Micro Brand

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Micro Brand

Mesaj afl » 09 Tem 2019, 20:08

Ancon

ResimResimResim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj cbmad » 09 Tem 2019, 20:12

güzel başlık olmuş tebrikler ve güzel paylaşımlar :thumbup:
Koray bey, Halioslar çok güzel daha önce de görmüştüm sizde, Seals tasarımını ise çok beğendim güzel günlerde kullanın. :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj kiwi21 » 09 Tem 2019, 21:24

Maranez ile ben de katkida bulunayim :champ:

ResimResimResim
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj hlkshnr » 09 Tem 2019, 22:33

Selcuk0ral yazdı:Başlığı görünce Micro Brand nedir acaba? Diye düşündüm girdim baktım cevabı yok :super:

Bu markaların yetkili dağıtıcıları, uluslar arası servisleri olmaz. Üretim hacimleri küçüktür. Parçaları dışarıdan tedarik ederler. Genelde fiyatlar daha ulaşılır olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj hlkshnr » 09 Tem 2019, 22:35

Resim

Dress bir tisell modeli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj azizkaya » 10 Tem 2019, 00:49

Sayılır mı? Arşivden.Resim

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj justaguy » 10 Tem 2019, 09:36

Aquacy Hei Matau 1769 300M

- Seramik bezel,
- Safir cam,
- Logolu kilitli tepe,
- Vidalı, solid bilezik linkleri
- 3 boyutlu indisler ve logo
- 300 m. su geçirmezlik
- HE valfı
- Diğer microband'lerdeki gibi, Rolex submariner'ı görsel olarak kopyalamamışlar. Özgün akrep, yelkovan ve indisler.
- Miyota 9015 mekanizma 19 günde +21 saniye ileri gitti. +1.1 sn / gün, beklediğimden çok çok çok iyi (şans işte :lol: şaka bir yana, ilk üretimler olduğu için, Awuacy'nin fabrikasında hassas regüle edip öyle gönderdiklerini düşünüyorum)

Bunlara ek olarak, saat abs plastik küçük bir çanta, silikon kordon, kordon değiştirme aparatı (4 uçlu, beklediğimden çok daha iyi) ve minik bir tornavida ile geliyor. Silikon kordonun çok rahat bir hissi var fakat biraz takılıp bileğin şeklini alması gerekiyor.

Saati ilk elime aldığım zaman, gerçekten de özenerek üretilmiş bir saat hissi uyandırdı. Bu saat 1769 adet limitli üretildiği söyleniyor. Benimkinin numarası 21 ve kapağın arkasında işlenmiş. 1769, Kaptan James Cook'un Yeni Zellanda'ya ilk seferinin yılıymış.

Aldığımdan beri en fazla bilek yüzü gören saatim oldu :lol:

Gelelim fotoğraflara,

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim

Resim

Sonuç olarak beklediğimden çok daha iyi bir saat ile karşılaştığımı söylemeliyim.

Olumsuz tek nokta ise, saatin çok parlaması ve çelik kordonunun kaliteli olmasına rağmen bir seamaster vb. kadar ilk takışta kendini unutturmaması diyebilirim. Bir de saat 6 yönündeki 300m vb. yazılar çok küçük ve hiç okunmuyor. Büyüteç vb. gerekiyor ve hala ne yazdığına bakmadım :lol: Yine de bir fiyat/performans canavarı diyebilirim :thumbup:

Bonus: Aynı saat perlon kayış ile:

Resim
Resim
Resim
Resim

Herkese sevgiler, saygılar :champ:
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj Xhantos » 10 Tem 2019, 12:23

justaguy yazdı:Aquacy Hei Matau 1769 300M

Saat benim zevkime de uygun, özellikler güzel, tekrar hayırlı olsun. Ancak 'kişisel zevk'ten bağımsız (elbette fiyatı da gözönüne alarak) o çanta, kordon değiştirme aparatı, tornavida ve bez bazı makro markalara kapak olur. Bezel'İn seramik olması yetmemiş bir de fosforlu!

Micro Brand'lerin, Mikro Markaların en büyük sorunu üretici firmanın 5-10 yıl sonra ortadan kalkmış olma olasılığı. Zaten uluslararası bir ağları hiç olmuyor. O zaman da bildik mekanizma kullanmaları, modifiye bile etmemeleri gerekiyor, yoksa servis zamanı geldiğinde firma kalmamış olabilir. Tabi bunu yapmayan mekanizmasını kendisi üreten bile var ama servis zamanı geldiğinde bu hoş bir durum değil, özellikle ucuz uçtaki micro brand'ler için.

Eğer nano teknoloji ile kuru kayganlaştırıcı olayı hayatımıza girerse, bu (İngilizce) yazıda da belirtildiği gibi, saat mekanizmasının servis ihtiyacı kalmayabilir, bu en çok mikro markalara yarar.
https://www.fratellowatches.com/nanotec ... ger-smith/
Kullanıcı avatarı
Xhantos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 153 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners