daha ge癟 yalaniyor o zaman bu iskandinav 羹lkelerindeki insanlar neden yalanm覺yor? Uzak dou insanlar覺 neden yalanm覺yor? Bu iste bir tezat yok mu? Adamlar覺n g羹nei g繹rd羹羹 yok,hayatlar覺nda nem diye bir eyle hi癟 tan覺mam覺lar :D :D

Son olarak sorulan sorunun tam tersini sorayim. Benim cildim a覺r覺 yal覺. Yok mu bunun bir tedavisi? Cildi kurutacak bir y繹ntem vs. G羹nete ampul gibi parliyoruz :D :D :lol: Yard覺mc覺 olabilirseniz b羹y羹k iyilik yapm覺 olursunuz.

''Dier bir nokta da hava kirliliinin youn olduu yerlerde zehir soluyarak yaam覺n覺z覺 s羹rd羹r羹rken cilt bak覺m覺 yapman覺n ne kadar anlam覺 olabilir.'' +1 :thumbup:
O kadar doru bir noktaya temas etmisiniz ki, 襤stanbulda d覺ar覺 癟覺kmaya imtina eder olduk. D羹nyan覺n havas覺 en pis ehri olabilir Londra ile kafa kafaya giderler :D
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj debra » 16 Tem 2019, 15:32

Terasus yazd覺:@debra doktor musunuz? Veya sekt繹rde 癟al覺an birisi misiniz? merak ettim.
Sanat sanat i癟in, bilim herkes i癟in.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583886/

SNE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj debra » 16 Tem 2019, 15:37

dogodenizli yazd覺:Benim kafama tak覺lan bir ey var. Bunu tamamen cahilliimden soruyorum konuyla ilgili hicbir bilgim olmad覺覺n覺 batan belirteyim sonra lin癟 yemeyeyim :D sorum u, madem cildi nemli tutmak yalanmay覺 geciktiriyor yani yal覺 ve nemli ciltler daha ge癟 yalaniyor o zaman bu iskandinav 羹lkelerindeki insanlar neden yalanm覺yor? Uzak dou insanlar覺 neden yalanm覺yor? Bu iste bir tezat yok mu? Adamlar覺n g羹nei g繹rd羹羹 yok,hayatlar覺nda nem diye bir eyle hi癟 tan覺mam覺lar :D :D

Son olarak sorulan sorunun tam tersini sorayim. Benim cildim a覺r覺 yal覺. Yok mu bunun bir tedavisi? Cildi kurutacak bir y繹ntem vs. G羹nete ampul gibi parliyoruz :D :D [emoji38] Yard覺mc覺 olabilirseniz b羹y羹k iyilik yapm覺 olursunuz.

''Dier bir nokta da hava kirliliinin youn olduu yerlerde zehir soluyarak yaam覺n覺z覺 s羹rd羹r羹rken cilt bak覺m覺 yapman覺n ne kadar anlam覺 olabilir.'' +1 [emoji106]
O kadar doru bir noktaya temas etmisiniz ki, 襤stanbulda d覺ar覺 癟覺kmaya imtina eder olduk. D羹nyan覺n havas覺 en pis ehri olabilir Londra ile kafa kafaya giderler :D
G羹nein yalanmaya etkisi y羹zde y羹z 癟羹nk羹. G羹ne g繹rm羹yorlar.

Bir de tabii bu konu var. Mutlaka g羹nein olduu her g羹n yaz k覺 demeyin g羹ne kremi kullan覺n. zerinde UV-A, UV-B ve PA++++ ibaresi olanlar覺 tercih etmek 繹nemli. PA+ olan bir 羹r羹n d羹羹k veya orta iddette UVA maruziyetine kar覺 2-4 saat aras覺nda koruma PA++ olan bir 羹r羹n orta iddette UVA maruziyetine kar覺 4-8 saat aras覺nda koruma PA+++ olan bir 羹r羹n 癟ok g羹癟l羹 UVA maruziyetine kar覺 8 saatin 羹zerinde g羹癟l羹 koruma sal覺yormu.

Ben solante pigmenta kullan覺yorum, tavsiye ederim.

Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj dogodenizli » 16 Tem 2019, 16:13

debra yazd覺:
dogodenizli yazd覺:Benim kafama tak覺lan bir ey var. Bunu tamamen cahilliimden soruyorum konuyla ilgili hicbir bilgim olmad覺覺n覺 batan belirteyim sonra lin癟 yemeyeyim :D sorum u, madem cildi nemli tutmak yalanmay覺 geciktiriyor yani yal覺 ve nemli ciltler daha ge癟 yalaniyor o zaman bu iskandinav 羹lkelerindeki insanlar neden yalanm覺yor? Uzak dou insanlar覺 neden yalanm覺yor? Bu iste bir tezat yok mu? Adamlar覺n g羹nei g繹rd羹羹 yok,hayatlar覺nda nem diye bir eyle hi癟 tan覺mam覺lar :D :D

Son olarak sorulan sorunun tam tersini sorayim. Benim cildim a覺r覺 yal覺. Yok mu bunun bir tedavisi? Cildi kurutacak bir y繹ntem vs. G羹nete ampul gibi parliyoruz :D :D [emoji38] Yard覺mc覺 olabilirseniz b羹y羹k iyilik yapm覺 olursunuz.

''Dier bir nokta da hava kirliliinin youn olduu yerlerde zehir soluyarak yaam覺n覺z覺 s羹rd羹r羹rken cilt bak覺m覺 yapman覺n ne kadar anlam覺 olabilir.'' +1 [emoji106]
G羹nein yalanmaya etkisi y羹zde y羹z 癟羹nk羹. G羹ne g繹rm羹yorlar.

Bir de tabii bu konu var. Mutlaka g羹nein olduu her g羹n yaz k覺 demeyin g羹ne kremi kullan覺n. zerinde UV-A, UV-B ve PA++++ ibaresi olanlar覺 tercih etmek 繹nemli. PA+ olan bir 羹r羹n d羹羹k veya orta iddette UVA maruziyetine kar覺 2-4 saat aras覺nda koruma PA++ olan bir 羹r羹n orta iddette UVA maruziyetine kar覺 4-8 saat aras覺nda koruma PA+++ olan bir 羹r羹n 癟ok g羹癟l羹 UVA maruziyetine kar覺 8 saatin 羹zerinde g羹癟l羹 koruma sal覺yormu.

Ben solante pigmenta kullan覺yorum, tavsiye ederim.

G羹ne tabiki yalanmada etkin rol oynuyordur ancak ben 癟ok da b羹y羹k etkisi olduunu d羹羹nm羹yorum. Zira 襤stanbulda biz de g羹ne g繹rm羹yoruz. 襤sten,tozdan,egzoz duman覺ndan,fabrikalardan,k覺覺n k繹m羹rden. Ancak yine de erkenden yalan覺yor insanlar.
Bence iin s覺rr覺 sal覺kl覺 yaamakta. Temiz havada. Ve bilhassa temiz 癟evrede.
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj moy » 16 Tem 2019, 16:36

Merhaba say覺n Terassus,y羹z cildime iyi bakam覺yorum diyerek kendinizi daha 癟ok strese sokuyorsunuz, bu stres cildinizi daha da yoruyor.
Hi癟 T b繹lgesine G b繹lgesine tak覺lmay覺n an覺n tad覺n覺 癟覺kart覺n imkanlar dahilinde en iyi ekilde kendi karar ve keyfinize g繹re yaay覺n.Hem yalanmakta g羹zeldir insan yaland覺k癟a olgunla覺r, bilgilenir, kendini gelitirir.
hayat yaad覺k癟a g羹zel :thumbup:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj eraslani » 16 Tem 2019, 18:32

Cilt i癟in ekstra bak覺m vs gerekmediini d羹羹n羹yorum ben de.T羹m v羹cudumuzun sal覺kl覺 olabilmesi i癟in gerekli artlar覺 salarsak ilem tamamd覺r.Zaman覺n etkisini durdurmak m羹mk羹n deil ancak y覺pranma miktar覺 tamamen yaam ekliyle ilgili.
Ayr覺ca,癟ok fazla bak覺ml覺 olduu belli olan orta ya 羹zeri erkek g繹r羹nt羹s羹n羹 sevmiyorum.Iv覺r k覺v覺r 羹r羹nler kullanmam herhalde fikrim deimedii s羹rece.
T b繹lgesi erkek l羹gat覺nda yoktur +1 :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Umutt » 16 Tem 2019, 21:25

eraslani yazd覺:Cilt i癟in ekstra bak覺m vs gerekmediini d羹羹n羹yorum ben de.T羹m v羹cudumuzun sal覺kl覺 olabilmesi i癟in gerekli artlar覺 salarsak ilem tamamd覺r.Zaman覺n etkisini durdurmak m羹mk羹n deil ancak y覺pranma miktar覺 tamamen yaam ekliyle ilgili.
Ayr覺ca,癟ok fazla bak覺ml覺 olduu belli olan orta ya 羹zeri erkek g繹r羹nt羹s羹n羹 sevmiyorum.Iv覺r k覺v覺r 羹r羹nler kullanmam herhalde fikrim deimedii s羹rece.
T b繹lgesi erkek l羹gat覺nda yoktur +1 :thumbup:

kesinlikle +1
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj canzdmr » 16 Tem 2019, 21:48

Bepanthol kullanabilirsiniz bence. Dogala yakin bi nemlendirici. Ben yapmiyorum maalesef kisin aklima geliyor genelde, o zaman aliyorum. Erkek icin sac bakim daha onemli aslinda. Yaslandikca maalesef sac dokulmesi kacinilmaz. Saca yatirim yapmak lazim dokulmeden :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
canzdmr

Ya: 35
Kay覺t: 02 ub 2018, 13:28

ncekiSonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Bing [Bot] ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners