orta seviye otomatik saat mi - üst seviye quartz saat mi ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

orta seviye otomatik saat mi - üst seviye quartz saat mi ?

Mesaj görkemk » 29 May 2019, 11:11

orta seviyeden kastım 300 - 1500 dolar ararılığı

bu seviyede alınacak ( sıfır, kullanılmamış, garantili grey market değil) saatlerin genellikle basic mekanizmaları var. seikoda maksimum 6r mekanizma , ETA da maksimum 2824 elabore , aynı sekilde sellitada maksimum SW200 elabore, miyota 9015. Alınabilecek mekanizmalar bunlar yani öyle çok el işinin filan olmadığı standart robotik üretim mekanizmalar. Tabi yine balance wheel gibi bazı parçalar elle monte ediliyor ama o kadar işte yap bozu birleştirmekten çok farkı yok. Kadran yine keza öyle el işçiliği minimum düzeyde.

Ancak bu miktarda parayı quartz bir saate yatırmayı göze aldığınız zaman seçenekler çok artıyor

full titantum kasalı, süperlume diverlar, radyo kontrollü, gpsli , kasa kadran işçiliği üst düzeyde , perpetual calendar, chronograph, zaratsu polish,bluetooth, güneş enerjisi ıvır zıvır aklınıza ne gelirse

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

tabi 300$ ün altı yine seiko orient otomatik ve 1500$ üstü omega, rolex, zenith, tudor vs vs filan varken düşünülmez bence de ama bu aralıkta quartzların da çok baskın seçenekleri var. Bu aralıkta çok iyi seçenekler sunan microbrandleri konu dışında tutarak. Sizin görüşleriniz nedir ?
Kullanıcı avatarı
görkemk

Re: orta seviye otomatik saat mi - üst seviye quartz saat mi

Mesaj moy » 29 May 2019, 12:57

eşime doğum hediyesi olarak cartier tank düşünmüştüm ama 16.000 tl yi Quartz saate vermeye elim gitmedi.dijital olmadığı sürece saatlerin otomatik olması gerektiğini düşünüyorum.
2 tane Quartz saatim var saniyenin atlayrak gitmesini izlemek resmen yoruyor beni.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj copycat » 29 May 2019, 13:39

İlk resmini paylaştığıniz citizen'in turuncu kadranli versiyonunu kullandım. Şu an jomashop'ta 300 USD civarına bulursunuz, hiçbir sorunu olmayan mükemmel bir saat ama insan bir şekilde sıkılıyor işte.

Illa quartz alacaksınız güneş enerjili ve malzeme kalitesi çok yüksek bir saat öneririm.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Ahmetrefik » 29 May 2019, 13:54

Eğer otomatik saat kullanmayacaksam ya saniyesi olayan bir saat yada Dijital bir saat tercih ederim
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj görkemk » 29 May 2019, 15:06

vallahi ben bir tane casio oceanus almayı düşünüyorum bu aralar
titayum kasa , radyo kontrolü, grand seikolardaki zaratsu polish, bluetooth ile telefondan zaman düzeltme ikinci bir saat ayarlama (GMT) , chronograph , güneş enerjisi baya baya bi özellik var saatte

Resim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj kilimanjaro » 29 May 2019, 15:58

Güzel başlık.Foruma üye olduğum ilk zamanlar gaza gelip bir g shock almıştım ve 2 ay sonra bir arkadaşıma hediye ettim bitti gitti.Eşime saat alırken rotap sakın pilli almayın güneşte akar falan dedi bana otomatik sattı ama bir yıl sonra da yine eşime pırlantalı bahanesiyle pilli kakalamaya çalıştı :lol: ( Hellhound hatırlıyor musun ? )
Pilli saatleri dağ bayırda kullanın diyorlar.Vallahi ben otomatik saatlerimi yağa bile bandırıyorum bana mısın demiyorlar.Başlıktaki sorunun yanıtı çok zor.Şu karşılaştırmayı maddi değerleri değilde , başka açılardan yapsak olur mu ?
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj sieger » 29 May 2019, 16:00

kilimanjaro yazdı:Güzel başlık.Foruma üye olduğum ilk zamanlar gaza gelip bir g shock almıştım ve 2 ay sonra bir arkadaşıma hediye ettim bitti gitti.Eşime saat alırken rotap sakın pilli almayın güneşte akar falan dedi bana otomatik sattı ama bir yıl sonra da yine eşime pırlantalı bahanesiyle pilli kakalamaya çalıştı :lol: ( Hellhound hatırlıyor musun ? )
Pilli saatleri dağ bayırda kullanın diyorlar.Vallahi ben otomatik saatlerimi yağa bile bandırıyorum bana mısın demiyorlar.Başlıktaki sorunun yanıtı çok zor.Şu karşılaştırmayı maddi değerleri değilde , başka açılardan yapsak olur mu ?

Abi hepsi iyi de niye yağa bandırıyorsun saati? Hayal edemedim nasıl durumda oluyor bu :D
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj kilimanjaro » 29 May 2019, 16:27

sieger yazdı:
kilimanjaro yazdı:Güzel başlık.Foruma üye olduğum ilk zamanlar gaza gelip bir g shock almıştım ve 2 ay sonra bir arkadaşıma hediye ettim bitti gitti.Eşime saat alırken rotap sakın pilli almayın güneşte akar falan dedi bana otomatik sattı ama bir yıl sonra da yine eşime pırlantalı bahanesiyle pilli kakalamaya çalıştı :lol: ( Hellhound hatırlıyor musun ? )

Abi hepsi iyi de niye yağa bandırıyorsun saati? Hayal edemedim nasıl durumda oluyor bu :D

ahahahaha ... kardeş atölye koşulları işe dalıp aşka gelince durum kaçınılmaz oluyor :D
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 66 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners