İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: İnternet Saat Satış Siteleri Yorum Ve Tecrübe

Mesaj mturann » 15 Kas 2017, 11:07

chaturanga yazdı:
hlkshnr yazdı:Makinesi miyota ama 200 usd bu urune çok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[Bir önceki mesajımı yanlışlıkla eksik gönderdim]

Ürünü 160 Dolar'a aldım 11.11 de. Aradığım tüm özellikleri barındırdığı için 200 dolarda olsa açıkçası benim için çok uygun olacaktı. Tek endişem Miyota 9015 mekanizmanın sahte olup olmayacağıydı.

Saatin dizaynı aradığım sadelikte, boyutları (40mm çap, 9.8mm kalınlık) istediğim boyutlarda, Tritium mavi aydınlatma, safir cam, Miyota 9015 mekanizma (Gördüğüm kadarıyla tek başına mekanizma 70-100 dolar arası fiyatlarda) düşünüldüğünde (eğer mekanizma da bir sorun yaşamazsam) benim için çok ideal bir alışveriş oldu.

Cevabınız için teşekkürler.

Hayırlı olsun.
Kutu açılışı ve özellikle de inceleme beklediğimizi belirtmek isteriz.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj chaturanga » 15 Kas 2017, 12:24

@mturann Çok teşekkürler. Merakla gelmesini beklemeye başladım.

Saat ay sonuna doğru elimde olacak nasipse. Görüşlerimi fotolarla vs paylaşırım. Saatten memnun kalırsam aynı markanın bir başka modelini daha düşünüyorum, ama şöyle 3-4 ay kullanıp performansa baktıktan sonra karar vereceğim :)
Kullanıcı avatarı
chaturanga

Mesaj chaturanga » 15 Kas 2017, 12:30

mturann yazdı:www.ashford.com

Sitesi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?
Güvenilir mi?
Sağlam ürün satıyor mu?

Ashford'u bende duymuştum okuduklarım güvenilir olduğu yönündeydi.
Kullanıcı avatarı
chaturanga

Mesaj raziels » 17 Kas 2017, 01:06

Amazon italya ve Amazon US’den çık sayıda saat aldım. Fiyat olarak çok uygun, sorunsuz ve orjinal. Yurtiçinden saat falan alınmaz. Örnek mi; Invicta 17203 aldım 110 usd civarına geldi, TR de en ucuz 3 katı fiyatı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
raziels

Mesaj Eterna » 18 Kas 2017, 21:16

Yurt içinden saat alınmaz ise bu ülkedeki saatçilerden bir şey istemeyecek, beklemeyeceksiniz bir daha. Buradaki saatçiye bir kuruş kazandırma, sektöre bir gram katkın olmasın, yurt içinden saat alınmaz de, eee sonra?
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Ankthas » 19 Kas 2017, 13:25

Eterna yazdı:Yurt içinden saat alınmaz ise bu ülkedeki saatçilerden bir şey istemeyecek, beklemeyeceksiniz bir daha. Buradaki saatçiye bir kuruş kazandırma, sektöre bir gram katkın olmasın, yurt içinden saat alınmaz de, eee sonra?

Yurt içinde nasıl bir sektör var ki katkımız olacakmış? Sanki kendi mekanizmasını üretip, kendinden bir şey ekleyip satıyor da katkı yapacakmışız. Yurtdışından X liraya saat getirtip burada 3X fiyata satan adama neden katkı sağlayalım? Aynı fiyat olur, X+100/200 lira olur tabi ki mahallemizdeki esnaftan alırız. Ama bu kadar fark varken gidip de bu heriflere para kazandıran da kerizdir, enayidir.

Merak etmeyin bu aç gözlülerden hiçbir şey beklediğimiz yok zaten. Etiket fiyatına yurtdışından aldığı fiyatın 3 katını yazar belki bilmeyen anlamayn biri çıkar da alır diye. Konuşmaya başlarsın %20den kapıyı açar, işi biliyorsan %50'ye kadar yolu var. Yutturduğunu öpüyor yani.

Bir söz vardır: "su veren itfaiyenin hortumunu..."
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj rolexcollector » 19 Kas 2017, 13:31

Ankthas yazdı:
Eterna yazdı:Yurt içinden saat alınmaz ise bu ülkedeki saatçilerden bir şey istemeyecek, beklemeyeceksiniz bir daha. Buradaki saatçiye bir kuruş kazandırma, sektöre bir gram katkın olmasın, yurt içinden saat alınmaz de, eee sonra?

Yurt içinde nasıl bir sektör var ki katkımız olacakmış? Sanki kendi mekanizmasını üretip, kendinden bir şey ekleyip satıyor da katkı yapacakmışız. Yurtdışından X liraya saat getirtip burada 3X fiyata satan adama neden katkı sağlayalım? Aynı fiyat olur, X+100/200 lira olur tabi ki mahallemizdeki esnaftan alırız. Ama bu kadar fark varken gidip de bu heriflere para kazandıran da kerizdir, enayidir.

Merak etmeyin bu aç gözlülerden hiçbir şey beklediğimiz yok zaten. Etiket fiyatına yurtdışından aldığı fiyatın 3 katını yazar belki bilmeyen anlamayn biri çıkar da alır diye. Konuşmaya başlarsın %20den kapıyı açar, işi biliyorsan %50'ye kadar yolu var. Yutturduğunu öpüyor yani.

Bir söz vardır: "su veren itfaiyenin hortumunu..."
+1!

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj SeiKinetic » 19 Kas 2017, 17:52

Eleştirinize katılmıyorum. Sektör çalışanlarının %99'u amiyane tabirle uçanı kaçanı, bulduğunu öpme derdinde. Daha fazla kar için moda markalarını göklere çıkaranlar; aşırı kar marjı peşinde koşanlar; etikete %50 ekleyip sonra %40 indirim gösterip asıl fiyatından daha pahalıya satanlar; bakla çıkarma, pil değişimi gibi elinden biraz iş gelen ortalama bir vatandaşın becerebileceği ufak tamirat işlerini beceremeyip üstüne üstlük saatleri çizenler, bozanlar; tamir bahanesiyle orijinal parçayı çıkarıp uydurma bir parça takanlar; "bak bu indirimi sadece sana yapıyorum" yalanını gözünün içine baka baka söyleyenler; açık seçik çizik saati satmaya çalışıp "fabrika çıkışı böyle efendim" diyenler; haksız olduğunu kabullenmeyip üste çıkmaya çalışanlar; saati sanki kendi eliyle üretiyormuşçasına, bir Voutilainen edasıyla bilirkişi tavırları; müşteri biraz dersine çalışmış ya da bilgili bir tip olunca kaçamak ve saygısız davranışlar; kolundaki saate göre değişen tavırlar; kendi sektörüne olan saygısızlığı, sektördeki yenilikleri takip etmemeler; gelecek veya geçerli modeller üzerine tamamen palavra fikirler, üfürmeler; kendi kolundaki Fossil'e bakmadan Omegalara, Breitlinglere fütursuzca, saygısızca, cahilce eleştiri yapanlar; bilmediği veya çok yaygın olmayan bir dünya markasını hadsizce kötülemeler; "Patek abartılıyor abi yea" tavırları; satış için gerekirse "Fossil'i Rolex üretiyor ablacım" gibi ahmakça ifadeler; internetten yarı fiyatına ürün alanlara hakaretler; belirli bir model üzerinde 3-5 cümleyi geçemeyen fikir birikimi... İnanın sabaha kadar daha binlerce sebep sayılır. Sektörün hali; ülkenin, insanımızın özeti. Sizin yolunuzu tercih etsek, bu sefer de "ulan 3 kat fiyat çektim, enayiler hala benden alıyor, bari 5 kat çekeyim" diyecek, sektörün çoğunluğunu oluşturan güruh.

Bazı sektörlerde gereksiz görülebilecek fiyat artışı, işletmeci açısından gerekli bir hamle olabilir. Ancak maalesef kafelerden bahsetmiyoruz burada, bu adamlar saatçi. Sektöre katkı yapması gerekenler, yön vermesi gerekenler onlar; bizler değiliz. Kaç tane saatçi esnaf her yıl dünyanın dört bir yanında yüzlercesi düzenlenen etkinliklere katılıyor? Hangi saatçi bizzat İsviçre'ye, Japonya'ya, Almanya'ya gidip sektörün nabzını tutuyor? Kaç tane saatçi Türkiye'de bir saat fuarı veya etkinliği düzenlenmesi için gerekli mercilerle görüşmeler yapıyor, elini taşın altına koyuyor? Kaç saatçi ücretsiz tanıtım günleri düzenliyor? Kaç saatçi özel, şahsi tanıtım için gönüllü katılımda bulunuyor? Kaç tane saatçi gelecek nesiller için kurslar, seminerler düzenliyor ya da sektörde dünyanın önde gelen kişi ve kurumlarıyla irtibata geçip davette bulunuyor? Hangi saatçi sektörde parlak fikirleri olan vatandaşın önünü açabilmek ve sektöre katkıda bulunabilmek için, destek amacıyla devletin kapısını çalıp baskı yapıyor? Hangi saatçi saçma sapan Çinli bir markayı kısa yoldan satın almak yerine; gerekli ar-ge, teknoloji ve diğer bağıntılı alanlarda sorumluluk alıp, yatırım yapıp, ülkeye ve kendine katkı sağlamak için çalışıyor? Sektör hala öyle ya da böyle dönüyorsa, bir elin parmağını geçmeyecek olan ahlaklı, saatin ve zamanın değerini bilen, işini on yıllardır severek yapan, sattığı ürünün arkasında duran gerçek saatçilerin hatrına dönüyor. Bizler burada bir avuç insanız, sektörü kurtarmak bizim değil, sektörde aktif rol oynayan saatçilerin, distribütörlerin, butiklerin ve sektördeki kişilerin görevi. Saatçi, bir ürünü satıp günü kurtarma derdine düşmek yerine; bu hobiyi, sevgiyi hem ülkesi için, hem sektörünün geleceği için, hem kendi çocukları için, hem ticaret ahlakı için, hem de kendi yarınları için aşılamazsa, bizlerin yapabileceği pek bir şey kalmamış demektir. Ben giderim, bakarım, sorarım, yoksa çıkar yurtdışından alır gelirim. Bu kadar basit. Dolar ve Frank olmuş 4 lira, Euro olmuş 4.5 lira, Sterlin olmuş 5-5.10 lira. Ekmeğin bile neredeyse dolarla alındığı şu ortamda, kendi bindikleri dalı kendi elleriyle acımadan, yarını düşünmeksizin fütursuzca kesenlere acımak biraz garip kaçıyor benim nezdimde.

Her konunun bağlanmak zorunda olduğu nokta olan siyasete bulaşmadan, kısaca toparlamak gerekirse; sektördeki aktif kişiler ne zaman cin olmadan adam çarpmaya çalışmaz, ne zaman dünya standartlarında eleman yetiştirir, ne zaman belirli bir model üzerine "o ii deil yea" dışında bir fikir sunabilir, ne zaman o model hakkında oturup dakikalarca konuşabilecek düzeye erişir, ne zaman sektörün nabzını tutar, gelişmeleri canhıraş şekilde takip eder, ne zaman kendine ve işine olan saygısıyla beraber oturup ciddi ciddi araştırma yapar, ne zaman vatandaşı 'silkeleme' huyundan vazgeçer, ne zaman kar marjlarını makul seviyelere indirir; işte o zaman sizin cümlelerinizi hepimiz söylüyor, savunuyor oluruz.
Saygılar.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 151 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners