Invicta Pro Diver Tepe Boşluk Problemi Bilgi ve Yorum

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Invicta Pro Diver Tepe Boşluk Problemi Bilgi ve Yorum

Mesaj Xhantos » 06 Tem 2019, 21:26

byakrep Mutlu sona sevindim. Acaba biraz bilgi verseniz olur mu? Sorun neymiş (neredenmiş), neden olmuş, olması bir yere kadar normal miymiş yoksa çok istisnai bir durum muymuş vb. Bir de kaça maloldu, fikir vermesi açısından. İçini açmak gerekti mi?
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj HknDrsn » 06 Tem 2019, 23:56

ibrahim223 yazdı:Aynı saati çok severek kullanan biri olarak problemin giderilmesine sevindim.. Zaten sağolsun Cengiz usta var huzur var ;)
Seikonun benzer sürümü olan 4R.. serisi mekanizmaya sahip 3 saatimde tepe hassasiyeti, kurulurken ya da ayarlanırken neyse bu saatte de aynı. Hatta verdiği his daha iyi diyebilirim.. Sizin saatinizde istisnai bi durum olmuş galiba.. Ama öyle bile olsa bilinen bi mekanizmaya sahip olduğundan tamir/bakımı da bi o kadar kolay..
Günlük sapma değeri aldığım günden beri (8 aydır) şaşırtıcı bi istikrarla +/- 3 sn civarlarında.. Almayı düşünen değerli forumdaşlara tavsiye ederim..

Resim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bendeki sapma +2 Sn Bende seviyorum tam f/p ürünü :thumbup:
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj HknDrsn » 07 Tem 2019, 00:10

Xhantos yazdı:byakrep Mutlu sona sevindim. Acaba biraz bilgi verseniz olur mu? Sorun neymiş (neredenmiş), neden olmuş, olması bir yere kadar normal miymiş yoksa çok istisnai bir durum muymuş vb. Bir de kaça maloldu, fikir vermesi açısından. İçini açmak gerekti mi?

Sorun Tepeyle alakalı, nedeni ya üretimde yada benim farkında olmadan tepenin zorlanmasıyla alakalı bir durum normal bir durum değil tabiki. Benden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünmüyorum tüm saatlerime özenle kullanır ve dikkat ederim.
Evet içini açarak tepe milinin uç kısmına bir ekleme yaptığını söyledi. Tekrarlama ihtimalinin düşük olduğunu fakat böyle bir durumla karşı karşıya kalırsa tepenin değişmesi gerektiğini belirtti. Bu işlem sonrası tepeyi kontrol ettiğimde bir problem yoktu ileri geri ayar için çevirdiğimde aralık olması gerektiği kadardı. Fiyat konusunda bilgi vermek pek doğru olmaz diye düşünüyorum. Cengiz usta işinin ehli bir kişi saatle alakalı bir sorunda mutlaka ziyaret eedilmeli.
referans
http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=244&t=22863
Kullanıcı avatarı
HknDrsn

Mesaj Xhantos » 07 Tem 2019, 00:37

byakrep yazdı:Sorun Tepeyle alakalı, nedeni ya üretimde yada benim farkında olmadan tepenin zorlanmasıyla alakalı bir durum normal bir durum değil tabiki. Benden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünmüyorum tüm saatlerime özenle kullanır ve dikkat ederim.
Evet içini açarak tepe milinin uç kısmına bir ekleme yaptığını söyledi. Tekrarlama ihtimalinin düşük olduğunu fakat böyle bir durumla karşı karşıya kalırsa tepenin değişmesi gerektiğini belirtti. Bu işlem sonrası tepeyi kontrol ettiğimde bir problem yoktu ileri geri ayar için çevirdiğimde aralık olması gerektiği kadardı. Fiyat konusunda bilgi vermek pek doğru olmaz diye düşünüyorum. Cengiz usta işinin ehli bir kişi saatle alakalı bir sorunda mutlaka ziyaret eedilmeli.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Önceki

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners