Iphone X mi ( plus mı?

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Iphone X mi ( plus mı?

Mesaj automagic » 23 Nis 2018, 19:14

X tavsiye ederim, ekran olayı kesinlikle çok iyi. Kamera da cabası.
Kablosuz şarj güzel birşey :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
automagic

Mesaj schavelle » 25 Nis 2018, 11:12

Saat ve telefon erkeğin kullanabileceği nadir aksesuarladan ikisi olduğundan saat forumunda telefon tartışmasını okumak ilginç oluyor.
Telefonlar saatlere nazaran çabuk kırılabilen, kaybolabilen ve kesinlikle hızlı eskiyen ürünler. Bu yüzden telefon seçimimde saat tercih ederken baktığım kriterlerden farklı kriterlere sahibim. Ama bir yandan da eğer alırsam bir Vintage Rolex Explorer takılmış kolda Xiaomi telefonla konuşmak konusunda gerçekten çok kararsızım :roll:
(Bu arada Xiaomi iyi telefon :lol: )
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj ÜmitYüksel » 25 Nis 2018, 12:11

schavelle yazdı:Saat ve telefon erkeğin kullanabileceği nadir aksesuarladan ikisi olduğundan saat forumunda telefon tartışmasını okumak ilginç oluyor.
Telefonlar saatlere nazaran çabuk kırılabilen, kaybolabilen ve kesinlikle hızlı eskiyen ürünler. Bu yüzden telefon seçimimde saat tercih ederken baktığım kriterlerden farklı kriterlere sahibim. Ama bir yandan da eğer alırsam bir Vintage Rolex Explorer takılmış kolda Xiaomi telefonla konuşmak konusunda gerçekten çok kararsızım :roll:
(Bu arada Xiaomi iyi telefon :lol: )

Bu mantıkla gidersek arabalar, oturulan evler ,kıyafet markalarını da karşılaştırmak lazım ki yanlış olur.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj copycat » 26 Nis 2018, 07:33

Valla ben xiaomi mi 6 6 GB ram versiyonu aldım. Çok çok memnunum. bundan sonra ne Apple'ın ne Samsung'un reklam bütçesini finanse etmeyi düşünmüyorum:) imaj konusuna gelirsek de bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama cevremde iPhone ve Samsung'un en yüksek modelini çıktığı anda alanlara bakıyorum ağırlıkla dar gelirli insanlar. Gerçekten lüks tüketim ya da yatırım yapamayan insanlar kendilerini telefonlarıyla göstermeye gayret ediyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Iphone X mi ( plus mı?

Mesaj ekdellal » 26 Nis 2018, 09:24

copycat yazdı:Gerçekten lüks tüketim ya da yatırım yapamayan insanlar kendilerini .....larıyla göstermeye gayret ediyor.

..... yerine her ürün gelebilir. Mesela “saat”. Polemik konusu olur bu cümle. Benim görüşüm isteyen istediği ürünü alsın bütçesi dahilinde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj copycat » 26 Nis 2018, 11:10

ekdellal yazdı:
copycat yazdı:Gerçekten lüks tüketim ya da yatırım yapamayan insanlar kendilerini .....larıyla göstermeye gayret ediyor.

..... yerine her ürün gelebilir. Mesela “saat”. Polemik konusu olur bu cümle. Benim görüşüm isteyen istediği ürünü alsın bütçesi dahilinde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yalnız burada ciddi bir nüans farkı var. Kaliteli saat kullanmak için para yetmiyor bir kültür ve keyif meselesidir saat. Ancak telefon için bu kültürden bahsedemiyorum. Ben hiçbir asgari ücretlinin 48 ay taksitle Rolex aldığını henüz görmedim.

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj automagic » 26 Nis 2018, 17:33

Dar gelirli birinin son model telefon alması benim iktisadi görüşlerim ile asla örtüşmüyor ancak, herhangi birinin alışveriş ve/veya yatırım tercihi konusunda yorum yapma hakkımız olduğunu düşünmüyorum.

Toplum olarak sınıfta kaldığımız bir konu bence “herkesin kendi işine odaklanması”.

Yani elinde son model telefon ama sokakta açlıktan fenalık geçiren bir kişi duymadık haberlerde.

Aynısı tabii saatler için de geçerli. Ama saat hobisinin daha fazla bilgi ve araştırma, kendi konusunda kültür gerektiren bir uğraş olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Bu tarz fikir tartışmalarında, mantık biliminden yol alıp, tam tersini de tartışmak lazım: çok zengin birinin, en ucuz telefonu kullanmasını yadırgayabilir miyiz?

Selamlar ve saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
automagic

Mesaj therapeute » 27 Haz 2018, 15:00

Bende daima iphone kullanıyorum , sebebi ise aksesuar zenginliği.

Iphone uyumlu kılıflar vs o kadar çokki ayrıca vazgeçilmez airpods var , bundan dolayı bende 6s'imi kısa zamanda x ile yenileyeceğim.
Kullanıcı avatarı
therapeute

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners