Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Önerisi

Mesaj mbay4111 » 22 Nis 2019, 22:39

Merhabalar. Dört senedir bu Forum’a üyeyim. Saat konusunda, bu forumdaki değerli üstatlardan çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. 6000 TL’ye kadar bir otomatik saat almak istiyorum. İlk otomatik saatim olacak. Mido Commander, Alpina Start Timer, Oris Classic Date, Victorinox infantry, Hamilton Jazzmaster viewmatic arasında karar vermeye çalışıyorum. Elbette bunlardan farklı da olabilir, sizlerin değerli görüş ve önerilerinizi öğrenmek isterim. Teşekkürler.
Nemo Ante Obitum Beatus.
Kullanıcı avatarı
mbay4111

Re: Saat Önerisi

Mesaj Ankthas » 23 Nis 2019, 01:02

Hepsi güzel saatler, mekanizma, işçilik vs konularda birbirlerinden çok farklı değiller. Bence kararınızı saatin tasarımına ve sizin genel giyim tarzınıza göre belirleyin. Bunlara ek olarak gene aynı mekanizma yakın işçilik sahibi limitli TSF saatlerini önerebilirim bence bu aralar alınabilecek en uygun saatler:

https://www.alwaysfashion.com/tr/claude-bernard-edox-limited-edition-automatic-chronograph-080013nntsf

https://www.alwaysfashion.com/tr/claude-bernard-edox-limited-edition-automatic-801023nrtsf

https://www.alwaysfashion.com/tr/claude-bernard-edox-limited-edition-automatic-801023brtsf

https://www.alwaysfashion.com/tr/claude-bernard-classic-chronograph-850173arbun
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj eraslani » 23 Nis 2019, 07:18

Seçenekler arasında diğerlerinden ayrışan alpina benim tercihim olurdu,
Masada bu seçenekler varken CB bence doğru tercih olmaz,marka olarak kıyaslanabilecek düzeyde olduğunu zannetmiyorum.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj copycat » 23 Nis 2019, 08:27

Forumda alpina'ya karşı büyük bir teveccüh var, ama nedense ben de startimer'i alıp kullandığımda çok beğenmedim. Bana çok sıradan ve keyifsiz geldi. Belki de otomatik saatlerde biraz kalınlık sevdiğim için olabilir. Fazla elde tutmadan da satmıştım. Sellita makine bulunuyor saatte.

Alpina'nin yalnızca camı çok hoşuma gitti gerçekten çok net ve iyi konumlandırılmis bir cam. Yurtdışından alışverişi de skalaya dahil ederseniz daha iyi bir saat de alabilirsiniz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj mbay4111 » 23 Nis 2019, 08:48

Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Sağlıcakla kalın.
Nemo Ante Obitum Beatus.
Kullanıcı avatarı
mbay4111

Mesaj afl » 23 Nis 2019, 10:29

mbay4111 yazdı:Merhabalar. Dört senedir bu Forum’a üyeyim. Saat konusunda, bu forumdaki değerli üstatlardan çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. 6000 TL’ye kadar bir otomatik saat almak istiyorum. İlk otomatik saatim olacak. Mido Commander, Alpina Start Timer, Oris Classic Date, Victorinox infantry, Hamilton Jazzmaster viewmatic arasında karar vermeye çalışıyorum. Elbette bunlardan farklı da olabilir, sizlerin değerli görüş ve önerilerinizi öğrenmek isterim. Teşekkürler.

Bu seçimler arasında marka olarak Mido tercih ederdim. Ancak commander neredeyse bezelsiz olduğu için bütün kadran cam ile kaplı gibi durur ve saati büyük gösterir. Ona yakın alternatif Multifort modellerinden biri olabilir. Ya da daha spor olursa ocean star diver'lardan biri çok iyi bir seçim olabilir.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj mbay4111 » 23 Nis 2019, 10:31

Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için. Sağlıcakla kalın.
Nemo Ante Obitum Beatus.
Kullanıcı avatarı
mbay4111

Mesaj mbay4111 » 23 Nis 2019, 10:33

Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için. Sağlıcakla kalınız.
Nemo Ante Obitum Beatus.
Kullanıcı avatarı
mbay4111

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners