Saat Seçimi Yardım

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Seçimi Yardım

Mesaj codermax » 13 Şub 2018, 16:07

Merhabalar,

2000 tl civarında bütçe ile saat arayışına girdim, kafamda 3 model var ama size sormadan almak istemedim, sizce aşağıdaki saatlerin hangisini seçmeliyim ve varsa başka tavsiyeleriniz belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/orient-sda0 ... atimBurada
https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/se ... P227296252
https://www.hepsiburada.com/zeppelin-z7 ... =saatavmsi
Kullanıcı avatarı
codermax

Re: Saat Seçimi Yardım

Mesaj Elçibey » 13 Şub 2018, 16:58

Bence presage daha hoş o fiyata orıent veya Zeppelin almanızı tavsıye etmem tabı sizin zevkiniz olabilir ancak tıssot orıs gıbı ısvıcre saatlerede goz gezdirin derim.Hem işçilik hem kullanılan makine olarak daha kaliteli olurlar.
Kullanıcı avatarı
Elçibey

Mesaj manil » 13 Şub 2018, 16:59

Bahsettiğinz saatler içinde uzun süre kullanabileceğiniz olan Seiko'dur.

Timeless bir tasarımı var. Dİğerlerine ilişkin bakışınız zaman içinde değişecektir. Al-satçı iseniz fark etmez, 3'ünü de alabilirsiniz.

Bu fiyat skalasındaki saatlerin mekanizmaları da 3 aşağı 5 yukarı birbirine denk olduğu için teknik olarak yorum yapmak çok anlamlı olmayacaktır.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj codermax » 13 Şub 2018, 17:22

Elçibey yazdı:Bence presage daha hoş o fiyata orıent veya Zeppelin almanızı tavsıye etmem tabı sizin zevkiniz olabilir ancak tıssot orıs gıbı ısvıcre saatlerede goz gezdirin derim.Hem işçilik hem kullanılan makine olarak daha kaliteli olurlar.

Cevabınız için teşekkür ederim, tavsiyenizi düşüneceğim ama oris bütçemi çok aşıyor.
Kullanıcı avatarı
codermax

Mesaj codermax » 13 Şub 2018, 17:25

manil yazdı:Bahsettiğinz saatler içinde uzun süre kullanabileceğiniz olan Seiko'dur.

Timeless bir tasarımı var. Dİğerlerine ilişkin bakışınız zaman içinde değişecektir. Al-satçı iseniz fark etmez, 3'ünü de alabilirsiniz.

Bu fiyat skalasındaki saatlerin mekanizmaları da 3 aşağı 5 yukarı birbirine denk olduğu için teknik olarak yorum yapmak çok anlamlı olmayacaktır.

sağolun cevap için, al-satçı değilim , bakışımın zaman içinde değişeceği fikri mantıklı geldi. Sizce seikonun camının safir olmaması sizce kabul edilebilirmi?
Kullanıcı avatarı
codermax

Mesaj azizkaya » 13 Şub 2018, 17:40

Acelesi yoksa hepsiburada ara ara güzel indirimler yapıyor. Takip ederseniz çok uygun Seiko'lar oluyor. Bilginize.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj manil » 13 Şub 2018, 18:19

codermax yazdı:
manil yazdı:Bahsettiğinz saatler içinde uzun süre kullanabileceğiniz olan Seiko'dur.

sağolun cevap için, al-satçı değilim , bakışımın zaman içinde değişeceği fikri mantıklı geldi. Sizce seikonun camının safir olmaması sizce kabul edilebilirmi?

Çok mesele etmeyin. Zaman içinde çizik olması tabiidir, bunun için de pahalı olmayan özel cilalar var, uygun biçimde kullanıp saatin camını temizlersiniz.

Safir mevzuuna çok takılmayın, 20-25 yıl önce saatlerin hemen hemen hepsi mineral/hesalit/plastik idi.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Erdem35 » 13 Şub 2018, 19:07

seçtiğiniz 3 saat arasında orient bambaşka bir grupta...giyim tarzınız nasıldır bilmem ama bence yaşınıza uygun olarak en yakın orient gibi... Ayrıca seikonun prospex serisine,tissota bir göz gezdirmenizi öneririm
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners