Maksimum 50 bin bütçeli araç önerisi

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Maksimum 50 bin bütçeli araç önerisi

Mesaj TSayiR » 06 Ara 2017, 16:17

Cevremdeki bütün uzman!! araba sever arkadaslara rağmen cok da uygun bir fiyata dizel Chevrolet Aveo HB aldim. O kadar donanimli bir arac ki, saymakla bitmez. Bulabilirseniz sedanini alabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Butcenizdende epey bir para cebinizde kalir.

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj ikarakas » 06 Ara 2017, 17:07

TSayiR yazdı:Cevremdeki bütün uzman!! araba sever arkadaslara rağmen cok da uygun bir fiyata dizel Chevrolet Aveo HB aldim. O kadar donanimli bir arac ki, saymakla bitmez. Bulabilirseniz sedanini alabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Butcenizdende epey bir para cebinizde kalir.

Chevroletin Türkiye piyasasından çekilme kararı aldığını biliyorum eğer yaniliyorsam düzeltin lütfen.özellikle cruze modelini görsel olarak çok begeniyordum fakat aveo pek dikkatimi çekmemişti .öneriniz için teşekkürler biraz daha dikkatli bakayım aveo sedana .yakıt konusunda iyi olduğunu duymuştum
Kullanıcı avatarı
ikarakas

Mesaj ikarakas » 06 Ara 2017, 17:13

SeiKinetic yazdı:Mazda3 de, Lancer de gerek yol tutuşu, gerek mekanik kalite, gerek altyapı kalitesi bakımından PSA ve Renault grubundan fersah fersah ötededir. Sürücüyü ve yolcuyu her seferinde şaşırtır, ilk günkü hissi tekrar tekrar yaşatırlar. Ancak işin içine ekonomi girdiğinde maalesef Fluence gibi opsiyonlar dahil olabiliyor. Lancer'in fiyatları geçen yıla oranla %20 oranında artmış durumda. 2 yıl önce 39.000 TL'ye aldığımız Lancer'i 41.000'e elden çıkarmak zorunda kaldıktan sonra o fiyatlara bir daha maalesef bulamadım. Rakiplerinin yeniliklerini de takip etmedi. Ülkedeki marka geleceği meçhul. 1.6 benzinli motor her konuda tatminkar, özellikle düşük devirli kullanımlarda düşünüldüğü kadar yakmıyor ancak genel tüketimde 8.0lar görülebiliyor. Seçenekleriniz arasına TDCi Focus'u da ekleyebilirsiniz. Malzeme kalitesi olarak tatmin edici olmayabilir ancak mantıklı bir seçenek olduğu su götürmez bir gerçek. En ön planda ekonomi varsa -ki bu sadece yakıt ekonomisi değil; 2.el piyasası, satılabilirlik, yedek parça gibi faktörler günümüzde oldukça önemli- Fransızları gözden geçirebilirsiniz bir kez daha.
Lancer bir daha alınır mı? Bir daha değil çok kez daha alınır. Ancak ödün vermeniz gereken konular gün geçtikçe artıyor. O tasarım 10 yıldır aynı. Rakipleri 3.-4. yeni kasayı, yepyeni özelliklerle çıkarmış durumda. Lancer'in yaptığı tek atak ise hantal, o kasaya yakışmayan 1.5 4A90 Colt Z30 motorunu alıp 1.6 4A91'i koyması oldu. Onun dışında parmağını oynatmadı marka bu güzide model için. Servis yaygınlığı gibi Mitsubishi'nin yarışamayacağı, adının dahi geçmediği alanları saymıyorum bile. Ancak yine de alırsanız sizi pişman etmeyecektir. Daha özel, daha yakışıklı, daha az rastlanan bir aracınız olur. Bir kez oturduktan sonra, o kapının, torpidonun, göğüs diye tabir ettiğimiz bölgenin devasa yapılarını gördükten ve koltuğunuza gömüldükten sonra, PSA ve Renault grubunun tabiri caizse bisiklete oturuyormuş hissini çok daha rahat farkedersiniz. İyi düşünülmesi gereken bir seçenek. Sanırım Fluence gibi daha mantıklı seçenekler düşünülebilir.
Seçiminizde kolaylıklar. Çok zor, çok orta bir limit 50.000 günümüzde. İyi sürüşler.

Yorumunuz için teşekkür ederim. gercekten mazda 3 ve mitsubishi lancer özellikle kasa bakımından az guncellenen araçlar fakat sizinde dediğiniz gibi işin içine sağlamlık donanım ve konforlu sürüş girdiği için düşündüğüm araçlar olmuşlardı. mazda 3 eskiye oranla piyasada daha canlı vaziyette diye düşünüyorum ama lancerin 2.el satışları malum.iyi düşünüp en mantıklı kararı veririm inşallah .uzun süre binmek için alıyorum çok sık araç değiştiren biri değilim
Kullanıcı avatarı
ikarakas

Mesaj eraslani » 06 Ara 2017, 17:15

Bahsedilen kriterler için fluence isabetli olur..
Sadece yakıt,servis,parça vs avantajlarından dolayı da değil üstelik..Bahsi geçen tüm alternatiflere göre malzeme kalitesi olarak üstündür..(mazda 3 istisna.Onun da f/p olarak başarılı olduğunu düşünmüyorum).
Renault megane serisiyle birlikte her dönem için direk rakiplerinin üzerinde otomobiller sundu bence..Kullandığım 2004 model megane scenic gerçekten zamanının hayli üzerindeydi mesela.. 1.5 dci gibi kendini kanıtlamış bir motorun avantajını da eklersek fazla düşünmeye gerek kalmıyor :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj ermansire » 06 Ara 2017, 21:36

Fiyatları hiç bilmiyorum ama 2. el bir Subaru bakın abi hiç üzmez
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj ermansire » 06 Ara 2017, 21:38

Ha istenen özellikleri hiç okumadım :lol: dizel toyota işinizi görür.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj ereninanc » 06 Ara 2017, 22:13

Fluence çok konforsuz 1 ay kullandım dizel otomatik hantal

Mazda 3 benzınlının cok yaktıgını bende duydum

Subaru parca acısından pahalı arkadasımda var hep bır sorun cıkarıyo ve servıs pahalı

Chevrolet Türkiyeden cıktı satarken cok zorlanırsınız ve parcada sıkıntı yasanabilir

Wag grubu araclara bakın özellikle skoda
Dizelleri az yakıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ereninanc

Mesaj TSayiR » 06 Ara 2017, 22:25

ereninanc yazdı:Fluence çok konforsuz 1 ay kullandım dizel otomatik hantal

Mazda 3 benzınlının cok yaktıgını bende duydum

Subaru parca acısından pahalı arkadasımda var hep bır sorun cıkarıyo ve servıs pahalı

Chevrolet Türkiyeden cıktı satarken cok zorlanırsınız ve parcada sıkıntı yasanabilir

Wag grubu araclara bakın özellikle skoda
Dizelleri az yakıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Chevrolet alip kullandiniz mi? Benim satin aldigim araci henuz 12 saat gecmeden 27 kisi favorisine almis 6 kisi mesaj atmis ve 13 kisi aramis, satan kisi mobilden gosterdi, gözümle gördüm. Sadece benim yanimdayken 2 saat icinde kac kisi aradi? Nasibimde varmis ben satin aldim. Bu aracin mi satisi zor?
Peki satin aldigim aracın parcalarinin rahatlikla bulunabildigini, farz edelim ki bulamadik, parcalarinin opel astra j kasa ile ayni oldugunu soylesem?
Ne olur okuyun. Biraz arastirin. Ne olur..

@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners