Omega speedmaster moonwatch hesalite kutu a癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega speedmaster moonwatch hesalite kutu a癟覺l覺覺

Mesaj Ufkynl » 12 Haz 2019, 11:53

Evet. Saat alman覺n g羹zelliklerinden biri de heyecanla beklemek, nette kargo takip sayfalar覺n覺 yenileyip durmak :) umuyorum akam a癟覺lcak kutumuz. Tahmin gelirse daha elenceli olabir :)
Sevgiler.Resim
Akam oldu dostlar. Bikac kelam edebiliriz.
Saat sahibi olman覺n bir saati alman覺n 癟ok kolay yollar覺 var. Beenirsin gidersin paras覺n覺 verip al覺rs覺n. Fakat bu teknik bana 癟ekici gelmiyor. O durumda sen saati al覺rken benim sevdiim ekil ise saatin bana gelmesi :)
Speedy nin b羹t癟esini yaparken ileriki y覺llarda sattigima piman olabileceim iki saatimi satt覺m malesef. Ilki ilk swiss saatim. Oris bc4 pointer day. Evlenirken alm覺t覺m. Kendine has harika bir saatti. Kasa kadran tepe bombeli safir cam.
Ik覺nc覺 saat ise forumdan endere beyden bana gecen maurice lacroix pontos s oldu. Asl覺nda o esnada arad覺覺m saat hamilton pan europ auto chrono idi fakat k覺smet iste pontos oldu. Onu da k覺z覺m覺n doumu an覺s覺na alm覺t覺m. Bu iki saati satt覺覺m i癟in ileride piman olacakmiyim bilmiyorum fakat 2 saatime birden bir teklif gelince bunu bir iaret olarak g繹rd羹m ve satt覺m.
Bir omega istiyordum fakat hangisi olaca覺na karar veremiyordum. Ender beyde de olan turuncu mark2 ya da moonwatch.otomatik mekanizma durmaks覺z覺n 癟al覺t覺覺 i癟in beni daha 癟ok cezbetse de moonwatch in kusursuz simetrisi krono g繹zlerinin kadrana g繹m羹l羹 g繹r羹n羹羹 ve 50 y覺l sonra da var olacak olmas覺 d羹羹ncesi beni moonwatch a yaklastiriyordu. E ben bu saatleri bileinde bi deneyeyim diyerek bir omega bayiine gittiimde smp300 po moonwatch denedim ve hepsini 癟ok beendim. zellikle smp300 u canl覺 g繹rmek 癟ok a覺rtt覺 beni 癟羹nk羹 o kadar g羹zel olduunu hi癟 d羹羹nm羹yordum yan覺lm覺覺m.
LLD yi koray beyden ald覺ktan sonra 繹zellikle farkettim ki 癟ok saat hi癟 saatmis. 1 diver 1 chrono bana fazlas覺yla yeterdi. San覺r覺m almak istediim bi saat de kalmad覺 biraz bolukta gibiyim bug羹n :D

Moonwatc 覺 bileginize takar takmaz fark覺n覺 anliyorsunuz. Ne hafif ne a覺r. Ne kal覺n ne ince. Daha 繹nceki saatleri 22mm lig araliklarindaydi. Moon 20 mm. 2 mm bu kadar m覺 farkeder inanamadim. Bilezik inan覺lmaz rahat ve kaliteli. 22 癟ok kal覺nm覺 bumu farkettim. Kadran rengi hesalit cam etkisiyle inan覺lmaz g羹zel. Takometreli bezel hi癟 kullanmam覺t覺m ama bezel de harika. Ayr覺ca presentation box tan 癟覺kan loop ta da takometre olmas覺 da ince bi d羹羹nce olmus. Saatin kollar覺na gelirsek bence t羹m saatleri i癟inde moon in saniye kolu en g羹zel kol. Siyah kadrana beyaz kollar dakika aralar覺 ve indeksler hesalit cam覺n b羹y羹s羹 ile kusursuz g繹r羹n羹yor. Arka kapakta da yine saatin tarihi ile ilgili yaz覺lar ve omega simgesi at gravuru gayet incelikle ilenmi. Kasada ve bilezikle hem f覺r癟alam覺 hem parlat覺lm覺 y羹zeyler saati tekd羹zelikten 癟覺kar覺yor. Clasp ise 癟ift d羹meli g羹venlikli. Camdaki o minicik logo ise orunce insan覺 sevindiren bir holuk :) lume konusunda da noktal覺 indeksleri olan diverlar hari癟 癟ou diver dan g羹癟l羹 lume sunuyor.
Bu saatte beenmediim eyler de oldu. Birincisi tepe kasaya 癟ok g繹m羹l羹. Kurmak i癟in baya zorland覺m. Ikincisi clasp kapatmak da s覺k覺nt覺. 癟羹nc羹 ey chrono aktifken saniye kolu 12 ye daha gelmeden dakika kolu at覺yor. K羹癟羹k bi ayr覺nt覺 fakat b繹yle bir durum da var hani :)
Buraya u linki de birakayim safir mi hesalit mi diyenlere bir kaynak olsun

https://www.montredo.com/en/watch-magaz ... -hesalite/

ahsen kendimi saat inceleme konusunda yetkin g繹rm羹yorum fakat bi benim i癟in 繹nemli bi saat olduu i癟in buraya da yaz覺l覺 biseyler b覺rakmak istedim.
Sevgiler.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
En son Ufkynl taraf覺ndan 13 Haz 2019, 22:23 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Re: Kargo yolu g繹zl羹yoruz :)

Mesaj slhgzl » 12 Haz 2019, 11:59

Omega diyorum
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj morningstar » 12 Haz 2019, 12:14

Oris

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj cagatay1903 » 12 Haz 2019, 12:15

hi癟 de ipucu yok ?? oris 65 diyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 42
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj ekdellal » 12 Haz 2019, 12:44

Longines

Sent from Mi 8 6/128 via Tapatalk
"T覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmekdir"
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj Ufkynl » 12 Haz 2019, 15:40

cagatay1903 yazd覺:hi癟 de ipucu yok ?? oris 65 diyorum
Ipucu olmamas覺 da ipucu olarak deerlendirilebilir [emoji14]

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ufkynl

Kay覺t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj mturann » 12 Haz 2019, 16:43

Oris :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj kiwi21 » 12 Haz 2019, 17:06

Oris TSF?
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 168 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners