Dolma kalem nedir? Dolma kalem seçimi?

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Dolma kalem nedir? Dolma kalem seçimi?

Mesaj Maradona » 25 Eyl 2018, 22:50

Meslek icabı şanslıyım ben, dolma olsun versatil olsun tüm kalemlerim kibarca ama yoğun kullanımda...

Lamy Scribble versatil kalemim 5 yılda yıprandı mesela (terden vs), servise gönderdim... Ücreti karşılığında yıpranan kısımların yenilenmesini talep ettim servisten... Adamlar Almanya'dan yenisini gönderip utandırdılar beni, ne kadar ısrar etsem de ücret almadılar... Bizim kalemimizi böyle eskitebildiğinize göre kim bilir kaç öğrenciye faydalı oldunuz ürünümüz ile, bu da bizim size jestimiz olsun dediler... Gerçi vicdanen altta kalmamak için bu sefer de gidip Lamy 2000 versatil aldım (tabii onlar bilmiyor bunu, sonradan aldım :-P) ama hala o yaklaşımlarını unutamam...

Bu da böyle bir anım işte... ;-)

Şaka maka sermayeyi kediye yüklüyorum; saatler, kalemler... Ama hayat böyle güzel be... İnsan böyle hissediyor yaşadığını!
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj fare34 » 07 Kas 2018, 17:54

Kesinlikle açıklamalara katılıyorum. En önemli noktalara değinmişsiniz.
Kullanıcı avatarı
fare34

Mesaj Balahor » 06 Şub 2019, 11:55

Dolma kalem hayranlığı var ama ben günlük olarak iş yerimde hep kullanmaktayım. Hatta bazen işim olmasa bile yazmak için günlük işleri yazarım. Maalesef kur artışı ile fiyatlar çok uçtu ve kaliteli olanları almak zorlaştı. Şimdi çinden siparişler verdim onları bekliyorum ki bazı çin markaları da aslında gayet iyidir.
Kullanıcı avatarı
Balahor

Mesaj rtalhaustun » 06 Şub 2019, 12:29

Balahor yazdı:Dolma kalem hayranlığı var ama ben günlük olarak iş yerimde hep kullanmaktayım. Hatta bazen işim olmasa bile yazmak için günlük işleri yazarım. Maalesef kur artışı ile fiyatlar çok uçtu ve kaliteli olanları almak zorlaştı. Şimdi çinden siparişler verdim onları bekliyorum ki bazı çin markaları da aslında gayet iyidir.

Jinhao kullanıyorum, hala kullanıyorum. Genel izlenim hep olumlu oldu, emnun kalacağınıza eminim. :thumbup:
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj Balahor » 14 Şub 2019, 11:06

rtalhaustun yazdı:
Balahor yazdı:Dolma kalem hayranlığı var ama ben günlük olarak iş yerimde hep kullanmaktayım. Hatta bazen işim olmasa bile yazmak için günlük işleri yazarım. Maalesef kur artışı ile fiyatlar çok uçtu ve kaliteli olanları almak zorlaştı. Şimdi çinden siparişler verdim onları bekliyorum ki bazı çin markaları da aslında gayet iyidir.

Jinhao kullanıyorum, hala kullanıyorum. Genel izlenim hep olumlu oldu, emnun kalacağınıza eminim. :thumbup:

Evet elime ulaştı gerçekten de çok hoş yani beklediğimden iyimiş. EF uç ile aldım bazı hızlı geçişlerde atlama yapsa da genel olarak beğendim. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Balahor

Mesaj Cruciatus » 15 Şub 2019, 00:10

Tüm yazılarımı dolmakalem ile yazıyorum. En ufak notu bile dolmakalem ile tutuyorum. Kalemlerimde çok sirkülasyon oldu. Şuan en çok 3 tane Visconti Homosapiens’im var onları kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj mevsuf » 27 Mar 2019, 18:51

Ben de dolmakalem sevenlerdenim. Twsbi, Lamy, Parker, Jinhao marka kalemlerimle idare ediyorum. Ama gönlümde Pelikan Renaissance var.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mevsuf

Mesaj theory » 19 May 2019, 22:29

Öncelikle elinize emeğinize sağlık.. yazı yazmayı seven biri olarak edinmek isterim fakat malesef kalemle de çok fazla işim olmadığından yeltenemiyorum. eşime bir hediye olarak yakın zamanda bakır bir kaweco alacağım. Bu konuyu görmem ve okumam iyi oldu. [emoji122]
Bu arada kalemi de paylaşmak istedim :)
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
theory

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners