Sal覺kl覺 Zay覺flama ve Ya Yak覺m覺 襤癟in 襤deal Nab覺z Aral覺覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Re: Sal覺kl覺 Zay覺flama ve Ya Yak覺m覺 襤癟in 襤deal Nab覺z Aral覺

Mesaj eraslani » 09 Mar 2019, 06:40

asymptote yazd覺:Long time no see boyzz..
Resim
iddial覺 :champ:
Ben matematii bilir,ona inan覺r覺m.. Aldigin kaloriden fazlas覺n覺 yak olay tamamdir.
Salon sporunun faydas覺 kadar ileriye y繹nelik zararlar覺 olduunu da d羹羹n羹yorum..Hem de bir s羹re sonra 癟ok s覺k覺c覺 gelebiliyor.Egimli b繹l羹mleri de olan bir rota se癟ip tempoyu d羹zg羹n ayarlad覺ktan sonra y羹r羹y羹 癟繹z羹md羹r.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Baran » 09 Mar 2019, 09:31

eraslani,tamamiyle kat覺l覺yorum abi

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj debra » 09 Mar 2019, 09:38

Bu konudan 癟ok 癟ekmi biri olarak yazay覺m. Eski sporcuyum. Lise y覺llar覺nda uykumdan yemeime kadar her eyim d羹zenliydi ve ya oran覺m y羹zde %13-14 civarlar覺ndayd覺 (kad覺n sporcular i癟in ideale yak覺n bu oran zaten) Sonra profesyonel olarak spor yapmay覺 b覺rakt覺m ve 羹niversiteye balad覺m. Tekrar spor yapmaya ve d羹zenli beslenmeye karar verdiimde ya oran覺m %27 ye 癟覺km覺t覺, hayat覺mda g繹rmediim kilolara ulat覺m. Yap覺 olarak da nispeten iri olduum i癟in gittik癟e kap覺ya benzemeye bal覺yordum. Sonra bir eyler dank etti ve low carb non fat dediimiz karbonhidrat覺n minimumda olduu beslenme t羹r羹n羹 uygulamaya balad覺m ve neredeyse ya覺 kestim (en az覺ndan zararl覺 yalar覺) ve kardiyovask羹ler antremanlar yapmaya balad覺m.

Peki nedir bu? Asl覺nda bu, herkesin yap覺s覺na g繹re deiir. Eer hayat覺n覺zda hi癟 spor yapmad覺ysan覺z, d羹羹k younluklu ama uzun s羹reli bir kardiyovask羹ler antreman yapman覺z gerekir. San覺lan覺n aksine sadece komak ya yakmaz. 60 dakika boyunca eimli bir yolda belli bir tempoyla y羹r羹rseniz mutlaka faydas覺n覺 g繹r羹rs羹n羹z. Ama y羹r羹mek bana yetmez her t羹rl羹 meydan okumaya var覺m diyen biri i癟in;

30 saniye boyunca elinden geldiince h覺zl覺 koun.

30 saniye boyunca normal tempoda y羹r羹y羹n.

30 saniye h覺zl覺 koun

30 saniye normal tempoda y羹r羹y羹n veya ayn覺 younlukta bir egzersiz ger癟ekletirin (jumping jackler, burpee ler vs)

Antrenman seviyenize g繹re 3-6 set aral覺覺nda bu d繹ng羹y羹 tekrar edin.

SNE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj ibrahim223 » 09 Mar 2019, 11:49

debra yazd覺:Bu konudan 癟ok 癟ekmi biri olarak yazay覺m. Eski sporcuyum. Lise y覺llar覺nda uykumdan yemeime kadar her eyim d羹zenliydi ve ya oran覺m y羹zde %13-14 civarlar覺ndayd覺 (kad覺n sporcular i癟in ideale yak覺n bu oran zaten) Sonra profesyonel olarak spor yapmay覺 b覺rakt覺m ve 羹niversiteye balad覺m. Tekrar spor yapmaya ve d羹zenli beslenmeye karar verdiimde ya oran覺m %27 ye 癟覺km覺t覺, hayat覺mda g繹rmediim kilolara ulat覺m. Yap覺 olarak da nispeten iri olduum i癟in gittik癟e kap覺ya benzemeye bal覺yordum. Sonra bir eyler dank etti ve low carb non fat dediimiz karbonhidrat覺n minimumda olduu beslenme t羹r羹n羹 uygulamaya balad覺m ve neredeyse ya覺 kestim (en az覺ndan zararl覺 yalar覺) ve kardiyovask羹ler antremanlar yapmaya balad覺m.

Peki nedir bu? Asl覺nda bu, herkesin yap覺s覺na g繹re deiir. Eer hayat覺n覺zda hi癟 spor yapmad覺ysan覺z, d羹羹k younluklu ama uzun s羹reli bir kardiyovask羹ler antreman yapman覺z gerekir. San覺lan覺n aksine sadece komak ya yakmaz. 60 dakika boyunca eimli bir yolda belli bir tempoyla y羹r羹rseniz mutlaka faydas覺n覺 g繹r羹rs羹n羹z. Ama y羹r羹mek bana yetmez her t羹rl羹 meydan okumaya var覺m diyen biri i癟in;

30 saniye boyunca elinden geldiince h覺zl覺 koun.

30 saniye boyunca normal tempoda y羹r羹y羹n.

30 saniye h覺zl覺 koun

30 saniye normal tempoda y羹r羹y羹n veya ayn覺 younlukta bir egzersiz ger癟ekletirin (jumping jackler, burpee ler vs)

Antrenman seviyenize g繹re 3-6 set aral覺覺nda bu d繹ng羹y羹 tekrar edin.

Hiit (High Intensity Interval Training) [emoji106]
Sayg覺yla eiliyorum..

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj justaguy » 09 Mar 2019, 12:09

Ya yak覺m覺 ile ilgili bir s羹r羹 ey yaz覺lm覺, baz覺lar覺n覺n 癟ok doru, baz覺lar覺n覺n 癟ok yanl覺 olduunu d羹羹n羹yorum. Siz siz olun burada yaz覺lanlar覺 uygulamadan 繹nce bir spor hocas覺na vb. dan覺覺n derim :champ:

Bunun d覺覺nda benim eklemek isteyeceim ey u: Ya yak覺m覺, fit bir beden, g羹癟lenme, ama癟 ne olursa olsun zihin ve ruhun da sal覺kl覺 olmas覺 gerekir diye d羹羹n羹yorum. beden-ruh-zihin bunlardan birinde bir s覺k覺nt覺 varsa, dierlerini de olumsuz etkileyecektir.

Bunun en basit ve bilinen 繹rnei stresli ve kayg覺l覺 insanlar覺n beden sal覺klar覺n覺n da bozulmas覺 (kalp hastal覺klar覺, kanser vb.). Veya korku seviyesi y羹ksek ve/veya depresyondaki insanlar覺n kilo almaya daha yatk覺n olmas覺 vb.

Son olarak, kilo vermek isteyenler i癟in, kick boks, boks gibi d繹v羹 sporlar覺n覺 tavisye ederim (繹zellikle de kad覺nlar i癟in) :champ: Bu sporlar bilinenin aksine hemen hemen t羹m v羹cudu 癟al覺t覺r覺r ve kardiyo a癟覺s覺ndan 癟ok etkilidir :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
justaguy

Kay覺t: 29 Mar 2018, 11:07

Mesaj ibrahim223 » 09 Mar 2019, 12:19

bilinmeyenleri ve deikenleri 癟ok olan bir denklem..Resim

LG-H815 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ibrahim223

Kay覺t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj debra » 09 Mar 2019, 12:41

Bu konuda zaten sadece sporculara g羹venin :) dier bir y繹ntem de Tabata y繹ntemi. Merakl覺s覺 i癟in; https://youtu.be/Z4ziWoCuf5g

Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj Metehantr66 » 10 Mar 2019, 22:08

Her konunun en iyisine dan覺mak laz覺md覺r bu i i癟inde diyetisyene.En iyi h覺zl覺 ya yak覺m覺 temposu ise 1 dakika y羹ksek tempo 1 dakika normal tempo eklidir.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Metehantr66

Kay覺t: 21 Oca 2019, 01:40

ncekiSonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners