TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Highland Distillery / Malt Whiskey

Mesaj khef » 06 Ara 2018, 22:45

kiwi21 yazdı:
khef yazdı:Aberfeldy çok beklenti olmadan, tam güp güp içmelik, bunaltmadan bütün gün gider. Meyve yoğun ama yinede çok başarılı bulmuyorum. Benim single maltlarda en çok önem verdiğim özellik bitiş, uzun olacak. Bu beklentimi karşılamayınca araya mesafe koyuyorum. :D

Gecenlerde yine JW Black içtim, yine çok beğenmedim. Double’ı ayrıca denemek lazım tabi. :geek:

Turkish glencairn güzel olmuş. [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Jw black ile double black arasinda hakikaten double fark var Emrah abi. Benim gibi is yogun tatlari seven biri icin bicilmis kaftan.

Aberfeldy ile ilgili su yorum cuk oturmus; "güp güp icmelik" tam olarak oyle :champ:

Ground Bey dayanamayıp patlatmaz ise yakında Talisker 10 açacağım. İsli severler hatta kalsın. :thumbup:

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Ground » 06 Ara 2018, 22:54

khef yazdı:
kiwi21 yazdı:
khef yazdı:Aberfeldy çok beklenti olmadan, tam güp güp içmelik, bunaltmadan bütün gün gider. Meyve yoğun ama yinede çok başarılı bulmuyorum. Benim single maltlarda en çok önem verdiğim özellik bitiş, uzun olacak. Bu beklentimi karşılamayınca araya mesafe koyuyorum. :D

Gecenlerde yine JW Black içtim, yine çok beğenmedim. Double’ı ayrıca denemek lazım tabi. :geek:

Turkish glencairn güzel olmuş. [emoji106]

Jw black ile double black arasinda hakikaten double fark var Emrah abi. Benim gibi is yogun tatlari seven biri icin bicilmis kaftan.

Aberfeldy ile ilgili su yorum cuk oturmus; "güp güp icmelik" tam olarak oyle :champ:

Ground Bey dayanamayıp patlatmaz ise yakında Talisker 10 açacağım. İsli severler hatta kalsın. :thumbup:

Ahahaha

Resim

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj kiwi21 » 06 Ara 2018, 22:56

khef yazdı:

Ooo Paris fatihi he :champ: :champ:

kiwi21 yazdı:Emrah abi, denk gelirsem denemeyi istedigim maltlardan biri Ardbeg. Talisker 10 da benim damagima gore Caol Ila'nin arkasinda kaldi. Belki Talisker'in Skye veya Storm ekspresyonlarinin isi, iyot kokusu daha yogundur.

Geceden iki fotograf ile devam edeyim :champ:

ResimResim

Demiştim geçen ay. Yorumlarını merak ediyorum. Damak tadı eşsiz bir şey olduğundan benim deneyimlediğim bir tadı başkasından yorum olarak okumak değişik oluyor :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj gkhnbaggio » 07 Ara 2018, 19:19

ABERLOUR 12

Bir highland park kadar keyif vermese de yumuşak içimiyle başarılı. Ama tercihim highland park olur her zaman.

Kıvanç, highland park 12 denedin mi?
İs tadının islay’lar kadar yoğun olmadığı ama çok rahatlıkla hissedilen, bence senin speyside’a geçiş/deneme sürecinde beğebileceğin, islay-speyside arası sağlam bir tercih [emoji1360]

Emrah, senin yorumun nedir üstad?

Afiyetler :champ:

Resim
Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj kiwi21 » 07 Ara 2018, 23:12

Gökhanım, öncelikle afiyetler :champ:

Bir önceki sayfada paylaştığım Aberfeldy ilk highland deneyimim oldu diyordum ki daha önceden içmiş olduğum Aberlour 12'nin de highland olduğunu senin fotoğrafa bakarken farkettim :D Highland Park'ı deneme şansım olmadı. Hatta canlı olarak şişesini dahi görmedim diyebilirim :D Highland'lerin genel olayı bu sanıyorum. Yumuşak içimli, meyvemsi, ballı tatlar yoğunlukta ve Emrah abi'nin deyimiyle güp güp içmelik viskiler.

Blended malt olan Monkey Shoulder'ı merak ediyordum hatta alacaktım ancak okuduğum yorumlarda ağırlıklı olarak "yaz viskisi" olarak geçtiğini gördüm. Gerçi bence viskinin yazı, kışı olmaz o ayrı :roll:

Bu arada ne zamandır soracağım unutuyorum; başlık neden highland distillery de islay distillery değil :(
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj khef » 08 Ara 2018, 10:15

Beyler biraz geç oldu ama slainte! :champ:

Sıradan gidelim:

Highland Park merak ettiğim bir viski; basketbol tabiri ile tam all-around oyuncu. Gökhan’ın dediği gibi spey-islay arası geçiş için uygun gözüküyor. Kafamdaki tek soru; her şeyden biraz olması, tam bir karakter oluşmama sonucunu doğurabilir mi?

Aberlour distillery aslında Lour ve Spey ırmaklarının kesişim noktasında yer aldığı için highland görünümlü speyside olarak geçiyor. Marka üzerinde tartışma fazla ama ben speyci olarak beğeniyorum. Hatta arkadaşımla bir tanesini bitirdik ve ikincisini mutlaka alacağız. Her zaman stokta olmasını isteyeceğim şişelerden. Bildiğim kadarıyla da Fransa’da en çok sevilen scotch.

Monkey Shoulder’ı yakında alacağım. (Tedarikçimize geçen ay geldi.) :D Eğer bulabilirsem “smokey monkey” versiyonunu denemek istiyorum. :thumbup:

Aklıma geldikçe eklemeler yaparım. :geek:

Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj gkhnbaggio » 08 Ara 2018, 12:56

Emrah, karakter yorumuna katılmakla beraber, iki bölge tadlarına da çok dengeli bir yapıda sahip olması benim beğenimi kazandı. Tabi damak tadı sonuçta. Ama bu piyasada yeri oldukça sağlam bir ürün Highland Park. Benim gibi islay’ı sevemeyen ama sevmek isteyenler için tam olması gerektiği gibi[emoji4]

Aberlour beni çok etkilemedi mesela. Senin yukardaki tabirin gibi güp güp içmelik bir ürün izlenimi bıraktı bende.

Monkey shoulder’ı bir şişe tükettim (hem de hızlıca [emoji4]) çok beğendim. Her zaman da blended tercihi olarak alırım, tavsiye ederim.

Mesela japon blended hibiki denemedim ama deneyenlerden aldığım yorum, o fiyatları etmeyeceği yönünde. Sen de denedin sanırım, senin yorumun nedir?

Kıvanç, mutlaka Highland Park 12 dene lütfen. Bence seveceksin[emoji1360]

Selamlar :champ:

Resim
Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj kiwi21 » 08 Ara 2018, 22:22

Highland Park nereden bulunur?

Aslında böyle kör alım yapılacak viskilerin tester'lar gibi ufak şişeleri olsa, tatsak daha sonra beğenimize göre alsak... Yok dimi böyle bi sistem viskilerde yoksa var da ben mi bilmiyorum? :roll:

O yüzden içimize sinen bi line up'ı olan tadım gecelerini kaçırmamak merak ettiğimiz viskilere ulaşmak adına değerli.

Monkey shoulder konusuna dönecek olursak da ben de Emrah abi gibi alma arefesindeyim ama yukarıda belirttiğim soru işareti var kafamda. Gökhan, sen yazın mı tüketmiştin?
Kullanıcı avatarı
kiwi21

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners