Vostok Komandirskie K-34

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Vostok Komandirskie K-34

Mesaj Jamiryouuu » 17 Haz 2018, 23:14

Öncelikle herkese iyi forumlar ilk konum bi yanlışım olursa affola.
Arkadaşlar saatlere ilgim bu forum sayesinde başladı ve Rus saatlerine olan ilgii Emre YÜCEL'e borçluyum onada danıştım degerli bilgilerine başvurdum ama içim rahat etmedi birde konu açayım dedim.
Konu şu vostok komandirskieler aslında klasik çok renkli yıldızlı falan modeller var eskileri içerisin de onları cok sevmiyorum tek ilgimi ceken kalite ve hikayeleri, tarihleri ama geçenlerde instagram da gördüğüm komandirskie k34 beni resmen benden aldı renkler ve zevkler tartışılmaz sonuçta. Neyse almak için araştırmaya koyuldum e tabi ögrenciyiz bütçe kısıtlı kendi saatimi satıp almayı düşünüyorum saati satana kadar da boş durmayıp araştırayım dedim saatin otomatik olması da benim için çok önemli cünkü saat forum la tanıştıktan sonra otomatik saatler çok ilgimi çekmeye başladı neyse hikayeyi çok uzattım link yada fotograf eklemeye çalışcam sorularım şunlar

1- Tabi ki size ilk sorum bu saat alınırımı parasının hakkını verir mi?

2- İlk otomatik saat tercihimi bu saate kullanmak dogru bi karar mı?

3- Meranom.com hakkında bilgi verebilir misiniz? Güvenilirliklik vs.

4- Saat 170$ gümrükte sıkıntı yaşar mıyım?

5- Saatin fiyat performans oranı sizce nasıldır?

6- Vostok Komandirskieler pirinç üzerine çelik kaplama falan gibisinden birşeyler duydum aslı astarı nedir sıkıntı yaşatır mı?

7- Bu saati cok uzun yıllar kullanmak istiyorum sizce mümkün mü?

8- 31 jewels bi saat ilk kez görüyorum fiyata göre cok tuhafıma gitti sizin fikriniz nedir?

9- Eger sıkıntı cıkarsa bozulma su alma vs. Ne yapabilirim?

10- Saatin mekanizması (Vostok 2415.02 automatic movement) ve marka hakkında bilgi verebilir misiniz? Ve bu günlük geri kalma oranı (Average daily rate: –20... +60 sec) yazıyor cok mudur? az mıdır?

Çok soru sordum farkındayım ne olur kusura bakmayın cevaplayan herkese teşekkür ederim lütfen ilgimi merakımı mazur görün iyi forumlar

İnstagram da gördüğüm saat
Resim

Resim

Resim
Resim

Meranom daki saat

[url=https://meranom.com/en/komandirskie/vostok-watch-komandirskie-k-34-241502-346769.html]
Kullanıcı avatarı
Jamiryouuu

Re: Vostok Komandirskie K-34

Mesaj SelAc » 23 Ara 2018, 19:31

K34lerin kaplaması kasa hakkında bilgim yok yalnız klasikleri bu açıdan önermem. İki tane komandirskie klasik saatin var ikiside altın rengi. İki haftada kaplamalar bozulmaya başladı. Eskitme yaptım bende mecburen. Meranomdan üç saat aldım 20 günde sivas ta elime ulaştılar. Hiç gümrük ödemedim. Su geçirmezlik konusunda güvenilir saattir vostok. Bir saati ortalama üç gün kadar taktığım için -20.+60 saniye bende sorun çıkarmıyor. Mekanik her saatte sapma olur. Ustalar daha iyi bilir.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Ankthas » 23 Ara 2018, 19:41

Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj burkay88 » 23 Ara 2018, 20:06

Öncelikle merhaba

Ben saatin fiyatının hakkını verdiğini düşünüyorum Vostok gerçekten kaliteli malzemeler ve işçilik ile üretimini yapıyor.
İlk otmatk saatiniz için doğru saat olacağını çok düşünmüyorum, bence bütçenizi biraz daha düşük tutup farklı otomatik saatlere veya bu modeli çok beğendiyseniz ikinci eline yönelmenizi öneririm.
Meranom.com sitesi güvenilirdir bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Saat fiyatı sebebi ile gümrüğe takılmaya biraz müsait. Takılma durumunda %20 vergi eklenecektir.
Saat 10 Bar (100 metre) su geçirmeme özelliğine sahip öyle kolay kolay su alacağını sanmıyorum. Profesyonel olarak dalış yapıyoruz 30-35 metrelerde sorun yaşamadı arkadaşlarım. Sizin de su ile ilgili bir problem yakacağınızı çok düşünmüyorum.
Saatinize güzel bakıp gerekli zamanlarında bakımını yaptırırsanız göreceli olarak uzun yıllar size eşlik edecektir.
Saat fiyatı ve saatin seviyesi göz önüne alınırsa -20/+60 doğaldır. Sizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum.
Jewels sorunuz için https://m.youtube.com/watch?v=sePSNRt5oYs

Yazdığım tüm bilgiler tamamen şahsi düşüncelerim çok farklı yorumlar da alabilirsiniz :champ:
Bu saati almak için satmayı düşündüğünüz saatiniz nedir acaba ?
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj CptOz » 23 Ara 2018, 20:59

Meranom guvenilir sitedir 10-15 gun icinde saat gelir. Ben hiç gümrük ödemedim 2 defa alışveriş yaptım oradan ve PTT kargo ile eve teslim oldu. Bana göre Komandirskie Classic modellerden paslanmaz çelik kasa ve 200 mt su geçirmez 650 ve 020 kasalardan almak fiyat performans olarak daha mantıklı. 75 $ ve dediğin fiyatin yarısından az, öğrenci için de daha uygun bir başlangıç saati olur. Tabii ki Amphibian Classic modellerden de tercih yapabilirsin. Mekanizmaları güvenilir ama üst seviye olmayan saatlerdir, meranomdan fazla sapma olmadan, ayarlı ve kontrol edilmiş olarak gelir. Meranom 1 yıl garantili gönderir ve belirtilen saatin 10 yıl bakım ihtiyacı yoktur. Tabii ki saat biraz da şans işi.
170$ a bir paslanmaz çelik, 200 mt WR Komandirskie Classic, 1 ad. de Amphibian Classic ve kalana da extra bir bezel alabilirsin. Hesabını yap. [emoji16]
Sipariş verirsen watchuseek diye indirim kodu girersen 3-5 $ da indirim olur...
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj siyahpena » 23 Ara 2018, 21:17

Resim

ResimResimResim

O modeli çok bilmiyorum ama bu model parasının tam karşılığı hatta fazlası ve bende böyle bir başlangıç tavsiye ederim. En azından içinize sinmez ise çok daha az zarar ederek satabilirsiniz.

Bu model komple çelik ve 76 usd civarında. Kakefe üstad ve Cengiz abi sayesinde ayıla bayıla kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
siyahpena

Mesaj Jamiryouuu » 05 Oca 2019, 22:35

burkay88 yazdı:Öncelikle merhaba

Ben saatin fiyatının hakkını verdiğini düşünüyorum Vostok gerçekten kaliteli malzemeler ve işçilik ile üretimini yapıyor.
İlk otmatk saatiniz için doğru saat olacağını çok düşünmüyorum, bence bütçenizi biraz daha düşük tutup farklı otomatik saatlere veya bu modeli çok beğendiyseniz ikinci eline yönelmenizi öneririm.
Meranom.com sitesi güvenilirdir bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Saat fiyatı sebebi ile gümrüğe takılmaya biraz müsait. Takılma durumunda %20 vergi eklenecektir.
Saat 10 Bar (100 metre) su geçirmeme özelliğine sahip öyle kolay kolay su alacağını sanmıyorum. Profesyonel olarak dalış yapıyoruz 30-35 metrelerde sorun yaşamadı arkadaşlarım. Sizin de su ile ilgili bir problem yakacağınızı çok düşünmüyorum.
Saatinize güzel bakıp gerekli zamanlarında bakımını yaptırırsanız göreceli olarak uzun yıllar size eşlik edecektir.
Saat fiyatı ve saatin seviyesi göz önüne alınırsa -20/+60 doğaldır. Sizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum.
Jewels sorunuz için https://m.youtube.com/watch?v=sePSNRt5oYs

Yazdığım tüm bilgiler tamamen şahsi düşüncelerim çok farklı yorumlar da alabilirsiniz :champ:
Bu saati almak için satmayı düşündüğünüz saatiniz nedir acaba ?

Yorumunuz için teşekkür ederim satmayı düşündüğüm saat bana hediye olarak geldi şahsen ben olsam o parayı o saate vermem güzel saat ama gereksiz pahalı kaldıki pilli bi saat atsan atılmaz satsan satılmaz 700₺ ye almışlar zamanında swiss Military hanowa 06-5007.4.04.007 nakit olsa elimde bu saati satmam kullanırım ama nakit yok olan paranın üzerine para koymam gerek otomatik bi saat alabilmek için o yüzden swiss military den vazgeçmem gerek :D
Kullanıcı avatarı
Jamiryouuu

Mesaj Jamiryouuu » 05 Oca 2019, 22:41

ozgtegin yazdı:Meranom guvenilir sitedir 10-15 gun icinde saat gelir. Ben hiç gümrük ödemedim 2 defa alışveriş yaptım oradan ve PTT kargo ile eve teslim oldu. Bana göre Komandirskie Classic modellerden paslanmaz çelik kasa ve 200 mt su geçirmez 650 ve 020 kasalardan almak fiyat performans olarak daha mantıklı. 75 $ ve dediğin fiyatin yarısından az, öğrenci için de daha uygun bir başlangıç saati olur. Tabii ki Amphibian Classic modellerden de tercih yapabilirsin. Mekanizmaları güvenilir ama üst seviye olmayan saatlerdir, meranomdan fazla sapma olmadan, ayarlı ve kontrol edilmiş olarak gelir. Meranom 1 yıl garantili gönderir ve belirtilen saatin 10 yıl bakım ihtiyacı yoktur. Tabii ki saat biraz da şans işi.
170$ a bir paslanmaz çelik, 200 mt WR Komandirskie Classic, 1 ad. de Amphibian Classic ve kalana da extra bir bezel alabilirsin. Hesabını yap. [emoji16]
Sipariş verirsen watchuseek diye indirim kodu girersen 3-5 $ da indirim olur...

Güzel söylüyorsunuz Haklısınız ama benim Rus saatleri içinde begendiğim iki model var biri bu biri raketa big zero hani şu yeni olanlardan amphibian ların tasarımı hoşuma gitmiyor bir türlü e raketa zaten ateş pahası oyüzden Rus istiyor sam komandirskie alıcam zaten iki saat arasında gittim geldim seiko 5 ve komandirskie e seiko 5 herkez de var tabiri caizse komandirskie biraz daha nadir komandirskie seçmemin sebebleri bunlardır ve yorumunuz için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Jamiryouuu

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 71 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners