Saat ve Saat Sitesinden Alışveriş Tecrübesi.!!

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Saat ve Saat Sitesinden Alışveriş Tecrübesi.!!

Mesaj Ksk74 » 06 Ara 2018, 15:50

Yapın yorumlar ve öneriler için teşşekür ederim öncelikle.
Dün firmaya siparişi iptal ettiğimi bildirerek bedelin iadesini talep ettim. Birkaç saat sonra arayıp özür dileyerek saatin ellerine ulaştığını ve kargoya hazır olduğunu söylediler. Son bir şans daha verip (risk alıp) tamam saati gönderin ama en ufak bir kusur olursa iade ederim diyerek kabul ettim.
Kargo geldi ve kargoyu kabul etmeden önce hemen açıp hızlı bir şekilde inçeleyip saati teslim aldım. Saat (en azından şimdilik) kusursuz bir görünüm ve kondisyondaydı, orjinal kutu ve evrakları ile gelmişti.
Açıkcası süpriz oldu bu durum ancak bundan sonra saat siparişlerimde ya N11'in ödeme koruma sistemi üzerinden yada y.içi iyi bildiğim birkaç saat firması üzerinden alışveriş yapmaya karar verdim.
Malesef bazen "gerçek olamayacak kadar iyi" tarzı fiyatlar denk gelip alışık olmadığınız sitelerden alışveriş yapıyorsunuz ve benzer sorunlar, şüphelendiren durumlar karşınıza çıkıyor. Her zaman atılan taş kuşu vurumuyor malesef. Bende bu seferlik vurması gelecek için pozitif bir referans oluşturmayacak bu siteden alışveriş için.
Kullanıcı avatarı
Ksk74

Mesaj burkay88 » 06 Ara 2018, 16:03

Yanlış hatırlıyorsam affola uzun zamandır saat ve saat alışverişi yapmadım. Hatırladığım kadarı ile mağazaya sipariş gibi bir imkanınız var, size yakın bir mağazaya gidip istediğiniz saati oraya getirtebiliyorsunuz. Hem muhatap olacak bir çalışan bulabilirsiniz hem de bir arıza problem varsa anında iade edebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
burkay88

Mesaj Ksk74 » 06 Ara 2018, 17:44

Benim sipariş "black friday" dönemiydi dolayısıyla tamamen internet siparişi olarak işlem gördü. Bahsettiğiniz şekilde mağazaya sipariş gibi bir opsiyon olmadı hatta bu yönde hiçbir şey de görmedim.
Sorunlar özetle:
1) Stokta var diye satış yapılıp stokta sipariş edilen saatin olmaması.
2) Stokta yokmuş tedarik edeceğiz gelince kontrol edip saatte "sorun"yoksa kargo edeceğiz denmesi.!
3) Buna rağmen ellerinde olmayan bir saat için kredi kartımdan tahsilat yapılması ( ön sipariş vermedim neticede)
4) Saat geldi sorun yoksa bugün kargoda denilip 2 gün sonra gelen saatin benim israrlı takibimle bozuk olduğunun bildirilmesi ve kargo edilmemesi ama sistemde kargo edilmiş gibi görünmesi.
5) Siparişi iptal ediyorum dememle birlikte saatin birkaç saat içinde tedarik edildiğinin bildirilerek kargo edilmesi.

Hers safhasında operasyonel ve bilgisel hatalarla dolu olan bir süreç oldu. Olumlu sonuçlanması (şimdilik) gelecek işlemler için malesef olumlu bir referans oluşturmadı benim açımdan. En çokta "tedarik edip usta kontolünden sonra kargo edeceğiz" denmesine (2 kez üst üste); takıldım ki oldukça şüphe doğurabilecek bir söylemdir malumunuz..
Kullanıcı avatarı
Ksk74

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners