Oris Williams F1 Skeleton

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris Williams F1 Skeleton

Mesaj drk » 01 Mar 2011, 19:08

Bildiğim kadarıyla şöyle, camın dış kısmına yapılan antirefle kaplama zamanla çiziliyor(cam çizilmiyor sadece üzerindeki kaplama çiziliyor) bu da kötü bir görüntü oluşturuyor. Bu yüzden "tool watch" olarak geçen saatlerin bir kısmında sadece camın alt tarafı AR kaplama yapılır.

AR kaplaması çizilen bir cama örnek

Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj bkarasu » 01 Mar 2011, 19:26

antirefle çizilip görüntüyü bozduktan sonra camın çizilmemesi neye yaradıkı. Hiç sevmedim bu işi
Kullanıcı avatarı
bkarasu

Mesaj drk » 01 Mar 2011, 19:33

İsterseniz AR kaplamayı camdan söktürtebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj bkarasu » 01 Mar 2011, 19:35

Anladım peki sonra tekrar yapılabiliyormu AR kaplama ?
Kullanıcı avatarı
bkarasu

Mesaj drk » 01 Mar 2011, 20:05

Tahminen yapılabiliyor olmalı, sonuçta fabrikada normal cama kaplama yaparak başlıyor, tekrar tekrar neden olmasın ki?
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Emre » 01 Mar 2011, 22:22

drk yazdı:AR kaplaması çizilen bir cama örnek

Resim

Nasi hareketler bunlar drk :geek:

bkarasu, resimler ve inceleme guzel olmus. Koluna da yakismis. Guzel gunlerde kullan saatini :champ:
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj drk » 01 Mar 2011, 22:29

Ne desem bilemedim, kendimi kötü hissettim. Emre birçok saatte var dış tarafta AR kaplama var, kaplama sayesinde, güneş ışığı altında okunabilirlik inanılmaz artıyor ve değişik açılardan bakınca mavi ve yeşilin tonlarında değişik renk oyunları görünüyor :) Sadece biraz dikkatli olmak lazım ;)

Bence oldukça gerekli bir özellik AR kaplama, mesela fotoğraftaki SMPnin sadece iç tarafında kaplama var, PO ile karşılaştırılına fark ortada. Öte yandan tahminimce bu adam saatini taşa falan sürtmüş olmalı, yoksa kolay kolay deforme olacak bir kaplama değil.

Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Emre » 01 Mar 2011, 22:35

drk yazdı:Ne desem bilemedim, kendimi kötü hissettim. Emre birçok saatte var dış tarafta AR kaplama var, kaplama sayesinde, güneş ışığı altında okunabilirlik inanılmaz artıyor ve değişik açılardan bakınca mavi ve yeşilin tonlarında değişik renk oyunları görünüyor :) Sadece biraz dikkatli olmak lazım ;)

Bence oldukça gerekli bir özellik AR kaplama, mesela fotoğraftaki SMPnin sadece iç tarafında kaplama var, PO ile karşılaştırılına fark ortada. Öte yandan tahminimce bu adam saatini taşa falan sürtmüş olmalı, yoksa kolay kolay deforme olacak bir kaplama değil.

Resim

Canin sagolsun dostum :D Bilgilendirme icin de tesekkurler daha dikkatli olurum bundan boyle :) Sonucta cizilmeyen cam yoktur, o cizilmezse kasa cizilir, ikisi de benzer bi zarar veriyor bence. Iyi oldu ogrendigim :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 206 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners