TSF Anket: Omega vs Breitling

Çeşitli Anketlerin Oylandığı Bölüm

Omega vs Breitling

Omega
157
73%
Breitling
58
27%

Toplam oy : 215

Re: TSF Anket: Omega vs Breitling

Mesaj tpskl » 12 Şub 2018, 22:41

Vintage breitlingleri beğeniyorum. Ancak 80 sonrası çıkan ağır, hantal, hiçbir estetiği olmayan kocaman saatler pek ilgimi çekmiyor. Ne yazık ki breitling saatler Cengiz Kurtoğlu şarkıları misali... hepsi birbirine benziyor. Omega çeşit açısından bulunmaz bir marka: ploprof da var de ville de var speedy de var seamaster da var. Tabi ki OMEGA diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
tpskl

Mesaj copycat » 12 Şub 2018, 23:13

Kimse kusura bakmasın omega fiyatları saçmalık seviyesine doğru ilerliyor. Bu şartlarda fiyat performans olarak breitling diyorum ben. Ayrıca belki bana öyle geliyor ama breitling'in bazı modellerinin tasarım açısından başka markada benzerini goremiyorum ama omega için aynısını söyleyemem.

Bir de son olarak omega'nin dünyanın en çirkin saat modeline sahip olması var:)
Resim

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj leonardo06 » 13 Şub 2018, 06:42

copycat yazdı:Kimse kusura bakmasın omega fiyatları saçmalık seviyesine doğru ilerliyor. Bu şartlarda fiyat performans olarak breitling diyorum ben. Ayrıca belki bana öyle geliyor ama breitling'in bazı modellerinin tasarım açısından başka markada benzerini goremiyorum ama omega için aynısını söyleyemem.

Resim

Bakalım Baran ne diyecek bu yoruma:)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj Baran » 13 Şub 2018, 10:59

Omega gibi sadece saat sektöründe değil,her sektördeki belli başlı firmaların kalite standartlarını sorgulamak zaten manasız.Geriyede alım gücü,ihtiyaç ve beğeniler kalıyor ki konu kol saati olunca ihtiyaçdan ziyade zevkler renkler ve alım gücü ile başbaşa kalınıyor.Omega eskiden beri cok ısındığım bir marka olmamasına rağmen Ploprof ilk gördüğümden beri tek sevdiğim modeliydi.İç mimar olduğum için sanıyorum amacına uygun tasarlanmış oluşu,şekilsizliği ve başka hiçbir saate benzememesi benim için muazzam bir beğeni sebebi olmuştu.Bazı saatler hatta objelere ya aşık olursunuz yada nefret edersinizya buda öyle bir model,gayet normal beğenilmemesi :)

Birazda bu tarz modelleri takmak için doyuma ulaşmak gerekiyor.Ben Allah kısmet etti coğu insanın yeni aldıgı yada daha almadığı belkide alamayacağı bircok saati aldım kullandım hatta bazılarından defalarca aldım :) Artık saat zevkim oturdu o yuzden daha farklı gözle bakabiliyorum saatlere.Omega Ploprof hem dizaynı hem ebatları ve ağırlığı hemde fiyatı sebebiyle cok tercih edilen bir model degil,zor bir saat.Ploprofu almak için horolojik olarakta belli bir bilgiye sahip olmak gerekiyor sanırım,en azından en ikonik 2-3 Dalgıç saatinden biri olduğunu bilmek gerekiyor.Ben incelemelerimdede dediğim gibi sevdim aldım severekte kullanıyorum şimdilik.Doğrusu saati aldıgım Aladaglı Aziz abide bircok saate sahip olmasına ragmen,Ploprofu sattı gitti tekrar aldı özleyip :) Zevkler renkler... Sevmeyende haklı sevende.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj copycat » 13 Şub 2018, 13:29

Umarım yukarıda görselini paylaştığım modelin sahibi dostları gücendirmemistim yorumum. Tabii zevkler tartışılmaz.

Ayrıca omega'nin fiyatlarını alım gücüne dayanarak eleştirmedim. Planet ocean ve breitling sf kullanmis biri olarak fikrim omega'nin fiyatlarını gereksiz bulma noktasındadir. Yoksa rolly sub'in fiyatı da malum ama son kuruşuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj eyimen » 13 Şub 2018, 15:26

copycat yazdı:Umarım yukarıda görselini paylaştığım modelin sahibi dostları gücendirmemistim yorumum. Tabii zevkler tartışılmaz.

Ayrıca omega'nin fiyatlarını alım gücüne dayanarak eleştirmedim. Planet ocean ve breitling sf kullanmis biri olarak fikrim omega'nin fiyatlarını gereksiz bulma noktasındadir. Yoksa rolly sub'in fiyatı da malum ama son kuruşuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

İşçilik olarak kıyaslanabilir tabi ama, mekanizma olarak bakıldığında ETA Breitling ile Master Chronometer Omega'nın fiyatlarını karşılaştırmak ne kadar doğru acaba???
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj uhpu » 13 Şub 2018, 21:40

copycat yazdı:Kimse kusura bakmasın omega fiyatları saçmalık seviyesine doğru ilerliyor. Bu şartlarda fiyat performans olarak breitling diyorum ben. Ayrıca belki bana öyle geliyor ama breitling'in bazı modellerinin tasarım açısından başka markada benzerini goremiyorum ama omega için aynısını söyleyemem.

Resim

Bence inanılmaz çekiciliği var.
En sevdiğim Omega modeli
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj Ankthas » 13 Şub 2018, 22:59

Sadece Navytimer gibi bir tasarım şaheseri için bile Breitling > Omega diyorum. Ama markaları komple karşılaştırmak bana biraz saçma geliyor. Breitling genelde uçuş temalı saatleriyle meşhurken Omega geçmişte dress günümüzde de diver saatleriyle meşhur. Kendi klasmanlarında birbirlerine üstünlük kurduklarını düşünüyorum fakat o klasmanlarda zaten rakip de değiller aslında.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

ÖncekiSonraki

Dön TSF Anketler - Polls

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners