Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

TSF Uluslararası Çalıntı ve Kayıp Saat Veritabanı Kayıt

Re: Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

Mesaj Archimed » 12 Eyl 2018, 13:59

Çok geçmiş olsun. Kargo şirketlerinin yöneticileri ve çalışanlarının; yaptıkları işin önemini bilmeden veya dikkate almadan çalışmaları sıkıcı bir durum :?
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj burakyigit » 12 Eyl 2018, 14:13

geçmiş olsun. :( sürat kargo rezaletlerine şaşırmıyorum...
Kullanıcı avatarı
burakyigit

Mesaj sedir » 12 Eyl 2018, 15:28

Ben konunun "şom ağızlısı" olup, avukatın "alırız parayı" ifadesini "dava masraflarını alırız" şeklinde -yorumlamak istemesem de öyle- yorumluyorum.
Üzgünüm. Basit ve hafifçe karmaşık iki avukatlık işim oldu. İkisinde de avukat "paraSINI aldı". Bunları da saati bulma veya zararı tazmin konusundaki ümitlerinizi çok yükseltip ikinci defa üzülmeyesiniz diye yazıyorum.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj canzdmr » 12 Eyl 2018, 17:12

Cok gecmis olsun. Canınızın sıkılması cok normal ama saglik olsun demek lazim.
Yerine daha iyisi gelir, hersey tecrube bu hayatta.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj kiwi21 » 12 Eyl 2018, 22:31

Çok geçmiş olsun. Gerçekten can sıkıcı bir durum. Giden saate kavuşamasanız da umarım en azından zararınızı tazmin edebilirsiniz...
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj tpskl » 12 Eyl 2018, 22:40

gurhantura yazdı:Merhaba,
Saat dolandırıcılarının bu yöntemiyle saatimi çaldırdım.
Herşeyiyle yazacağım ki bu şerefsizlerin oyununa gelmeyin.

Saatimin modeli Tudor Black Bay 41 mm
Kutu ve sertifikasıyla beraber
üzerinde çelik bilezik takılı.
Serial: I634388
Model: 79230N
Çalındığı tarih : 10.09.2018
Çalındığı yer: Taksim sürat kargo şubesi

https://i.hizliresim.com/PDJ6E6.jpg
https://i.hizliresim.com/g6MVLZ.png

İlanı meşhur satış sitesine yükledim, hemen öğleden sonra bir telefon geldi. tudor saat için aradığını, kutu sertifikasının tam mı olduğunu, temizliğini sordu. Gerekli cavapları verdim ve 3100$ dan anlaştık fiyatı. İstanbulda bir arkadaşınız var mı diye sordu. Var bir arkadaşım dedim ve onunla görüşüp size haber vereyim dedim. Arkadaşımı aradım. Benim için bu satışı gerçekleştireceğini söyledi. Adamı tekrar arayıp arkadaşımın uygun olduğunu ve satışı gerçekleştireceğini söyledim. Buna sevindi ve bir kaç gün içerisinde tatile çıkacağını hemen halledersek çok sevineceğini, bu işlerde sürat kargonun çok hızlı ve iyi olduğunu, kesinlikle sürat kargoyla göndermem gerektiğini söyledi. (Nasıl bir beyin tutulmasıyla dünyanın en dandik kargosuyla bunu yaptığa inanamıyorum) Ben de tamam dedim. Konuşma sırasında bir şekilde arkadaşımın nerede oturduğunu söylemiştim. Çünkü kendisinin istanbulun çok uzak bir köşesinde oturduğunu, ne tarafta buluşulacağını anlamak için nerede oturuyor gibilerinden bir kaç şey sormuştu. Ardından da arkadaşınızla görüşebilmem için telefon numarasını gönderir misiniz dedi ve ben onu da gönderdim.

Tüm bunlar birleşince geriye arkadaşımın oturduğu semtin sürat kargo dağıtım şubesini bulmak kalıyor. herhangi bir telefon numarası öğrenme yazılımına da arkadaşımın telefon numarasını yazıp isim soyisim bilgisini öğrendi ve sabah erkenden kargo şubesine gidip arkadaşımın isim ve soyismini verip "bana küçük bi kutu gelecekti" cümlesiyle kargoyu teslim aldı. Sığır kargo görevlisi ne kimlik ne teslim tutanağı da istemeyince(sürat kargoyla istemesinin sebebi de bu), tereyağından kıl çeker gibi tertemiz almış saati. kamera kayıtlarına baktırdım istanbulda. Şapka takmış sakallı bir şerefsiz kendisi..

Sonuç olarak, avukata gittim, işlemleri başlatacağız. Saati unut diyor. Savcılık adamı bulur fakat saat büyük ihtimalle uçmuş olur. fakat kargo şirketinden parayı büyük ihtimalle alırız dedi.

Dikkatli olunuz. Yıllardır bu konularda akıllı geçinen ben, milletin böyle kolay nasıl dolandırıldığını anlayamayan ben, nasıl bu katakulli ye düştüm inanamıyorum. Gerçekten beni yiyip bitiren aptal yerine konmak. Kendime kızmaktan adama kızamıyorum. İlk büyük saatimi bu şekilde çaldırıyor olmak beni inanılmaz üzdü. fakat 3000$ ile yırttık diyorum, bu tecrübeyi 15000$ lık bir rolexle de yaşayabilirdim.

Sizler üzülmeyin. Çok dikkat edin,

İnternetten satışlar inanılmaz tehlikeli.

Sevgiler..
Geçmiş olsun.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tpskl

Mesaj doganyurt » 12 Eyl 2018, 22:52

Bende size çok geçmiş olsun diyor, bunu yapanlarıda lanetliyorum.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
doganyurt

Çalınan Tudor saatim ve çalma yöntemi

Mesaj Umutt » 12 Eyl 2018, 23:27

Öncelikle açık yürekli ve iyi niyetli paylaşımınız için teşekkür ederim size, bu konu ile ilgili böyle bir farkındalık yaratmanız çok isabetli oldu.

Sonra da bu vicdansızlığı yapan yaratığın, Allah belasını versin diyorum. Kendisine o parayı harcamanın nasip olmamasını, yürekten diliyorum.

Son olarak bu pisliğin kimliğini de ifşa ederseniz, bir başkasının canını yakma imkanını azaltmış olursunuz diye düşünüyorum.

Tekrar tekrar geçmiş olsun, en kısa sürede hakkını olanı almanız dileğiyle..
Kullanıcı avatarı
Umutt

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Çalıntı Kayıp Saat Raporu - Stolen Lost Watch Report

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners