Geleceğin en iyi en kötü meslekleri arasında -Saat Tamircisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Geleceğin en iyi en kötü meslekleri arasında -Saat Tamir

Mesaj Okanito » 09 Oca 2019, 21:41

Jean-Claude Biver, İsviçre saat sektörünün önümüzdeki 20-25 yılda hacim olarak ikiye katlanacağını söylüyordu Hodinkee'nin yıl sonu konuşmasında. Bunun da artçı etkisi bu sektörün diğer iş kollarına yansıyacaktır. Ben sektöre damga vurmuş ve hemen her zaman doğru kararlar almış başarılı bir adama mı güveneyim, yoksa bu sektörlerin içerisinde yer almayan insanların teorilerine mi? Ben ekonomi mezunuyum, bu dünya ekonomi forumundaki uzmanların yaptıklarının birkaç değişkenli regresyon analizinden fazlası olamaz. Bahsedilen mesleklerin bazıları gidebilir bazılar gitmez ama.

Bazı saat mekanizma parçaları o kadar küçük ki makineler başarılı olamıyor. Breitling'in mekanizma fabrika videosunda baş mühendis birebir bunu diyordu.

Konuyla alakalı olarak eklemek isterim, kendi mezuniyet tezimde ArGe harcamalarının Türkiye'deki sektörel istihdama olan etkisini incelemiştim. Geniş çaplı bir veri kullanarak ekonometri uygulamalarıyla çalıştım ve kısaca sonuç bu tür arge yatırımları genel olarak istihdamı artırıyor, azaltmıyor. Avrupadaki kaynaklarda da aynı sonuçlar bulunmuştu.

4.0 Endüstri çok yıkıcı olacak deniliyor ama kimse bunu istemez, o kadar insana devletler işsizlik maaşı sağlasa bile sosyal hayatlarına nasıl katkı sağlayacak? :)
Kullanıcı avatarı
Okanito

Re: Geleceğin en iyi en kötü meslekleri arasında -Saat Tamir

Mesaj taskin » 26 Oca 2019, 04:05

İki yıldır Mekanik Tamir ile ilgileniyorum. Bu benim için radikal bir karar oldu, zira 11 yıllık beyaz yakalı bir çalışanken yaptığım bir hareketti. Pişman mıyım, asla değilim. Ayrıca Türkiye piyasasında her daim ustaya ihtiyaç var.

Ama iyi ustalara.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
taskin

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 186 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners