Hediye gelen saatim çizildi.

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hediye gelen saatim çizildi.

Mesaj fedheden » 17 Tem 2018, 12:25

Öncelikle merhaba. Ben Fatih. Dün çok değer verdiğim ve benden uzakta olan bir insandan bir saat hediyesi aldım. Hayatımın en değerli insanından en değerli hediyeyi aldım desem yeridir yani. Ancak ne şans ki kayıp düşmem sebebiyle saati yere çarptığım için saatin deri kayışını tutan mat siyah metal bölge çizildi. Boya atmasıda olabilir bilmiyorum :super: Gözüme çok batıyor ve benim için bu kadar değerli olan bir hediyeyi eski haline getirmek için canla başla araştırıyorum. Mat siyah saat boyası gibi birşeyler varmı ? Saatçiler yapar mı ? Evde ne yapabilirim ? Bir yardım edeniniz olursa çok çok çok minnettar kalırım :super: :roll:
Kullanıcı avatarı
fedheden

Re: Hediye gelen saatim çizildi.

Mesaj omrfrka » 17 Tem 2018, 14:38

eğer kaplama ise çizik giderilmez diye biliyorum,ama normal brushed steel olsaydı kolaylıkla polisaj işlemi ile çizikler giderilirdi
ama yinede forumda saat ustaları kesin bilgi verirler,benmide pvd kaplama saatimin bi bölümü çizildi ve siyah olduğu için çok göze batıyor yaptıramadım bende malesef :D
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Mesaj Mandos » 17 Tem 2018, 14:52

Mat siyah metal bölge tokası mı oluyor? Fotoğraf atabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Ankthas » 17 Tem 2018, 15:04

PVD kaplamadır muhtemelen saatçiye götürürseniz halledecektir, fakat evde kendiniz yapamazsınız. Ama ben esas başka bi şey söyleyeceğim, eğer çok kötü bir düşüş değilse ve kötü bir anısı yoksa bu tarz kullanımsal izler saati kim zaman daha değerli yapabiliyor. Genelde saati satmayı düşünüyorsanız bu tarz çizikler sorun olur, halbuki sizin saatiniz özel bir saat ve satmayacaksınız o izi de hatırlanması için saklayabilirsiniz. Ki anladığım kadarıyla çizik tokada, sürekli gözükecek bir yerde değil. Tabi ki takdir sizin :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj fedheden » 17 Tem 2018, 16:05

http://www.hizliresimyukle.com/image/cxqw1
Saatin hali şuan bu. Hani bu çiziği bilmeyen, haberi olmayan biri dikkat etmezse görmez tabiki. Ama hani gerçekten benim için çok büyük bir değeri var ve hediyeyi aldığım an ki gibi muhafaza etmek istiyorum. Umarım anlıyorsunuzdur beni :roll: Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. :super:
Kullanıcı avatarı
fedheden

Mesaj ekdellal » 18 Tem 2018, 00:19

Permanent marker kalemler var, siyahı iş görür bence, geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj fedheden » 18 Tem 2018, 00:35

Anladığım kadarıyla saatin çizilen bölgesi ve diğer tarafları bayağı hassas. Duvar olur, tezgah olur aklınıza gelebilecek herhangibir yerde çarpmasanız bile hafif dokunması yeterli oluyor saatin çizilmesi için. Benim için bu kadar değerli bir saati çizilmesin birşey olmasın diye çıkarıp bir köşeye bırakmak üzüyor :cry: Asla kolumdan çıkarmazdım normalde :cry: Kalıcı bir çözüm bulabilecek olan yok mu ? Veya herhangibir yeri çizildiğinde pratik ve etkili bir çözüm sunabilecek :super:
Kullanıcı avatarı
fedheden

Mesaj omrfrka » 18 Tem 2018, 02:06

fedheden yazdı:Anladığım kadarıyla saatin çizilen bölgesi ve diğer tarafları bayağı hassas. Duvar olur, tezgah olur aklınıza gelebilecek herhangibir yerde çarpmasanız bile hafif dokunması yeterli oluyor saatin çizilmesi için. Benim için bu kadar değerli bir saati çizilmesin birşey olmasın diye çıkarıp bir köşeye bırakmak üzüyor :cry: Asla kolumdan çıkarmazdım normalde :cry: Kalıcı bir çözüm bulabilecek olan yok mu ? Veya herhangibir yeri çizildiğinde pratik ve etkili bir çözüm sunabilecek :super:

En pratik çözümü söylemişler zaten hocam marker kalem ile üstünden geçmek:) :thumbup:

Resim

En son omrfrka tarafından 18 Tem 2018, 02:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
omrfrka

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 116 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners