Watch Strap Pliers

Saat Mekanizmaları ve Teknik Bilgiler Konusunda Paylaşım Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Mekanizmaları Bölümünde Birçok Mekanizma Üreticisi Firmanın Model, Kalbre ve Makine Verilerine Detaylı Fotoğrafları ile Ulaşabilirsiniz. Ayrıca Saatlerde Kullanılan Teknolojileri Açıklayan Detaylı Bilgilendirme Konularını Okuyabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Watch Strap Pliers

Mesaj mlm » 12 Oca 2018, 11:03

Bir kayış yaptık şair etti seni Cruciatus :lol:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj ozankar » 12 Oca 2018, 13:02

Cruciatus yazdı:
ozankar yazdı:
Cruciatus yazdı:
Caner1983 yazdı:
Cruciatus yazdı:Sevgili arkadaşlar, bahsettiğiniz sitelerin hepsinden haberdarım ancak özellikle Türkiye’de nerede bulunur diye sormuştum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10 gün civarından cousinuk dan sorunsuz gelmişti o yüzden bu siteyi önerdim ben

Fiyat açısından muhtemelen gümrükte sorun çıkacak da ondan dolayı Türkiye’de arıyorum. Gümrüğe takılacak miktarlarda yurtdışı alışveriş yapmadım hiç, nasıl oluyor?

gümrük işi şans işi abi, doğrudan gelebilir de. Ancak böyle faturalı üründe üzerine doğrudan değerini filan da yazınca muhtemelen vergi çıkar. Oda Avrupa için %18 + 4-5TL de pul ıvır zıvır ödüyorsun. İşin güzel yanı bunu göze aldıysan yani herhangi bir itirazın (ki zaten sıkıntılı bir süreç) vs olmayacaksa doğrudan postacıya ödeyip geçiyorsun.

Parayı veren düdüğü çalar diyosun. O zaman parayı vermeyi göze aldıysan gerisi çok da zor değil anladığım kadarıyla. Doğru mudur Ozanım?

Aynen öyle abi :)
fatura koymayın değer yazmayın dersen avantajına olur :)

ben en son bir plak aldım 50 dolara, normalde 10 dolar vergi çıkması lazım onuda çıkmaz diye düşünüyodum. Bi geldi 78tl (20 dolar) satıcıya dedim ne yazdın, ödediğini dedi. Paypal vs çıktılarını aldım gittim ben buna itiraz edicem diye, ettim de. Sonra bi baktık satıcı yazmış 100 dolar :D öyle olunca ödedim mecbur ama satıcıdan aldım 10 dolar :D

değer yazmazsa bakan memurun bilgisine ve araştırmasına kalıyor. saatçi olmayan biri bence buna bakınca 30 eurodan fazla edeceğini düşünmez diyorum :) düşünürsede internetten falan bakıyorlar aşırı bir şey çıkmaz.
Kullanıcı avatarı
ozankar

Mesaj Cruciatus » 12 Oca 2018, 13:15

ozankar yazdı:
Cruciatus yazdı:
ozankar yazdı:
Cruciatus yazdı:
Caner1983 yazdı:[quote="Cruciatus"]Sevgili arkadaşlar, bahsettiğiniz sitelerin hepsinden haberdarım ancak özellikle Türkiye’de nerede bulunur diye sormuştum..

10 gün civarından cousinuk dan sorunsuz gelmişti o yüzden bu siteyi önerdim ben

Fiyat açısından muhtemelen gümrükte sorun çıkacak da ondan dolayı Türkiye’de arıyorum. Gümrüğe takılacak miktarlarda yurtdışı alışveriş yapmadım hiç, nasıl oluyor?

gümrük işi şans işi abi, doğrudan gelebilir de. Ancak böyle faturalı üründe üzerine doğrudan değerini filan da yazınca muhtemelen vergi çıkar. Oda Avrupa için %18 + 4-5TL de pul ıvır zıvır ödüyorsun. İşin güzel yanı bunu göze aldıysan yani herhangi bir itirazın (ki zaten sıkıntılı bir süreç) vs olmayacaksa doğrudan postacıya ödeyip geçiyorsun.

Parayı veren düdüğü çalar diyosun. O zaman parayı vermeyi göze aldıysan gerisi çok da zor değil anladığım kadarıyla. Doğru mudur Ozanım?

Aynen öyle abi :)
fatura koymayın değer yazmayın dersen avantajına olur :)

ben en son bir plak aldım 50 dolara, normalde 10 dolar vergi çıkması lazım onuda çıkmaz diye düşünüyodum. Bi geldi 78tl (20 dolar) satıcıya dedim ne yazdın, ödediğini dedi. Paypal vs çıktılarını aldım gittim ben buna itiraz edicem diye, ettim de. Sonra bi baktık satıcı yazmış 100 dolar :D öyle olunca ödedim mecbur ama satıcıdan aldım 10 dolar :D

değer yazmazsa bakan memurun bilgisine ve araştırmasına kalıyor. saatçi olmayan biri bence buna bakınca 30 eurodan fazla edeceğini düşünmez diyorum :) düşünürsede internetten falan bakıyorlar aşırı bir şey çıkmaz.[/quote]

Tamamdır o zaman..

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Stingray » 12 Oca 2018, 13:51

Resim

dogubankta bu var,detaylari öm olarak gonderdim.
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj mGundogdu » 13 Oca 2018, 00:14

Şiir bana Umut Sarıkaya’nın Mont Beni’yi anımsattı :D

Resim
PUHU Leather Goods
Kullanıcı avatarı
mGundogdu

Mesaj Cruciatus » 13 Oca 2018, 00:51

mGundogdu yazdı:Şiir bana Umut Sarıkaya’nın Mont Beni’yi anımsattı :D

Resim

Direkt olarak ondan esinlendim zaten... :)

Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj Umutt » 26 Mar 2018, 23:59

Arkadaşlar bu ürün nasıl sizce ? https://www.cousinsuk.com/product/cousins-swiss-style1
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj asymptote » 27 Mar 2018, 00:07

Cousin'in kendi ürünleri bazen çok iyi bazen de çok kötü çıkabiliyor. Bu ürünü alıp deneyen birini bulmanız lazım. WUS'ta konu açarak şansınızı deneyin. Ya da doğrudan ürünü alarak da şansınızı deneyebilirsiniz, tercih sizin.. :D

Bu arada kordon değiştirme aparatlarına iyi sardınız. Yakında atölyeyi kuracaksınız, öyle görünüyor.. ;) :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Mekanizmaları & Teknik Bilgiler - Movements & Technical Info

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners