Oris,longines,hamilton arasındaki farklar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris,longines,hamilton arasındaki farklar

Mesaj amusaoglu » 12 Ağu 2018, 02:01

Diver saat düşünüyosunanız kesinlikle Oris derim :thumbup:
amusaoglu

Mesaj Okanito » 12 Ağu 2018, 02:09

Longines ile Hamilton aynı grubun markaları. Longines diğerine nazaran daha üst sınıfta konumlandırılmış bir marka. Oris de Longines ile aşağı yukarı aynı deneyimi yaşatır. İlk attığınız saat quartz model, Longines'in otomatik kronograflarını o fiyattan bulamazsınız ne yazık ki. Yüzdesel olarak deneyimi yansıtmanın çok doğru olacağını düşünmüyorum. Göze çarpacak, dişe dokunacak işçilik farkları vardır, mağazaya gidip teşhis etmek daha yararlı olacaktır sizin açınızdan. Bu saatler arasından Oris'i tavsiye ederim şüphesiz.

Ekleme: Hamilton'daki mekanizma muhtemelen Powermatic 80. Aynı grubun farklı markalarında görülen yeni ve başarılı bir mekanizma. :thumbup: Hamilton'ın fiyat seviyesindeki Tissot'un modellerinde de kullanılmaya başlandı. Eskimiş ETA'lar için iyi bir alternatif... Rezervi için bile alınır..
Kullanıcı avatarı
Okanito

Mesaj Ufkynl » 12 Ağu 2018, 13:12

Ben longines diyorum.
Chronolu bir modele göre 0 bir saat fiyat gerçekten çok iyi. Ayrıca görsel olarak da gayet guzel. Diver 2. El bol bol bulunur. Chrono öneririm.ilanda otomatik yazmış yukardaki arkadaş quartz diyor. Otomatikse kaçırmayın derim :P
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Okanito » 14 Ağu 2018, 01:36

Ufkynl yazdı:Ben longines diyorum.
Chronolu bir modele göre 0 bir saat fiyat gerçekten çok iyi. Ayrıca görsel olarak da gayet guzel. Diver 2. El bol bol bulunur. Chrono öneririm.ilanda otomatik yazmış yukardaki arkadaş quartz diyor. Otomatikse kaçırmayın derim :P

Ben yanlış bakmışım sanırım, otomatik yazıyor. Mesajı yazdığım tarihte quartz yazıyordu, ama diğer satıcılardan da kontrol ettim, ben yanlış okumuşum. :lol:
Kullanıcı avatarı
Okanito

Mesaj ozanxos » 17 Ağu 2018, 08:21

Arkadaşlarımızın açıklamalarına ben de ek yapmak isterim.
Saatleri marka prestijleri kadar türe göre de ayırt etmek gerekir kanaatindeyim. Örneğin şahsen ben Orisin dress veya pilot saatini almam ama diver ını kesinlikle alırım(forumda ikinci el bölümünde aynı modelin satışı mevcut)
Ama mesele dress watch ise longines alırım.
Pilot saat almak istersem IWC bakarım ( bu kurlarla değil tabiki :) )
Hamilton ı hiçbir şekilde almam çok kaliteli gelmiyor bana hele ki diver konusunda oris birkaç gömlek üstündür bana göre.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ozanxos

Mesaj tpskl » 26 Ağu 2018, 20:50

zaturas yazdı:Longines bu modeli 7.515,00 TL 38 saat güç rezervi sağlıyor 30 bar basınçlı

https://www.konyalisaat.com.tr/urun/longines-l37444566/

Oris bu modeli 10.313,29 TL 50 saat güç rezervi sağlıyor buda 30 bar basınçlı

https://www.kosovalisaat.com/urun/oris- ... -24-05peb/

Hamilton 3,723 TL buda 80 saat güç rezervi saglıyor buda 30 bar basınçlı bi saat
https://www.edipsaat.com/hamilton-h77605135

Hamilton daha çok hoşuma gitti hamilton diğerlerine göre dahamı kalitesiz anlamdım özellik olarak daha iyi ama fiyat farkı çok bu konu hakkında yorum yaparsanız sevinirim
Longines ve Hamilton aynı grubun saatleri ve çoğunlukla ETA mekanizma kullanırlar. Longines Swatch Group sıralamasına göre high range(üst sınıf) Hamilton ise middle range(orta sınıf)'de yer alır. Oris bağımsız bir markadır genelde Sellita marka mekanizma kullanır. Oris prestij olarak diğerlerinden -bence- üstün değildir. Hepsi başlangıç seviyesi mükemmel saatler üretirler.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
tpskl

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 133 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners