Best Mid & High Range Pilot Watches / En İyi Pilot Saatleri

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Best Mid & High Range Pilot Watches / En İyi Pilot Saatl

Mesaj sabonis » 06 Şub 2019, 21:44

Emeğinize sağlık, dolu dolu bir başlık olacak belli :D :thumbup:
Kullanıcı avatarı
sabonis

Mesaj afl » 06 Şub 2019, 23:05

Umutt, derli toplu ve bilgi dolu başlık için teşekkürler :champ:
Pilot saatleri pek ilgi alanım olmadığı için detaylı katkı veremeyeceğim ancak Hellhound'un başka bir topikteki eski bir yazısını buraya kopyalamakta fayda görüyorum. Güncel fiyat ve kategori açısından değil ama genel pilot saati bilgisi açısından önemli ve buraya çok yakışacağını düşünüyorum :thumbup:
Hellhound 2016 da aşağıdaki güzel özeti geçmiş.

Re: Şu An Aklınızda Hangi Saat Var?
Mesaj Hellhound » 15 Eyl 2016 13:22
..... abartı kurma kolunun tercih edilme nedeni, Shinigami'nin de yazdığı gibi ayar tepesinin eldivenle bile rahatça kullanımı için "büyük" ve "elmas sembolü" olarak tercih edilmesi. Hatta ilk kez IWC Big Pilot denediğimde saatin ne kadar kolay ayarlanabildiğine şaşırmıştım. Yeri gelmişken kurma kolu dışındaki hadiselere de değineyim, faydalı olursa ne ala :champ:

Bu tarz pilot saatleri ilk olarak ikinci dünya savaşı sırasında Alman Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanıyor. B tipi kadran da "gözlem saati anlamına gelen "Beobachtungs-Uhr" kelimesinin kısaltması olan "B-Uhr" sözcüğünden gelmekte. Kokpitte zor koşullar altında kolay okunabilme (orjinal örnekler 55mm), hassas hesaplamalar için merkezi saniye kolu ve saniye durdurma özelliği, uçuş elbisesi üzerine giyilebilsin diye uzun deri kayış, uçuş sırasında manyetik ortamlara maruz kalındığında dakikliği korumak için arka kapak tasarımının uygun hale getirilmesi gibi özellikler şart koşularak ilk önce A.Lange & Söhne'ün kapısı çalınıyor. Markanın üretim kapasitesi yetersiz kalınca da Wempe, IWC, Stowa ve Laco da pilot saati üretimine başlıyor. Günümüzde IWC, Stowa ve Laco halen orjinal üreticiler olarak pilot saati mirasını korumaya devam ediyor. Ancak IWC lüks segmentte varlık gösterdiği için, üzerinde marka yazmayan B Tipi kadran üretimi yapmıyor.

...... pilot saatinde IWC, Stowa ve Laco'dan farklı markalar bana homage tasarımlar gibi geliyor. Olaya pilot watch değil de aviation theme olarak bakarsak sanırım Bell&Ross içlerinde en özgün tasarımlara sahip olan marka.

....... Big Pilot'ın 7 Days mekanizması otomatik. IWC'nin yaptığı, tasarıma nispeten sadık kalarak lüks segmente yönelik bir pilot saati üretmek. Olayın ruhunu pek önemsediklerini söyleyemem.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj mlm » 06 Şub 2019, 23:13

Umut eline sağlık :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj sieger » 06 Şub 2019, 23:19

Abim eline saglik cok guzel bir liste ve inceleme olmus. Tek derdim Patekle sanirim, pilot saati deyince nedense aklimda hep savas pilotlari olusuyor, ki zaten bir cok diger pilot da once asker oluyorlar. O yuzden sanki kolda mona lisa degil de, hassas calisan bir toolwatch lazimmis gibi geliyor, belki yanlis bakiyorum olaya, hani calatravaya hele hic bir sozum yok, kesinlikle top 5 favori saatlerim arasindadir, ama niye pilot saati, bilmiyorum. :!:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Asit » 06 Şub 2019, 23:34

Umut ellerine sağlık,muhtesem bir inceleme olmuş :champ:
Kullanıcı avatarı
Asit

Mesaj Mandos » 06 Şub 2019, 23:39

Emeğinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Breguet harika :champ:
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj adorno » 07 Şub 2019, 02:45

Severek okudum, tesekkurler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj eraslani » 07 Şub 2019, 09:35

Eline sağlık Umut,şahane bir derleme olmuş :super:
Bahsedilen seviye modeller için bir tecrübem olmadığından fazla yorum yapamıyorum,ancak pilot saati denilince beni tatmin eden tasarım tam olarak şöyle,
Resim

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 159 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners