Akribos XXIV Markası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Akribos XXIV Markası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Mesaj merttt35 » 02 Mar 2011, 11:26

Arkadaşlar Selam,

Aranıza yeni katıldım ve şimdiden forumdan çok şey öğrendim ve umarım öğrenmeye de devam ederim.
Öncelikle belirtmeliyim ki genelde saat alışverişlerimi bir yurt dışı alışveriş sitesinden yapıyorum.Bu nedenle gümrük sınırı olan 150euro nun üzerine pek çıkmamaya gayret ediyorum.(gümrüğe tabi olacak saatlerde fatura bedelinin yüzde kaçı ödenerek gümrükten çekiliyor bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim-ayrıca çok zaman alan emek isteyen bir işlemmidir?)

Türkiye'de de alışveriş sitelerinde satılan Akribos XXIV markası hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.Türkiye'de 300-400TL den başlayan fiyatlarla satılan modeller yurt dışından 150TL bedele alınabiliyor.Mekanizmaların kaliteleri markaları konusunda pek bilgi sahibi değilim açıkçası ancak görüntü olarak hoş modelleri var.

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

AKRIBOS XXIV resmi sitesi: www.akribos24.com
Kullanıcı avatarı
merttt35

Re: Akribos XXIV Markası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Mesaj Bond » 02 Mar 2011, 11:44

TSF'ye hoşgeldin Mert.

Akribos için Invicta veya Stuhrling Original benzeri fiyat ve üretim stratejisi çizen küçük bir marka diyebiliriz. Zaten Stuhrling Original ile aynı firma tarafından üretiliyorlar olmaları muhtemel. Mekanik modellerin geneli Asyada üretiliyor, Çin ve Hong Kong'da. Bazı modellerinde PTS Resources (Hong Kong) mekanizma kullanılıyor. Genel izlenimlere göre kendi fiyat seviyesine göre kalitesi fena değil diye yorumlar var kullanıcılardan, ayrıca 100 USD'den fazla ödemem gibi bir hayli yorumda mevcut. O fiyata kalitesi yeterli denilebilir.

Bazı modellerinde Swiss parçalar kullanılmış genelde Quartz mekanizma olanlar sanırım. Zaten bunlar kadranda veya sitesinde model speclerinde belirtilmiş. Pazar payını arttırsa İnvicta gibi olabilir, o zaman fiyatları ve model sayısıda biraz artacaktır. Grek kültüründen temaları kullanmış saat modellerine bildiğin gibi. Beğendiysen alınabilir dediğin fiyatlara ama daha fazla vereceksen tavsiye etmem, bunlar yerine daha köklü saat markalarında bakabilirsin. Tercih meselesi elbette.

Diğer sorduğun konulardaki bilgilere arama kutusuna "gümrük", 'fedex" "gibi kelimeler yazarak ulaşabilirsin. Forumda birçok konu mevcut. İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj merttt35 » 02 Mar 2011, 14:21

Sevgili Bond,

Cevabın için teşekkür ederim.Dediğin gibi görüntü olarak hoş saatler ama fiyat olarak çok yakın bilindik markalar var.Belkide sadece günlük kullanım olarak düşünülebilecek bir marka olarak değerlendirmek sağlıklı olur Akribos'u.

Tekrar teşekkürler iyi forumlar..
Kullanıcı avatarı
merttt35

Mesaj draggy » 06 Mar 2011, 15:07

400 dolara aldığım Seiko velatura pırlantalı saate, satıcının değerli kargo ile göndermesi nedeni ile %20 vergi ödedim, topkapı PTT gümrüğüne gitmesi de cabası, halbuki faturası 140 dolardı, muayene memuru gerçek ödediğim tutarı istedi ve ekstremi gösterdim dolayısı ile vergi ödedim. Ama memurun dediği çok ilginçti, değerli kargo ile değil normal kargo ile gelse idi hiç ayırıp kontrol etmezdik bile :)
Seiko Perpetual DiverSLT095
Seiko DaytonaSND519
Citizen 7 Eagle
Adidas Chronograph5055
Dandik Lüx saat Rousso
S.Oliver Chronograph
Seiko VelaturaSNDZ38
Citizen EI4010-52B
Momentus A414B
DKNY Silver
Kullanıcı avatarı
draggy

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 103 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners