Saatleri neden seviyoruz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saatleri neden seviyoruz?

Mesaj Ufkynl » 31 May 2019, 17:25

Çünkü bu kadar küçük bir alana bu kadar güzellik sığdırılan başka bir yer yok.
Çünkü evlatlarımıza birakabilecegimiz bundan daha değerli bir meta yok.
Çünkü bu kadar kendinizi ifade edebileceğimiz başka bir mecra yok
Gibi :)
Tsf benden daha güzel ifade eder bunu eminim.
Sevgiler.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Re: Saatleri neden seviyoruz?

Mesaj copycat » 31 May 2019, 17:39

Erkek olarak başka bir takımız olmadığı için, insanların yaratılıştan içinde yer alan takı ve mücevher tutkusunu saatler üzerinden yaşıyor olabiliriz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj moy » 31 May 2019, 20:47

Kim ne derse desin,otomatik saatler benim gözümde canlı, onu canlı tutansa sabibi.vefat etmiş birinin kolunda ki saatin saniyesinin şıkır şıkır akışı gözümün önünden gitmez.Düşünsenize senelerce size hizmet etmiş bir obje ölümünüzün sessiz şahidi.
İşte bu yüzden saatler benim için çok özeldir.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj morningstar » 31 May 2019, 23:48

Eskiden akseuar olarak bileklik yüzük gibi takılar kullaniyordum nasıl oldu da bu hobi beni böyle derinden sardı bilmiyorum şuan takabildigim tek akseuar saatlerim.Bana her birinin ayrı karekteri varmış gibi geliyor.Birde bu teknoloji cağında hala eskiden üretilen mekanizma tipleri kullanılamasi keyif veriyor.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj zgrzr » 13 Haz 2019, 02:02

Yakın geçmişe kadar saat diyince sadece "keşke bir kurmalı Swatch alsam" idi. Ancak şu videoya denk geldim (antik makinalarda bilgisayar yerine yayın kullanımını filan araştırırken) ve otomatik saat makinalarının gerçekten birer şaeser olduğuna hükmettin. Şimdilik öğreniyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Fh_8BFDcEkg&
Kullanıcı avatarı
zgrzr

Mesaj Ufkynl » 13 Haz 2019, 09:19

Otomatik mekanizma sevgimin arkasında sanıyorum "güven" duygusu var. Ben ölmedikçe çalışmaya asla ara vermeyecek, işini doğru yapacak güvenilir bir referans mekanik saatler. Hemde bu referans zamana. Daha ne olsun [emoji14]

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj afl » 13 Haz 2019, 11:44

Uzun uzun anlatılacak bir konu ama sadece teknik veri vermek gerekirse;
En basitinden, ortalama 40mm çapında ve 12-13mm kalınlığında bir hacme, yine komplikasyona göre 150 - 950 parçadan oluşan, onlarca özellik yanında çok basitçe, zamanı, tarihi, ay evresini hatta bazen astronomik verileri ve ne kadar gücü kaldığını gösteren, isterseniz nabzınızı, isterseniz hızınızı, isterseniz herhangi bir zaman aralığını tutan, dağda, bayırda, denizde her yerde çalışmaya devam eden ve bütün bunları tamamen mekanik olarak yapan bir mühendislik ve sanat harikasıdır saatler.

86400 saniye süren bir günde 10 saniye sapan saate burun kıvırıyoruz değil mi? 86400 de 10 aslında %0,0115 hata payı demektir yani on binde bir hata payı, hem de mekanik olarak :o
Üstelik bir mekanik saatte bir Aston Martin'den daha çok hareketli parça vardır.

Bu sadece teknik buzdağının görünen kısmı.

İşin sanat, yaratıcılık, aksesuar, yatırım ve prestij kısmına girmedik bile :D :D

Tüm saatlerimizin tadına varalım :champ: :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj mturann » 13 Haz 2019, 12:04

afl yazdı:Uzun uzun anlatılacak bir konu ama sadece teknik veri vermek gerekirse;
En basitinden, ortalama 40mm çapında ve 12-13mm kalınlığında bir hacme, yine komplikasyona göre 150 - 950 parçadan oluşan, onlarca özellik yanında çok basitçe, zamanı, tarihi, ay evresini hatta bazen astronomik verileri ve ne kadar gücü kaldığını gösteren, isterseniz nabzınızı, isterseniz hızınızı, isterseniz herhangi bir zaman aralığını tutan, dağda, bayırda, denizde her yerde çalışmaya devam eden ve bütün bunları tamamen mekanik olarak yapan bir mühendislik ve sanat harikasıdır saatler.

86400 saniye süren bir günde 10 saniye sapan saate burun kıvırıyoruz değil mi? 86400 de 10 aslında %0,0115 hata payı demektir yani on binde bir hata payı, hem de mekanik olarak :o
Üstelik bir mekanik saatte bir Aston Martin'den daha çok hareketli parça vardır.

Bu sadece teknik buzdağının görünen kısmı.

İşin sanat, yaratıcılık, aksesuar, yatırım ve prestij kısmına girmedik bile :D :D

Tüm saatlerimizin tadına varalım :champ: :champ: :champ:

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners