İlk mekanik saatimi aldım (Orient Ray 1) -Teşekkürler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk mekanik saatimi aldım (Orient Ray 1) -Teşekkürler

Mesaj braveagle72 » 30 Haz 2018, 13:04

İlk mekanik saatimi aldım. Gerek forumda açtığım konularda, gerekse özelden yazarak fikirlerini paylaşan herkese teşekkür etmek istedim.

Değerli yorumları ile yardımcı olmaya çalışan herkese ayrı ayrı TEŞEKKÜRLER.

İlk saat alma girişimim bir Mako II ile ilgiliydi. Satıcının kendini beğenmiş, ukalâ mesajları nedeniyle alım gerçekleşmemişti. Sahibinden'de yayınlanan bir ilan sayesinde ulaştığım Bahadır ismindeki genç bir arkadaşla uzun soluklu ve arada kopuk geçen görüşmelerimiz ardından dün kendisiyle buluşarak saatime kavuşmuş oldum. Sadece saat almakla kalmadım yeni bir arkadaş edinmiş oldum. Şansıma kendisinin oturduğum muhitte de aile bireyleri oturuyormuş; geldiğinde oturup sohbet etme imkânımızda olacak bu sayede.

Saati direk bir Orient/Seiko bayiine götürerek kontrol ettirdik; bayii orjinal olduğunu, arka kapağının açılmadığını ve sorunu olmadığı söyledi. (Gerçi arka kapağı açmadı ama sorun olacağını sanmam)

Gelelim saate;
Saatin 3. sahibi oldum. Aldığım arkadaş 1 senedir saatin sahibiymiş. İlk sahibi doğru dürüst takmamış. Aldığım arkadaşta çok temiz kullanmış. Neredeyse sıfır ayarında çiziksiz bir saat (Umarım aynı şekilde uzun yıllar kullanabilirim). Kutusu, garanti belgesi, faturası ve yedekl baklaları duruyor

Neden Ray 1 diye soranlar oldu; İlk önceliğim Ray II idi. Ancak Ray 1'ler için bile 625 TL gibi fiyatlar isteniyorken (ki 750 TL civarında sıfır Ray II'ler satılıyor şu an) almam zorlaşıyordu.Ayrıca Mako'larda bana diver havası vermiyordu. Mako'lar için tek alternatifim pepsi bezeli bir Mako olabilirdi. Alacağım saati direk sahibinden yüzyüze görüşerek ve bir saatçiye göstererek almak istediğim için de seçeneklerim kısıtlıydı. Ray II deki elle kurma özelliği benim gibi çok aktif olmayan biri için daha uygun olacağını düşünsem de fiyatlar çok abartı olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım. Bununla birlikte Cengiz Ustanın yazılarına da okudum; elle kurmanın olmaması sorun olmayacağını anladım. Ayrıca bu sayede saatim belki de daha uzun ömürlü olacak.

Son olarak saatimle ilgili bir iki foto atıp noktalayayım;

https://i.hizliresim.com/g68nzL.jpg

https://i.hizliresim.com/GDREQy.jpg

NOT: İyi dileklerde bulunan herkese ayrı ayrı yazmak yerine buradan tüm sammimiyetimle teşekkür ederim. Herkese daha da iyileri nasip olsun inşallah
En son braveagle72 tarafından 30 Haz 2018, 13:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Re: İlk mekanik saatimi aldım (Orient Ray 1) -Teşekkürler

Mesaj rolexcollector » 30 Haz 2018, 13:12

Hayırlı olsun guzel saatleri göstersin

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Ankthas » 30 Haz 2018, 13:15

Hayırlı olsun, tebrikler güle güle kullanın :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj braveagle72 » 30 Haz 2018, 13:16

Çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Mesaj castilla » 30 Haz 2018, 13:40

Hayirli olsun guzel secim cok kurma kolunun ustundeki ekstra kol ayri bir hava katiyor saate ne ise yaradigini da
merak ediyorum bu arada guzel gunlerde kullanin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj beatrixkido » 30 Haz 2018, 13:43

güle güle kullanın. hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
beatrixkido

Mesaj braveagle72 » 30 Haz 2018, 13:48

castilla yazdı:Hayirli olsun guzel secim cok kurma kolunun ustundeki ekstra kol ayri bir hava katiyor saate ne ise yaradigini da
merak ediyorum bu arada guzel gunlerde kullanin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok teşekkürler. Vidalı kapak. Takvim ayarı için kullanılıyor. sola gevşeterek açıp ayar yapılıyor. Ayar bitince de tekrar sıkıştırıp su alması engelleniyor. Malum diver saat 200 m. su geçirmezlik var saatte
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Mesaj braveagle72 » 30 Haz 2018, 13:49

beatrixkido yazdı:güle güle kullanın. hayırlı olsun.

Çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners