Yeni saat al覺rken timegrapher kullan覺m覺 vb.

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni saat al覺rken timegrapher kullan覺m覺 vb.

Mesaj Hellhound » 23 Haz 2019, 13:07

Ben bunu denedim. Telefondaki uygulama, mikrofonlu kulakl覺k ile 癟al覺t覺覺ndan yaln覺zca 癟ok sessiz bir ortamda doru sonu癟 al覺nabiliyor. Dolay覺s覺yla sal覺kl覺 bir 繹l癟羹m olmad覺. Ger癟ek bir timegrapher'覺 da saat癟iye ta覺y覺p 繹l癟羹m yapmak pek pratik deil.
gurmekokular
Kullan覺c覺 avatar覺
Hellhound

Kay覺t: 14 Au 2014, 15:42

Mesaj Xhantos » 23 Haz 2019, 13:24

Hellhound yazd覺:Ben bunu denedim. Telefondaki uygulama, mikrofonlu kulakl覺k ile 癟al覺t覺覺ndan yaln覺zca 癟ok sessiz bir ortamda doru sonu癟 al覺nabiliyor. Dolay覺s覺yla sal覺kl覺 bir 繹l癟羹m olmad覺. Ger癟ek bir timegrapher'覺 da saat癟iye ta覺y覺p 繹l癟羹m yapmak pek pratik deil.

G繹rm羹l羹羹m yok ama videolara bakt覺m o kadar ta覺namaz birey gibi durmuyor (hatta bir B襤M poetine rahat癟a s覺ar gibi duruyor, benim bahsettiim 125-135 dolarl覺k model). Herkes kendince ciddi bir miktar paray覺 yat覺r覺yor / harc覺yor bu ie. Tamam 100 dolarl覺k saat i癟in 癟ok demez belki ama 1000 dolar (ve 羹zeri) para vereceim saatten maazada 2 tane varsa niye g繹z羹 kapal覺 karar vereyim, yani demek istediim bu konuda ta覺nabilirlik benim son d羹羹neceim ey olur, gerekirse vin癟 tutar ta覺r覺m yeter ki ie yarayacak olsun :) Her g羹n saat alm覺yorum ve benim i癟in 繹nemli bir al覺veri, belki 繹lene kadar saklayaca覺m, kullanaca覺m bir 羹r羹n.

Ciddi bir itiraz gelmedi, gittik癟e de kafama yatmaya balad覺 bu fikir. Bunun 繹tesinde, saat癟ilerin bu hizmeti sunmas覺 laz覺m sat覺 繹ncesi diye d羹羹nmeye balad覺m. 2. el almam / kullanmam normal artlarda ama 繹zellikle 2.el alan i癟in olmazsa olmaz gibi d羹羹n羹yorum, normal sapma miktra覺 deil bozukluk say覺labilecek g羹nl羹k dakika sapma gibi deerlerin kolayca g繹r羹lebilmesi a癟覺s覺ndan.

Saat癟i 繹l癟羹me izin vermezse belki saatin batan problemi vard覺r. Hi癟 birey olmazsa konuurken laf aras覺nda '繹l癟ebilir miyim?' diye sorsak bakal覺m nas覺l bir yakla覺m sergileyecek 'esnaf'覺m覺z.

Tecr羹besi olanlardan dah a癟ok yorum geldik癟e ho ve bilgilendirici olacak.
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Kay覺t: 30 Nis 2019, 22:00

Mesaj dogodenizli » 23 Haz 2019, 13:51

Xhantos yazd覺:
Hellhound yazd覺:Ben bunu denedim. Telefondaki uygulama, mikrofonlu kulakl覺k ile 癟al覺t覺覺ndan yaln覺zca 癟ok sessiz bir ortamda doru sonu癟 al覺nabiliyor. Dolay覺s覺yla sal覺kl覺 bir 繹l癟羹m olmad覺. Ger癟ek bir timegrapher'覺 da saat癟iye ta覺y覺p 繹l癟羹m yapmak pek pratik deil.

G繹rm羹l羹羹m yok ama videolara bakt覺m o kadar ta覺namaz birey gibi durmuyor (hatta bir B襤M poetine rahat癟a s覺ar gibi duruyor, benim bahsettiim 125-135 dolarl覺k model). Herkes kendince ciddi bir miktar paray覺 yat覺r覺yor / harc覺yor bu ie. Tamam 100 dolarl覺k saat i癟in 癟ok demez belki ama 1000 dolar (ve 羹zeri) para vereceim saatten maazada 2 tane varsa niye g繹z羹 kapal覺 karar vereyim, yani demek istediim bu konuda ta覺nabilirlik benim son d羹羹neceim ey olur, gerekirse vin癟 tutar ta覺r覺m yeter ki ie yarayacak olsun :) Her g羹n saat alm覺yorum ve benim i癟in 繹nemli bir al覺veri, belki 繹lene kadar saklayaca覺m, kullanaca覺m bir 羹r羹n.

Ciddi bir itiraz gelmedi, gittik癟e de kafama yatmaya balad覺 bu fikir. Bunun 繹tesinde, saat癟ilerin bu hizmeti sunmas覺 laz覺m sat覺 繹ncesi diye d羹羹nmeye balad覺m. 2. el almam / kullanmam normal artlarda ama 繹zellikle 2.el alan i癟in olmazsa olmaz gibi d羹羹n羹yorum, normal sapma miktra覺 deil bozukluk say覺labilecek g羹nl羹k dakika sapma gibi deerlerin kolayca g繹r羹lebilmesi a癟覺s覺ndan.

Saat癟i 繹l癟羹me izin vermezse belki saatin batan problemi vard覺r. Hi癟 birey olmazsa konuurken laf aras覺nda '繹l癟ebilir miyim?' diye sorsak bakal覺m nas覺l bir yakla覺m sergileyecek 'esnaf'覺m覺z.

Tecr羹besi olanlardan dah a癟ok yorum geldik癟e ho ve bilgilendirici olacak.

Saat癟iler genelde b繹yle eylere pek yanamazlar. Ayr覺ca ellerinde birden fazla ayn覺 modelden olsa dahi ''bir tane var,bu son elimizde kalan'' gibi klielere bavuracaklard覺r.
Ancak t羹m bunlara ramen fikriniz benim de 癟ok houma gitti ileride oluabilecek sorunlar覺n b繹ylece 繹n羹ne ge癟ilebilir.
lkemizdeki esnaf profilini de g繹z 繹n羹nde bulundurursak muhakkak denenmesi gereken bir y繹ntem.
Kullan覺c覺 avatar覺
dogodenizli

Kay覺t: 26 ub 2018, 01:55

Mesaj Xhantos » 23 Haz 2019, 15:37

dogodenizli yazd覺:Saat癟iler genelde b繹yle eylere pek yanamazlar. Ayr覺ca ellerinde birden fazla ayn覺 modelden olsa dahi ''bir tane var,bu son elimizde kalan'' gibi klielere bavuracaklard覺r.
Ancak t羹m bunlara ramen fikriniz benim de 癟ok houma gitti ileride oluabilecek sorunlar覺n b繹ylece 繹n羹ne ge癟ilebilir.
lkemizdeki esnaf profilini de g繹z 繹n羹nde bulundurursak muhakkak denenmesi gereken bir y繹ntem.

Teekk羹rler.

Tam ayn覺 saatten olmasa bile 'arada kald覺覺n覺z' ayn覺 modelin deiik renklisi olabilir :) zellikle Seiko gibi ucuz, fiyat覺na g繹re iyi ama sapmas覺 ansa kalm覺 mekanizmal覺 saatler i癟in niye al覺m kriteri olmas覺n, deil mi? Hatta ayn覺 model saat baka saat癟ilerde denenebilir, sapmas覺 癟ok daha iyi olan azc覺k pahal覺ysa mesela, yine de al覺nabilir vs.

Asl覺nda bozuk saatin saptanabilmesi, ufak sapmalar覺 kar覺lat覺rmaktan 癟ok daha 繹nemli.

Senaryo: 2 ayd覺r almay覺 d羹羹nd羹羹m kenara para ay覺rd覺覺m saati ald覺m, ilk g羹n 1 dk geri kald覺, nazard覺r dedim, 2., 3. g羹n yine dakika civar覺 geri kald覺. (Burada art覺k basit bir sapma deil, ciddi 'bozukluk' s繹z konusu) Ald覺覺m yere gideceim, saati deitirecek mi, para iadesi mi yapacak, 'servise g繹ndereyim bir 15 g羹n bekleyin' mi diyecek, bunun 'yeniden sat覺labilirlii bozulmu' mu diyecek... Paramla rezil olaca覺m, tekrar maazaya gidip salam覺yla deitirebilecek olsam bile dert. Kar覺 taraf 'sorunlu' 癟覺karsa t羹ketici heyeti, miktar fazlaysa mahkeme s羹reci. D羹kkandan g繹rerek ald覺覺m i癟in cayma hakk覺 da yok. Ger癟i olsa bile saat癟i bu salamd覺, sen bozmusun, kullan覺c覺 hatas覺 derse ne diyebilirsiniz ki? Belki de ger癟ekten ciddi darbe ald覺 saat. Belki de ben saati almadan yar覺m saat 繹nce deneyen sakar m羹teri kap覺ya 癟arpt覺 ama bakt覺lar neyse g繹r羹n羹r bir iz yok... Bu olay覺n stresi yeter, yani bana fazla gelir.

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

Mesaj Dwight » 27 Haz 2019, 16:47

mturann yazd覺:Evinizde tansiyon aleti bulundurmay覺n tansiyon hastas覺 olursunuz derler.
Evinize tansiyon aleti ald覺覺n覺zda haz覺r alet var deyip ikide bir tansiyonu 繹l癟e 繹l癟e tansiyon hastas覺 olunmas覺 ihtimali i癟in s繹yleniyor bu :)
Sizde bahsettiiniz aleti elinizin alt覺nda bulundurursan覺z s羹rekli saatlerinizi sapmas覺n覺 繹l癟meye balayabilirsiniz :)

su yorum cok iyiydi gercekten :))) 100 % kat覺l覺yorum hahahah :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
Dwight

Ya: 43
Kay覺t: 12 Eki 2017, 17:57

Mesaj moy » 27 Haz 2019, 20:07

mturann yazd覺:Sizde bahsettiiniz aleti elinizin alt覺nda bulundurursan覺z s羹rekli saatlerinizi sapmas覺n覺 繹l癟meye balayabilirsiniz :)

Bende olsa 繹l癟erim en cok sapan覺 cezaland覺r覺r覺m. Saatler sapt覺k癟a bende sap覺t覺r覺m :lol: :lol:
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj Reczebb » 09 Ara 2019, 11:01

@xhantos bahsettiiniz timegrapher'覺 ald覺n覺z m覺? Ald覺ysan覺z nas覺l bir deneyiminiz oldu:)
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj Xhantos » 09 Ara 2019, 13:08

Reczebb yazd覺:@xhantos bahsettiiniz timegrapher'覺 ald覺n覺z m覺? Ald覺ysan覺z nas覺l bir deneyiminiz oldu:)

Daha almak k覺smet olmad覺. Bir yandan da al覺p elimdeki saatlerin durumuyla y羹zlemek istemiyorum galiba :D Bir indirimde denk gelirse al覺rsam (ve unutmazsam) buray覺 g羹ncellerim.

As覺l fikrim deimedi. Saat esnaf覺, ve 2. el sat覺c覺lar da, (mekanik) saati satarken g羹ncel timegrapher 繹l癟羹m deerini son kullan覺c覺ya/al覺c覺ya vermeli, hatta m羹mk羹nse kutusuna koymadan hemen 繹nce g繹z羹n羹n 繹n羹nde 繹l癟meli... Manav覺n 羹r羹n羹 tartarak vermesi gibi birey, ya da belki daha dorusu karpuzun kesmece olmas覺 gibi (ama karpuz saat fiyat覺na olsa kimse kesmece olmayan覺n覺 almazd覺)...
Kullan覺c覺 avatar覺
Xhantos

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 239 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners